Celkem jde o Merde

Celkem jde o Merde https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15564/celkem-jde-o-merde-15564.jpg 4 197 21

Merde! série

Paul West je až po uši ve finančním merde. Jediná cesta, jak z toho ven, je přijmout pochybné místo, projet napříč Amerikou v Mini Cooperu, propagovat svou oddanost královně a reprezentovat tak Británii v soutěži o světovou metropoli turistiky. V autě s ním cestuje jeho francouzská přítelkyně Alexa a chvíli i americký poeta Jake, hovořící plynnou frangličtinou, jehož hlavním životním cílem je vyspat se se ženami všech národností světa. Úžasný road trip začíná v New Yorku a vede přes Boston, New Orleans, Las Vegas až do Miami a Los Angeles. Během cesty Paul zjišťuje, zda je v Americe opravdu víc pomatenců než kdekoli jinde na světě, a užívá si zemi neomezených možností, kde se všichni zajímají o vaše křestní jméno. Zemi se spoustou motelů, které jako by vypadly z thrillerů Stephena Kinga, a zemi, kde mají vysoké školy pro roztleskávačky. To, že se soutěž tak úplně nevyvíjí, jak by měla, Paulovi nakonec ani moc nevadí. Nikdo neví lépe než on, že jde stejně celkem jen o merde...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Merde Happens , 2007

Luigi1
08.11.2023 3 z 5

Nevím proč ale tento díse nějak nepovedl

Janadvorackova
19.08.2023 3 z 5

Už slabší, ale pořád to má nosnou myšlenku, která je někam vedena. Opakující se motivy hádek mezi Alexou a Paulem trochu nudí... Nejsou svatí, každý je nějakým způsobem divný, ale už by se fakt mohli znát :).
Ale protože jde celkem o merde, jsem s průměrem spokojena.

vemrazik
13.10.2022 3 z 5

Přišlo mi to překombinované, nejlepší ze série jsou první dva díly.

cherubinka
31.01.2022 2 z 5

Slabší. Přitažené už trochu za vlasy. Nutila jsem se to dočíst abych věděla, jak to skončí.

Pemca
26.12.2021 1 z 5

ne ne tohle už mě opravdu nebavilo

Karborund
15.05.2020 2 z 5

První díl byl fajn, tady už je to stále stejná písnička a ubylo i kvalitního vtipu. Takže docela o mérde.

Mike99
15.05.2020 4 z 5

Mně tato série vyhovuje, jsem rád s Paulem Westem a jeho příběhy. Z pohledu čtenáře už začíná být trochu únava, přece jen, je toho hodně stejného, ale celková spokojenost. Tentokrát nás příběh zavede do USA, kde se snaží zvítězit v reklamní kampani, kterou zastřešuje, potřebuje peníze na úhradu pokuty od finančáku. Chvílemi jsem měl nutkání vyrazit na dosud nepoznaná místa Ameriky či jen navštívit místa již známá. Ocenil jsem "stylový" konec. Budu pokračovat ve čtení série.

kokosek
23.09.2019 4 z 5

Bláznivé historky angličana se skotským kiltem v USA. A vše komplikují francouzky.

MKrat
26.08.2019

Opět vtipné, odlehčená četba, relax, prostě sranda...dík autorovi..

tereza1198
20.05.2018 4 z 5

Paul West je zaslouženě Podvozek měsíce.

Taj-ka
01.03.2018 2 z 5

tuhle knihu si odteď budu představovat pod pojmem lehký žánr - napsaná vtipně a odlehčeně, snad jsem se i něco dozvěděla o americké kultuře z evropské perspektivy ale víc stop nezanechala

Michaela91
27.01.2016 3 z 5

Knížka se mi strašně táhla. Uznávám, že byla vtipná ale nebyl to můj šálek čaje a trvalo mi dlouho ji dočíst.

Lucy84
22.10.2015 4 z 5

Začátek byl fakt vtipný. Hlavně když Paul přišel na pohovor. To nešlo udržet vážnou tvář ani v metru. Sem tam příběh trochu slábnul, ale pořád to bylo čtivé a zábavné. A bavilo mě utahování z američanů, hlavně když byl ve Vegas a v L.A. Příběh byl i celkem dobrodužný. Paul je mi prostě sympatický, zatímco Alexa mě nějak nepadla do noty, ale to už i v předchozích dílech.

babyboar
24.04.2015 4 z 5

Paul West je pro mě už odpočinková klasika. A ačkoli mě třetí díl tolik nenadchl jako první, bavila jsem se velmi dobře. Karikování národních stereotypů rozšířené z Angličanů a Francouzů i na Američany je poměrně povedené. Ovšem hláška, že důvěryhodnost realitních makléřů je v žebříčku hned za masovými vrahy je nezapomenutelná! :-D

fiona007
15.08.2014 2 z 5

Asi nejslabší díl, i když je to pořád docela sranda, nicméně začíná to být trochu stejné jako předchozí díly.

Lenka.Vílka
04.06.2014 5 z 5

Super a epes (neomlouvam se za ten vyraz), ja toho divnyho anglanka miluju...

wamplady
15.08.2013 4 z 5

Tento díl se mi zdál z celé série Merde nejslabší, ale i tak byl zábavný a čtivý

BooksLucyKing
07.06.2013 5 z 5

Šílená jízda po USA, která mě hrozně bavila. Krásně se to četlo, nasmála jsem se. Povedená knížka. Stojí za přečtení.

Evus
08.05.2013 4 z 5

Edice, která nezklame a pobaví

Sisi11
18.03.2013 3 z 5

Třetí pokračování Paulových dobrodružství. Tentokrát se děj odehrává na cestách po USA. Jak se dá očekávat, třetí díl již není tak zábavný a kolikrát jsem se musela do čtení nutit. Po prvním a druhém dílu jsem se těšila na další, ale byl pro mě spíše zklamáním. Kniha to ale není zase tak úplně špatná, dojem z celého příběhu mi nezkazila :)