Merde! Rok v Paříži

Merde! Rok v Paříži je téměř pravdivý záznam událostí, které se mu přihodily, nebo nepřihodily během deseti let, kdy žil ve Francii - podle toho, kdo klade otázku. Původně knihu vydal v nákladu 200 výtisků a chtěl ji prodávat přes svou webovou stránku, rozdávat přátelům, nebo využít jako palivo při barbecue konajícím se při oslavě dobytí Bastily. Po čtení v Kanadském knihkupectví v Paříži a recenzích v tisku se však kniha stala takovým bestsellerem, že Clarke zanedlouho musel napsat pokračování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15565/merde-rok-v-parizi-0Cs-15565.jpg 4557

Merde! 1.

Vydáno, Albatros (ČR), Plus

A Year in the Merde, 2005

Kniha Merde! Rok v Paříži

ijacek.007
23. listopadu

Velmi povedený lehký humor odkrývající problémy Angličana ve Francii.

Petrush
16. listopadu

Toto byl bestseller? Tak první čtvrtinu knížky jsem přemýšlela, jestli ji vůbec dočtu. Přibližně v polovině to začalo být zajímavé, protože se tam objevila i jakási zápletka. Co se týká vtipů, autor se usilovně snažil, ale nějak to nebylo ono. Co se týká sexu, autor se rovněž usilovně snažil, až to možná s četností tohoto tématu trochu přehnal.
Celkově: nic moc.

Kulhavá

Skvělá kniha, tak dlouho jsem se už u knihy nepobavila a navíc poučná, tak co víc si přát :-)

menalinda

Bezva styl humoru,oddechovka.

Blaník8

Parádní oddechovka na léto! A myslím, že by zahřála i v zimě!:-), psaná zábavně a vtipně a ještě se poučíte, jak nebýt turistou v Paříži.:-) Dostala se mi do ruky úplně náhodou, ale rozhodně potěšila!:-) Ani se nebudu opakovat a vychvalovat vychválené, Pro mě je autor za jedna!:-)

petunkav

Vtipná, nenáročná, příjemná. Přesně takovou jsem měla o knize představu - a vše je splněno.
Jednu hvězdu odebírám za velké množství francouzštiny - podle mě zbytečné.

Pavla79

Milé..., vtipné..., ale.... K úsměvům, kterých nebylo málo, vždy vedla příliš dlouhá cesta. I když text, příběh, posloupnost událostí se mi líbily, celé dohromady se to na můj vkus moc vleklo. Třeba si někdy na další díly vzpomenu, ale prozatím ne....

Gagarin

Nedokážu si moc představit, co bude v těch x pokračováních a asi to zjišťovat nebudu, abych si nezkazil dojem. Pro Čechy je myslím ten pohled, co má na Francii britský autor, docela pochopitelný a blízký, aspoň já to tak mám. Českému překladu se navíc povedlo foneticky přiblížit ten šílený francouzský akcent v angličtině. Oddychovka, ale povedená.