Will Grayson, Will Grayson

Will Grayson, Will Grayson https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261759/bmid_will-grayson-will-grayson-0jm-261759.jpg 4 1145 227

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Will Grayson, Will Grayson , 2010

Aneliss
21.08.2017 4 z 5

Milá knížka, která se zabývá hlavně tématem přátelství, homosexuality a deprese. Děj utíká jako voda, jen s občasnými záseky,celkové hodnocení kazí jenom přeslazený americký konec.

petr.o
20.08.2017 4 z 5

Obě postavy Willa Graysona byly super. Obsahově kniha byla psána vtipně a s velmi zajímavým příběhem. Akorát mi moc nesedla postava "Drobka". Jeho charakteristika obézního, afektovaného gaye, který napsal školní muzikál, to mi už přišlo trochu nad míru. Za mě jednoznačně vyhrál styl psaní od D. Levithana.

a.r.nick
16.08.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila - sympatičtí hlavní hrdinové (nejen oba Willové, ale i postavy okolo), děj byl vyprávěný s vtipem a těšil jsem se na každou další kapitolu. Líbilo se mi i to, že mnohem víc než vztahy partnerské se tam kladl důraz na přátelství, to nebývá tématem v YA zase tak často... Možná strhávám půlhvězdičku za ten až příliš "hollywoodsky přeslazený" a tedy malilinko kliošidní konec ;-).

Dominika_a
13.08.2017 5 z 5

Já jsem z knihy úplně nadšená! Netušila jsem co od knihy čekat , když jsem tu četla komentáře , ale nezklamala. U knihy jsem se od srdce zasmála, splnila moje očekávání, a John Green mě snad nikdy nezklame. :)

KatChiss
23.07.2017 5 z 5

Ideální oddechová četba na léto. Zasmála jsem se, poplakala jsem si. Příběh plný humoru, přátelství, lásky, ale i hlubokých myšlenek. Rozhodně doporučuji!

Sunday
16.07.2017 5 z 5

Beru za svá pravidla W.G. - 1. na ničem ti nesmí moc záležet, 2. drž zobák - v praktickém životě docela použitelné, když vám šéfuje někdo KOHO MOC NEMUSÍTE

Terezk-a
13.07.2017 1 z 5

Radši se ani nebudu vyjadřovat.
Tato kniha byl podle mě omyl Johna Greena...

Můj názor

Esko*
22.06.2017 4 z 5

Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Oddychové čtení s jednoduchým dějem a milým, úsměvným koncem. Je to typická young adult knížka, jejímž ústředním tématem jsou vztahy mezi postavami a zejména síla přátelství. Ti, co mají rádi osobité styly obou autorů, si tuto knihu zcela jistě užijí stejně jako já.

Eleanor-ka
18.06.2017 1 z 5

Já nevím.. zkrátka tvorba Johna Greena je dle mého velmi přeceňována.

vevronika
14.06.2017 4 z 5

Vím že to může znít pitomě, ale tahle knížka mi přišla strašně roztomilá. I přesto že tenhle typ knížek moc nečtu a přijdou mi trochu povrchní, tak myšlenka a příběh téhle knížky se mi strašně zalíbily. Mám takový pocit, že celou tuhle knížku jsem četla hlavně kvůli tomu konci, který se mi zdál překrásný a milý.

loudomar
13.06.2017 1 z 5

Po pravdě...kdyby tato kniha nevznikla, mylsím, že by to snad ani nikoho neurazilo. Od začátku až do konce mi přišla jako nudné tlachání o ničem co nemělo ani moc hlavu ani moc patu. Nic moc děj, žádná hlubší myšlenka ani nápad. Ačkoli k tomu dávalo téma (homosexuality) rozhodně dostatek prostoru.

