Už zase skáču přes Merde!

Už zase skáču přes Merde!

Angličan v Paříži - po prvním roce malérů a několika kulturních šocích se Paul West stále ještě snaží naučit Francouze pít čaj o páté a hledá dál svou "osudovou lásku". Obojí se však nečekaně komplikuje a Paul začíná mít podezření, že Francouzi doopravdy pocházejí z jiné planety. A protože ve Francii se všechno točí kolem lásky, Paul se dostává do zapeklité motanice vztahů, kterou mu může pomoci rozplést jen ta opravdu nejúžasnější žena na světě... Pokračování veleúspěšné knihy Merde si získá čtenáře od první stránky svým lechtivým vtipem, ironií a nečekanými postřehy ze země, která je lákavá i pro mnoho Čechů. Stephen Clarke (1958) napsal pro legraci a pro potěšení kolegů svá bezmála skutečná dobrodružství, která zažil jako marketingový poradce v Paříži. Knihu v nákladu 200 výtisků rozeslal přátelům a sám nečekal, že se kniha stane senzací v Londýně i v Paříži a během krátké doby bestsellerem v celé Evropě. Vskutku překvapivý úspěch zaznamenala i u nás. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/574/uz-zase-skacu-pres-merde.jpg 3.8175

Merde! (2.)

Merde Actually (2006)

Literatura světová
Vydáno:, Albatros

aginecka

Druhý díl jsem užila možná víc. Reálie už nejsou na prvním místě, víc prostoru pro ironii, sarkasmus a zvlášť pro trefná přirovnání. Lehké, nenáročné, na cestu do práce ideální.

Mabie

Tuto knihu jsem měla rozečtenou přes dva měsíce jako elektronickou nouzovku, když jsem s sebou neměla klasickou knihu, ale nějak se nakonec potvrdilo, že to bylo opravdu jen pro případ nouze.
Po minulém dílu zklamání, tento díl je už jen recyklace napsaného. Za mne ztráta času.

ivousekk
02.08.2016

Přišlo mi to o dost lepší než první díl. Víc usměvavé a víc osobní. Ale na 4* to ještě něco chce. Asi abych se u toho smála nahlas, ne jen usmívala.

Jeanie
23.06.2016

Druhá knížka mě utvrdila v tom, že tento typ humoru prostě můžu :-) Paul West už v Paříži žije rok, ale kulturní a společenské rozdíly mezi Británií a Francií ho překvapují stále. O humorné situace není nouze a opět jsem se skvěle bavila.

hanča34
01.02.2016

Konec už jsem stěží dočetla, myslím, že mi Stephen Clarke stačí. Na vtipné příběhy Petera Mayleho to nemá. Raději se vrátím do Provence. Podařil se mi husarský kousek a v jednom pražském antikvariátu na mně čekal Rok v Provence!

kaci_bunny
12.02.2015

Druhé pokračování legendárního "Merde" mě jen utvrdilo v tom, že si musím přečíst i další knížky. Skvělý styl psaní, humor, někdy až neuvěřitelné historky. Můj hlasitý smích byl slyšet všude. Knížku rozhodně doporučuji :)

Mycak
03.10.2014

Oddychovka pro pobavení. Doporučuji třeba na dovču.

romikp
29.09.2014

Opět příjemné čtení, ale "1.dílu" "Rok v Paříži" se nic nevyrovná.

fiona007
15.08.2014

Slabší než první, ale pořád se zasmějete nad absurditou některých lidí i situacema,přes které se Paul musí dostat.

Scharks
10.06.2014

Skvělá knížka na odreagování :D Jsou tam pasáže, kdy se člověk začne opravdu od srdce smát. Kdo chce oddechovku k vodě, vřele doporučuji :o)

Lenka.Vílka
04.06.2014

Au to to pali...dalsi bozohodovy dilecek...merde me nikdy nezacne nudit, to vim jiste...

THERISA
29.01.2014

Úplně zbytečné pokračování výborného prvního dílu. Autor je nejspíš přesvědčen, že je středobodem vesmíru, lvem salónů, po němž touží každá krásná žena (obálka mluví spíše o opaku, ale nejsem nijak obeznámena se vkusem francouzských žen). To, co se zdálo v prvním díle vtipné, v druhém už spíše vyzní jako ubohá recyklace, v horším případě trapné vaření z vody. Číst další díly se nechystám.

wamplady
15.08.2013

vtipné čtení na dovolenou, doporučuji přečíst budete se lámat smíchy:-)

babyboar
11.08.2013

Skvělá letní oddechovka, v letních pařácích osvěžila a pobavila, snad dokonce ještě lépe než první díl. I během čtení druhého dílu se mi děj před očima odvíjel s pocitem sledování bláznivé letní komedie, myslím, že by stálo za to příběhy Paula Westa zfilmovat. :-)

Donatello
13.06.2013

Merde! To jsem se ale pobavil při čtení :D znovu doporučuji nečít na veřejných místech, jinak budete vypadat jako blázni, když se z ničehonic začnete chechtat :D

petra106
07.06.2013

Mnohem lepší než nudný první díl.

Sisi11
18.03.2013

Druhý díl dobrodružství Paula Westa. Ve vtipnosti a čtivosti navazuje na první díl, se kterým jsem si užila legrace až až, a v této knize to nebylo o nic méně. Takže z pokračování jsem byla velmi nadšená a opravdu jsem se bavila.

Barbastelle
26.12.2012

Bohužel u některých knih platí, že by se pokračování raději psát neměla. Výsledek bude už pokaždé jako nastavovaná kaše. Clarke vystihnul hlavní rysy Francouzů v první knize a v druhé už je jenom opakuje a motá se v Paulových vztazích. Několik desítek stran před koncem jsem to vzdala - dostalo se mi do ruky zajímavější čtení a zvědavá jsem na konec nebyla.

Evus
13.12.2012

Perfektní Merde! pokračování, doporučuji nečíst na veřejnosti, pokud nechcete, aby se po vás lidé otáčeli a divili se, čemu se smějete

Radkab.
28.02.2012

Docela dobré, ale na první díl to nemá.

pepahn
19.06.2011

Asi je to tím, že jsem tento díl četl jako první, ale je to pro mě to nejlepší z celé série.

bobaneus
03.06.2011

předchozí díl lepší, ale i tak paráda

LooneyCZ
29.11.2010

Oproti prvnímu dílu byl toto jen slabý odvar. Bohužel.

bovinka

První díl Merde! naprosto brilantní. Bohužel u tohoto dílu se to nedá říct, také velmi špatná korektura a, časté až neskutečné hrubky! To mi dost kazilo dojem z knihy

Francie

Stephen Clarke