Merde! Rok v Paříži

Merde! Rok v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15565/bmid_merde-rok-v-parizi-0Cs-15565.jpg 4 667 108

Merde! série

Merde! Rok v Paříži je téměř pravdivý záznam událostí, které se mu přihodily, nebo nepřihodily během deseti let, kdy žil ve Francii - podle toho, kdo klade otázku. Původně knihu vydal v nákladu 200 výtisků a chtěl ji prodávat přes svou webovou stránku, rozdávat přátelům, nebo využít jako palivo při barbecue konajícím se při oslavě dobytí Bastily. Po čtení v Kanadském knihkupectví v Paříži a recenzích v tisku se však kniha stala takovým bestsellerem, že Clarke zanedlouho musel napsat pokračování.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

A Year in the Merde , 2004

Scharks
10.06.2014 4 z 5

Super :D Takhle jsem se dlouho nezasmála! Hlavně na tu část, kde se setká hlavní hrdina se svými kolegy a snaží se domluvit spolu "anglicky" asi jen tak nezapomenu :D

Lenka.Vílka
04.06.2014 5 z 5

Cetla jsem na doporuceni a byla nadsena. V jednom kuse jsem se lamala v pase a zmirala smichy...wau..

AlenaV
08.05.2014 5 z 5

Svižná, vtipně napsaná kniha. Bavila jsem se.

Aiwa
24.04.2014 2 z 5

Po přečtení Roku v Provenci od Mayleho jsem se těšila na další knížku o Francii a kulturním šoku přistěhovalců. Sáhla jsem po profláknutém Merde. A neudělala jsem dobře. Ze začátku mě to nudilo a nutila jsem se do čtení. Pak se kniha rozjela, ale neoslnila. Moje charakteristika knihy: předvídatelné, místy až neuvěřitelné a přehnané, k tomu poněkud vulgární v kombinaci s prvoplánovitým humorem, který pak už ani nepobaví. Přijde mi, že se autor místy snažil až příliš. I když mu to přineslo své ovoce. Další díl riskovat nehodlám.

juckey
15.03.2014 3 z 5

Neurazí, ale nenadchne, bohužel. Mírně schizofrenní zápisky mírně schizofrenního Anličano-Francouze o mírně schizofrenní práci, s mírně schizofrenním šéfem. Zasmějete se pár sympatickým vtipům a zapamatujete si, že jezdit do Francie za prací je jako jezdit na Slovensko k moři - žádná tam není. Knížka se hodí k následujícímu:
čtení ve vaně,
čtení na záchodě,
podkládání nestabilního stolu,
pro uspokojování literárních ambic mírně schizofrenních lidí,
pro vyplnění času mezi knížkou, kterou jste četli naposledy a knížkou, na kterou čekáte, až ji někdo vrátí do knihovny.
Zkrátka a dobře, pokud jste na tyhle neutrální knižní Švýcarska, s chutí do toho.

niknikita
05.03.2014 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych se knížkou prosmála a někdy pěkně hlasitě.
Clarkův humor je mi sympatický a blízký, mít šestou hvězdičku, klidně ji sem dám :-))

locin
06.02.2014

Podle mě knížka o hovně. :D Byla jsem zvědavá jaká kniha bude měla dobré hodnocení a tak jsem ji v knihovně vyhledala a půjčila. Bohužel to pro mě bylo zklamáním. Nevím jestli je to tím že jsem v Paříži nikdy nebyla, ale děj mi vůbec nedokázal vtáhnout. Knihy nerada odkládám nepřečtené, ale tuhle jsem nějak nezvládla. Možná jsem měla být trpělivější a vydržet ještě kousek dál. Třeba ji ještě dám šanci jindy. :)

cudlinka
01.02.2014 5 z 5

Dokonale autentické!

Remy
12.12.2013 2 z 5

Odpočinková literatura s humorem postaveným na karikujících klišé o Francouzích. Pěkný výkon, žel na ploché úrovni středně nadaného studenta tvůrčího psaní.

Věro
04.10.2013 5 z 5

Skvělá knížka s pravým anglickým humorem. Občas jsem se smál i nahlas.

wamplady
15.08.2013 5 z 5

z této knihy nám předčítala průvodkyně při cestě do Paříže. Zaujala mě natolik, že jsem si jí po návratu musela koupit a stejně tak jako ostatní knihy ze série Merde

Gyl
07.08.2013 5 z 5

Ze série o Merde je tohle merde nejvtipnější a pro čtenáře neokoukané. Boj s francouzským jazykem a byrokracií je prostě k popukání vtipný. Další díly již lehce ztrácejí, minimálně po té jazykové stránce.

