Už zase skáču přes Merde!

Angličan v Paříži - po prvním roce malérů a několika kulturních šocích se Paul West stále ještě snaží naučit Francouze pít čaj o páté a hledá dál svou "osudovou lásku". Obojí se však nečekaně komplikuje a Paul začíná mít podezření, že Francouzi doopravdy pocházejí z jiné planety. A protože ve Francii se všechno točí kolem lásky, Paul se dostává do zapeklité motanice vztahů, kterou mu může pomoci rozplést jen ta opravdu nejúžasnější žena na světě... Pokračování veleúspěšné knihy Merde si získá čtenáře od první stránky svým lechtivým vtipem, ironií a nečekanými postřehy ze země, která je lákavá i pro mnoho Čechů. Stephen Clarke (1958) napsal pro legraci a pro potěšení kolegů svá bezmála skutečná dobrodružství, která zažil jako marketingový poradce v Paříži. Knihu v nákladu 200 výtisků rozeslal přátelům a sám nečekal, že se kniha stane senzací v Londýně i v Paříži a během krátké doby bestsellerem v celé Evropě. Vskutku překvapivý úspěch zaznamenala i u nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/574/uz-zase-skacu-pres-merde.jpg 3.8224

Merde! (2.)

Merde Actually (2006)

Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Už zase skáču přes Merde!

RyonMathrin

Při první kapitole jsem si říkal: Merde, tohle snad odložím... peripetie muže, který si chce vrznout se svou přítelkyní ve venkovském domě jejích rodičů a samozřejmě se nezadaří, byly zbytečně dlouho popisované. Naštěstí od chvíle, kdy se Paul vrátil do Paříže, se úroveň opět trochu zvedá. I když se stále jedná o řešení vztahů a do toho střety s francouzskými svéráznými zvyky, je to příjemná odpočinková jízda. Opět plno narážek, klasický jednoduchý přeháněcí humor, ale jako oddechovka to funguje. První díl mi však přišel lepší.

Merlinit

Ve srovnání s jedničkou žádná změna, ale pořád ještě baví.

Niraj
21.12.2018

Trošku slabší než první díl (co se humoru týče), přesto je ho tam dost. Styl psaní je naprosto perfektní, tedy aspoň mně sedí náramně. 4* jsou možná nespravedlivé z mé strany v porovnání s jinými knihami, chtěl jsem ale od sebe odlišit naprosto skvělý 1. a tento 2. díl

kokosek
04.08.2018

Platí stejné jako u prvního dílu, komu se líbí anglický humor, tak čtěte. Kdo má rád čtení o jídle, tak čtěte. Kdo má rád čtení o zmatcích mezi muži a ženami, tak to snad raděj ani nečtěte.

MKrat
22.02.2018

Úsměvné vyprávění, s naprosto vystížným podtextem mentality francouzů a popisem charakteristických mist Paříže.. Žila jsem tam pár let, autor vystihl 100% naprosto vše pravdivě.. jako audio kniha skvělá /oba dva díly/ pokud se chcete smát - tak doporučuji..

Space.Junkienka
27.10.2017

Nelze říct, že by druhý díl byl o tolik horší než první, ale tím, jak člověk už ví, co se autorovi nelíbí a na co nejspíš bude dělat vtípky a poukazovat, tak to trochu ztrácí na originalitě.

aginecka
22.06.2017

Druhý díl jsem užila možná víc. Reálie už nejsou na prvním místě, víc prostoru pro ironii, sarkasmus a zvlášť pro trefná přirovnání. Lehké, nenáročné, na cestu do práce ideální.

Mabie
02.03.2017

Tuto knihu jsem měla rozečtenou přes dva měsíce jako elektronickou nouzovku, když jsem s sebou neměla klasickou knihu, ale nějak se nakonec potvrdilo, že to bylo opravdu jen pro případ nouze.
Po minulém dílu zklamání, tento díl je už jen recyklace napsaného. Za mne ztráta času.

Francie

Stephen Clarke