Jíst, meditovat, milovat

Pouť pro mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií Úspěšná, dobře zajištěná novinářka po rozvodu s manželem a dalším nevydařeném vztahu prochází krizí, má pocit, že zklamala okolí i sebe. Rozhodne se odpoutat od všeho, čím dosud žila, opouští zaměstnání a vydává se sama na roční cestu kolem světa v naději, že pochopí, kam vlastně chce svůj další život nasměrovat. Na první zastávce v Itálii jí okouzlí italská bezprostřednost, žena pookřívá a bezstarostně vychutnává stejnou měrou nezávazné dvoření i bezkonkurenční kuchyni. Po čase odchází na čtyři měsíce do Indie, kde se v ášrámu usilovně pokouší prostřednictvím meditací najít cestu do vlastního nitra a ne vždy se jí to úplně daří. Hrdinčina cesta končí v Indonésii, kde se stane na ostrově Bali žačkou místního šamana. Nakonec, obohacena setkáním s odlišnými kulturami si postupně vyjasňuje vlastní představy i cíle a své cestování uzavírá s pocitem, že nyní již dokáže uvést svůj život do rovnováhy a stanovit jeho základní hodnoty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21850/jist-meditovat-milovat-VlO-21850.jpg 3.7835
Vydáno, Metafora

Eat, Pray, Love: One Woman's Search for Everything Across Italy, India and Indonesia, 2006

Kniha Jíst, meditovat, milovat

Maevie

Upřímně napsaná kniha o hledání svého místa na světě, do které člověk musí dorůst a alespoň částečně sdílet hodnoty autorky. Přestože se Elizabeth Gilbertová ocitla v těžké a nezáviděníhodné životní situaci, popisuje vše s upřímným humorem a nebojí se jít ven se svými problémy a pochybnostmi, které ji často přemáhají. Právě otevřenost, se kterou autorka mluví o depresi, nenaplněnosti, zlomeném srdci i rozhodnutí nestát se matkou, je velkou kvalitou knihy. A věřím, že její cesta může být pro mnoho žen inspirující.

ElenaV.

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem měla od knížky už nějaká očekávání, ale musím říct, že to bylo zklamání. Bavily mě zážitky z cestování, jaké tam navázala přátelské vztahy, občas se i objevily zajímavé myšlenky, které vás donutí přemýšlet a možná i trochu zpochybňovat, ale nemohla jsem se začíst do děje a knížku dočetla spíše kvůli tomu, že nemám ráda, odcházet od nedočtené knihy. Za mě je to jeden z hodně mála případů, kdy je filmová verze lepší než kniha.

alabra

Kniha mě neoslovila, mám ráda Itálii i jógu, ale s autorkou se neztotožňuji

verindela1

V knize jsem našla spoustu myšlenek, které mne zaujaly a nad kterými jsem se pak mohla zamyslet. Jinak to pro mne byl exkurz do cizí hlavy a cizích problémů, což mne moc neuchvatilo. Některé části šly zdlouhavé.

petra7309

Je zajímavé číst komentáře a hodnocení zde, jako kdybychom každý četli jinou knihu :D.

Viděla jsem i film, nevím, jestli jsem nejdříve četla knihu, nebo naopak, a kniha s filmem se mi hezky spojily.

Třeba příběh o sbírce na dům na Bali (který si z filmu nepamatuji), nebo popis Lizy vnitřního boje na začátku knihy, anebo podrobnosti setkání se šamanem, její užívání si života v Itálii...

Prostě každý si své štěstí definujeme a hledáme sami.
Pro mě kniha i film hezké a inspirativní.

PetraM83

Moc hezky napsána jedna životní etapa :-)

ydnac
17.12.2020

Bohužel tohle mě už od začátku nebavilo, možná jsem tomu měla dát ještě pár stran šanci, ale...zatím ne, odkládám na neurčito.

Micconda
01.11.2020

Je tak trochu přeslazený blábol :) ale i tak se mi kniha líbila a ráda si ji přečtu znovu. Nic náročného, čte se dobře.