Jíst, meditovat, milovat

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Pouť pro mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií Úspěšná, dobře zajištěná novinářka po rozvodu s manželem a dalším nevydařeném vztahu prochází krizí, má pocit, že zklamala okolí i sebe. Rozhodne se odpoutat od všeho, čím dosud žila, opouští zaměstnání a vydává se sama na roční cestu kolem světa v naději, že pochopí, kam vlastně chce svůj další život nasměrovat. Na první zastávce v Itálii jí okouzlí italská bezprostřednost, žena pookřívá a bezstarostně vychutnává stejnou měrou nezávazné dvoření i bezkonkurenční kuchyni. Po čase odchází na čtyři měsíce do Indie, kde se v ášrámu usilovně pokouší prostřednictvím meditací najít cestu do vlastního nitra a ne vždy se jí to úplně daří. Hrdinčina cesta končí v Indonésii, kde se stane na ostrově Bali žačkou místního šamana. Nakonec, obohacena setkáním s odlišnými kulturami si postupně vyjasňuje vlastní představy i cíle a své cestování uzavírá s pocitem, že nyní již dokáže uvést svůj život do rovnováhy a stanovit jeho základní hodnoty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21850/jist-meditovat-milovat-VlO-21850.jpg 3.7789
Vydáno, Metafora

Eat, Pray, Love: One Woman's Search for Everything Across Italy, India and Indonesia, 2006

Kniha Jíst, meditovat, milovat

attila1

Meditace,snaha o to změnit svůj život. Čekala jsem od knihy víc. Film se mi líbil víc než kniha. V některých kapitolách zbytečně zdlouhavá.

m_martina

Romantické knihy mám moc ráda, ale tato se mi moc nelíbila. Byla zdlouhavá a nečetla se lehce. Některé pasáže se mi ale líbily, proto bych řekla, že se jedná o lepší průměr.

Anilka13

Film jsem musela vidět 3x než jsem si ho zamilovala. Poprvé kvůli dějové lince, podruhé abych pochytila i ty hlubší myšlenky a potřetí, aby se mi všechno spojilo dohromady. Po knize jsem sáhla právě kvůli těm hlubším myšlenkám, jak najít sama sebe, jak být šťastný sám se sebou, jak se naučit život užívat, jak najít klid, jak najít víru atd., ale taky kvůli cestování a meditaci. Kniha mě uchvátila a určitě bude mít své čestné místo v knihovničce.

maris123

Třicátnice hledající sama sebe není téma, s kterým bych souzněla. Vztahové katastrofy neřeším útěkem, byť do Itálie. Tato část mě pouze utvrdila v přesvědčení, že můžete utéci před manželem nebo milencem, ale neutečete sami před sebou. Nicméně nadchla mě Indie - protože k józe a meditaci mám blízko. A Bali nezklamalo - jak jinak může taková kniha skončit, než happy endem.

hannina

Kdysi jsem ji jako nezáživnou odložila. Pak jsem jednoho povečírkového dopolede shlédla film. Následoval další pokus o přečtení knížky, bezúspěšný. No a teď to přišlo. Byť s přestávkami mezi jíst...... meditovat..... milovat. Tahle knížka prostě chce svůj čas.

pavlusse

Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla. Pak jsem se lehce řečeno prokousala Itálií. V Indii se to zlepšilo, bylo to lepší a zábavnější, a našly se věty i k zamyšlení. Ale nejlepší část pro mne byla Indonésie.

verun.ne

Téma hledání sebe sama je vždy zajímavé, jelikož jsou nastoleny otázky, které si člověk kolikrát nechce ani položit, a je také zajímavé sledovat proměnu člověka, které se týká. Klobouk dolů před autorkou a každým člověkem, který se opravdu odhodlá a zcela změní svůj život, myšlení, prostředí a tak dále a tak dále. Věřím také, že kniha má ambice některým lidem zcela změnit život, u mne se tak bohužel nestalo. Některé pasáže byly velmi zajímavé, vedly od otázky k zamyšlení a možnému řešení. Celkově mi ale styl psaní a vyprávění moc nesedl, zřejmě to bylo mým aktuálním rozpoložením (když člověk aktuálně má pohodu, hůř se dokáže vcítit do takového příběhu). Knihu jsem zvládla přelouskat, ale bylo to spíše trápení než zábava (až na pár částí). Knihu jsem uložila do knihovny a určitě jí zkusím dát druhou šanci. Celkově jsem ale čekala víc tzv. na dřeň, od různých recenzí, anotací atd.

ctenarka881

U teto knihy nechapu nizke hodnoceni. U filmu rovnez neni vysoke. Pro me byla tahle kniha hnaci motor za odstehovanim se do ciziny. Diky ni jsem nasla odvahu a neco se svym zivotem udelala. Pro me je to kniha cislo 1!:-) ano.. neni to nejaky literarni zazrak, ale je to pribeh, ktery mi je strasne blizky a miluju ho..

Bubny podzimu
Bubny podzimu
Spolubydlící
Spolubydlící
Špatná dcera
Špatná dcera
Jedna malá lež
Jedna malá lež

meditace cestování láska osobní rozvoj

Elizabeth Gilbert
americká, 1969