Omnibus
12.07.2013 5 z 5

Laskavá ironie, s jakou nás autor, Angličan každým coulem, provází svým rokem života v bohémské Paříži, nejen pohladí duši a neskutečně pobaví, ale zároveň nás vybaví i nezbytnými informacemi o francouzských zvycích a zlozvycích. Navíc je to i praktická příručka pro turisty všeho druhu, jak se úspěšně ztrapnit při návštěvě kaváren nebo při svádění francouzských slečen. Po téhle romantické procházce po Champs-Elyseés, spojené s úspěšným kličkováním mezi spoustou psích merde na chodnících, jsem se na druhý díl, o jeho francouzských láskách a o jeho nápadu otevřít si v Paříži anglickou čajovnu, těšil jako malej kluk. Přesněji řečeno, na to pokračování jsem se těšil jako kdysi zamlada na svoje druhé rande s jednou Moravačkou :-)

Ronin Roujin
30.06.2013 4 z 5

Britský manuál pro přežití v "divočině" zejména Paříže, hodně mne bavily "slovní hříčky", neboli britské čtení francouzských slovíček a stejně tak i francouzské čtení angličtiny.

BooksLucyKing
07.06.2013 5 z 5

Úžasná knížka. Moc jsem se u ní nasmála a opravdu nahlas :D

Meijin
30.05.2013 4 z 5

Kniha od které jsem nic nečekal a proměnila se ve velmi zábavnou, svěží, ba i inspirativní. Mnohokrát jsem oceňoval výborné autorovy hlášky a nevšední smysl pro humor, kterýma mě nutil k občasným výbuchům smíchu ve vlaku (o: Dokonce jsem rovněž zcela nečekaně našel podobnost s kriminálním bestsellerem Millenium od Stiega Larssona. Podobně jako tam i zde hlavní hrdina používá různých (nelegálních) prostředků, aby se dostal k potřebným informacím, je ohrožován místními mocnými a konspiraci a pomoc nachází u ženských hrdinek příběhu. A že těch ženských hrdinek Paul West v Paříži poznal. Taky se dokonale seznámil s příslovím jiný kraj jiný mrav, protože podle jeho popisu je Paříž tak naprosto samorostlá a ve svých zvycích tak odlišná od zbytku světa, že je to nutno brát s jistou rezervou.

petra106
07.05.2013 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, byla to trochu nuda, ale pak se děj celkem rozjel a bylo mi líto, že kniha končí. Přesto asi po dalším díle nesáhnu, trochu se bojím, že jestli to bude o tom stejném, jen v bledě modrém, tak bych to ani nemusela dočíst.

Sisi11
18.03.2013 5 z 5

První díl Paulových dobrodružství je naprosto senzační! Koupila jsem si ho ze zvědavosti, když jsem o něm slyšela v rozhovoru dvou mých spolužaček. Nelitovala jsem! Je to velmi zábavná kniha, se kterou jsem se vůbec nenudila a spíše jsem se smála na celé kolo.

Morticia
02.03.2013 3 z 5

Zklamání. U první poloviny se dá občas zasmát, obzvláště máte-li také nějakou tu osobní zkušenost s Francií, ale potom to začíná jít z kopce. Autor se čím dál víc opakuje a některé snahy být za každou cenu vtipný vyznívají tak křečovitě, až se přistihnete, že vám hlavní hrdina pomalu, ale jistě začíná lézt na nervy. Škoda, určitě by se z toho dalo vytěžit podstatně víc. Do druhého dílu se asi nepustím a raději zalovím v jiných vodách. Nebo se zase vrátím k Leacockovi :)

Barbastelle
17.12.2012 4 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nebyla jsem z knížky nějak nadšená, na druhou stranu dovedla perfektně vystihnout mnohé z Francie a svůj účel tedy splnila. Navíc to bylo příjemné odpočinkové čtení! Takže pokud chcete trochu toho humoru, kapku národnostních stereotypů (smutné je, že zas tak přehnané to nebylo), vrhněte se do toho!

humor cestopisné příběhy Francie Paříž

Stephen Clarke
britská, 1958
2007  78%Merde! Rok v Paříži
2008  76%Už zase skáču přes Merde!
2009  73%Celkem jde o Merde
2011  72%Tak pravil hlemýžď