Merde! Rok v Paříži

Merde! Rok v Paříži je téměř pravdivý záznam událostí, které se mu přihodily, nebo nepřihodily během deseti let, kdy žil ve Francii - podle toho, kdo klade otázku. Původně knihu vydal v nákladu 200 výtisků a chtěl ji prodávat přes svou webovou stránku, rozdávat přátelům, nebo využít jako palivo při barbecue konajícím se při oslavě dobytí Bastily. Po čtení v Kanadském knihkupectví v Paříži a recenzích v tisku se však kniha stala takovým bestsellerem, že Clarke zanedlouho musel napsat pokračování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15565/merde-rok-v-parizi-0Cs-15565.jpg 3.9606

Merde! 1.

Vydáno: , Albatros (ČR), Plus

A Year in the Merde, 2004

Kniha Merde! Rok v Paříži

Zentao

Přečteno kdysi dávno, ale sedlo mi to. Navíc na některé vtípky si vzpomenu i roky po přečtení a pořád se nad nimi zasměju. Nic intelektuálního, ale na dovolenou ideální.

baji42

Docela vtipná knížka :-)

Nicole_picole

Velká ztráta času. Prostě to nebylo vůbec, ale vůbec zajímavé. Dočetla jsem jen s vypětím všech sil, abych věděla jaký bude konec. Konec byl docela dobrý.

vemrazik

Humor přesně podle mého gusta. Lehký, ale rozhodně ne hloupý. Navíc Francie, jídlo a hlavní postava, co je tak trochu mimo, to je zkrátka skvěle fungující kombinace. Mám v plánu dočíst i zbytek série.

dagmar3738
15.09.2020

Ze začátku jsem to četla spíš proto, jestli porozumím těm francouzským větičkám, aniž budu hledat ve slovníku, ale od půlky už mi přišlo že to má i nějaký děj a četlo se mi to dobře.

Vesper001
04.08.2020

Merde! Britský humor potkal francouzskou realitu a vznikla další kniha, díky níž se společensky znemožníte na významných akcích – v hromadné dopravě, v čekárně u doktora, ve frontě na poště, a možná i před sousedy, budete-li ji číst na záchodě. Nejen pro její název, který z obálky křičí přes tři ulice, ale i protože se budete řehtat jako kůň. „Lekce ze života pařížského: Nesmím se lidem snažit zalíbit. Je třeba jim předvést, jak dokonale kašlu na to, co si myslí. Jedině tak dostanu, co dostat chci. Když se moc usmíváte, zdejší si pomyslí, že jste asi retardovaný.“

m_martina
05.06.2020

Na pobavení kniha není špatná, jen se vám tento druh humoru musí líbit.

Karborund
29.01.2020

I vtipem a šarmem mohou" bojovat "dva národy proti sobě. Početl jsem si, pobavil se, poučil se.