Už zase skáču přes Merde!

Angličan v Paříži - po prvním roce malérů a několika kulturních šocích se Paul West stále ještě snaží naučit Francouze pít čaj o páté a hledá dál svou "osudovou lásku". Obojí se však nečekaně komplikuje a Paul začíná mít podezření, že Francouzi doopravdy pocházejí z jiné planety. A protože ve Francii se všechno točí kolem lásky, Paul se dostává do zapeklité motanice vztahů, kterou mu může pomoci rozplést jen ta opravdu nejúžasnější žena na světě... Pokračování veleúspěšné knihy Merde si získá čtenáře od první stránky svým lechtivým vtipem, ironií a nečekanými postřehy ze země, která je lákavá i pro mnoho Čechů. Stephen Clarke (1958) napsal pro legraci a pro potěšení kolegů svá bezmála skutečná dobrodružství, která zažil jako marketingový poradce v Paříži. Knihu v nákladu 200 výtisků rozeslal přátelům a sám nečekal, že se kniha stane senzací v Londýně i v Paříži a během krátké doby bestsellerem v celé Evropě. Vskutku překvapivý úspěch zaznamenala i u nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/574/uz-zase-skacu-pres-merde.jpg 3.8258

Merde! 2.

Vydáno: , Albatros (ČR)

Merde Actually, 2005

Kniha Už zase skáču přes Merde!

Marla
25.12.2020

Merci a thank you, bylo to takové zábavné merde,až budu mít náladu a čas, půjčím si i další díly a zvláště i první, neboť jsem, jako už několikrát, přečetla jako první druhý díl...

vemrazik
14.12.2020

Příjemná a oddychová četba. První dva díly mám i v audioverzi a kolikrát se musím smát nahlas. Těším se, až si přečtu pokračování.

boxas
09.03.2020

Místy docela dobrý svérázný cestopis, místy mě to nudilo.

Mike99
09.03.2020

Druhá kniha příběhů Paula Westa se dá rozdělit do tří částí, první, jak si užíval na venkově, druhá o budování vlastního podniku - čajovny a třetí je o vztahu s Alex. Všechny mě bavily, autor umí být vtipný. Je to samozřejmě "jen" oddechové čtení, ale dle mého nám hodně říká o Francouzích jako takových. Vyprávění končilo v danou chvíli happy-endem, jsem zvědav, jak se příběh posune dál.

ijacek.007
09.12.2019

Druhé pokračování velmi příjemné odpočinkové četby, která Vám představí trable Angličana, který se odstěhoval do Francie za prací a láskou. Za mě velmi pohodové čtení, pokud si potřebujete odpočinout od náročnějších titulů. Pokud Vás bavil první díl pak je tento téměř nutností.

Kulhavá
02.09.2019

Skvělá kniha, dlouho jsem se už tak nepobavila.

RyonMathrin
20.02.2019

Při první kapitole jsem si říkal: Merde, tohle snad odložím... peripetie muže, který si chce vrznout se svou přítelkyní ve venkovském domě jejích rodičů a samozřejmě se nezadaří, byly zbytečně dlouho popisované. Naštěstí od chvíle, kdy se Paul vrátil do Paříže, se úroveň opět trochu zvedá. I když se stále jedná o řešení vztahů a do toho střety s francouzskými svéráznými zvyky, je to příjemná odpočinková jízda. Opět plno narážek, klasický jednoduchý přeháněcí humor, ale jako oddechovka to funguje. První díl mi však přišel lepší.

Merlinit
24.01.2019

Ve srovnání s jedničkou žádná změna, ale pořád ještě baví.