Hobitka
10.06.2017 3 z 5

Moc jsem nevěděla, co od této knížky čekat, ale řekla jsem si, proč ji prostě nezkusit? A tak jsem ji zkusila.
Musím říct, že John Green má své postavy opravdu podobné, ale nemyslím si, že je to nějak extra špatně. Postavy jsou prostě přirozené, lidské.
Knížka je napsána čtivě, jestli v ní však hledáte šíleně akční děj, sáhli jste vedle. A podle mě, by tu spíš zavazel.
Jde o to, zamyslet se nad ústřední tematikou a nějak si to v hlavě sesumírovat.

Aveli
06.06.2017 2 z 5

Johna Greena mám jako autora velmi ráda, bohužel tato kniha, kterou napsal spolu s Davidem Levithanem, mě nenadchla. Začátek knihy mi přišel nudný, dokonce jsem přemýšlela, že knihu odložím, což se mi nestává. Asi v prostředku knihy, kdy se Will Grayson a Will Grayson potkají, mě začala bavit, najednou mi přišla i vcelku napínavá, ale po pár kapitolách se vše vrátilo zase zpět. A závěr knihy opět nic moc.

wiix
05.06.2017 3 z 5

Začiatok knihy bol pre mňa pútavý a čítavý, no v určitom bode nastal zlom v deji a už sa len autor točil okolo myšlienky priateľstva, ktorú poňal spôsobom, akým to ja nerada.

Kejtýnka
16.05.2017 3 z 5

Tato kniha mě neoslovila téměř vůbec. Pro nenáročné čtenáře vcelku chvalitebné.
Žádný pořádný děj ani seznámení s postavami v knize. Obyčejné klasické vztahy mezi lidmi ze středních škol a jejich každodenních rutin. Slovní zásoba Greena taková, že za každou přímou řečí je jen pouhé "řekl" nebo "řekla". Knihu jsem měla přečtenou více méně za měsíc a nic jsem si z toho nevzala. Tato kniha má jen přece jen nějaké to plus. Nebude ušpiněná ani od čokolády či slaných kapek ze slzných kanálků. Žádné vyjádření emocí. Tuto knihu znova číst nehodlám a teď mi její poněkud jednoduchý, přesto hezký obal zdobí bílou poličku v pokoji. Tato kniha slouží spíš jen na oddech, ale žádné vžití do děje se mi nepodařilo.

Sim_Va
23.04.2017 3 z 5

Jsem trochu na rozpacích v tom komu je kniha vlastně určená. Čtenáře ve věku 20+ většinou neosloví. Příběhem a místy poučným dějem bych to viděla na kategorii 13+, na druhou stranu, a to ačkoliv nejsem žádný puritán, nechápu proč v některých místech v knize pro náctileté je taková smršť nadávek. Osobně jsem prvních xy stránek chtěla proplesknout všechny postavy. Od chvíle kdy se WG a WG potkali už to bylo jen takové milé, dětské, romantické a naivní asi jako gay muzikál. 3* za nápad spojení jednoho příběhu od dvou autorů a snahu o osvětu mladších ročníků.

LusSyNDA
06.04.2017 4 z 5

john green je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, jeho kapitoly me oslovili o trochu víc, ty druhé byly někdy až trochu moc sprosté. nemám ráda sprostá slova. ale v kapitolách od d.l. mě zase oslovil způsob psaní textu (je to vidět, že?) :-) dropek cooper byl taky super, kniha se mi líbila.

Andy82
22.03.2017 5 z 5

Musela jsem se začíst, ale pak mě to chytlo a bavilo. Je to pro mladší lidi, ale hezky jsem si početla.

Ewellyn
12.03.2017 3 z 5

Ako oddychovka v pohode, pobavila....ale nejako stále žiadna ešte u mňa ešte nepredčila od Greena Na vine sú hviezdy,...možno preto, že to bola oja prvotina od neho

domino1701
24.02.2017 5 z 5

Oddychovka pro pobavení. Autor mě překvapil úplně jiným příběhem než v ostatních knihách. Za mě nejlepší kniha od Greena!!