Jíst, meditovat, milovat

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Pouť pro mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií Úspěšná, dobře zajištěná novinářka po rozvodu s manželem a dalším nevydařeném vztahu prochází krizí, má pocit, že zklamala okolí i sebe. Rozhodne se odpoutat od všeho, čím dosud žila, opouští zaměstnání a vydává se sama na roční cestu kolem světa v naději, že pochopí, kam vlastně chce svůj další život nasměrovat. Na první zastávce v Itálii jí okouzlí italská bezprostřednost, žena pookřívá a bezstarostně vychutnává stejnou měrou nezávazné dvoření i bezkonkurenční kuchyni. Po čase odchází na čtyři měsíce do Indie, kde se v ášrámu usilovně pokouší prostřednictvím meditací najít cestu do vlastního nitra a ne vždy se jí to úplně daří. Hrdinčina cesta končí v Indonésii, kde se stane na ostrově Bali žačkou místního šamana. Nakonec, obohacena setkáním s odlišnými kulturami si postupně vyjasňuje vlastní představy i cíle a své cestování uzavírá s pocitem, že nyní již dokáže uvést svůj život do rovnováhy a stanovit jeho základní hodnoty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21850/jist-meditovat-milovat-VlO-21850.jpg 3.7747
Vydáno, Metafora

Eat, Pray, Love: One Woman's Search for Everything Across Italy, India and Indonesia, 2006

Kniha Jíst, meditovat, milovat

wildprincess

Bohužel....musela jsem se do knihy velmi nutit.... :(

Jana-Marie

Moc ráda cestuji a asi i kvůli tomu se mně tato kniha moc líbila. Příjde mi ale, že na ni člověk musí být správně naladěn, asi není pro každého.

Aribana
22.12.2019

Poslouchala jsem ji jako audioknihu a pak viděla film. Možná se na mě bude leckdo zlobit, ale znám spoustu jiných knih, které mě oslovily daleko víc.

katerina4946
09.12.2019

Neviděla jsem film, plánuji se na něj podívat. Kniha mě ze začátku velice zajímala, ale druhou polovinu jsem překousala jen z povinnosti. Musím říct, že mě už doslova vůbec nebavila a nemám pocit, že by mi něco dala. Kdybych ji nečetla v angličtině, nedala by mi asi nic. Vše bylo hrozně zdlouhavě popisováno, naprosto zbytečně čtenáře unudí. Námět sám o sobě přitom není vůbec špatný!

Katuska88
31.10.2019

Já jsem zatím neviděla film, takže za mne určitě až trochu nereálná představa, jak mohli podle této knihy udělat jakýkoliv scénář, natož aby filmové zpracování mělo úspěch.
Neumím si představit, co by mohli do toho filmu dát a jakým způsobem zpracovat, tak se na něj asi jen ze zvědavosti podívám.
Nemůžu říct, že by byla kniha vyloženě špatná. Chvílemi mne bavila a chvílemi zase vůbec.
Bylo v ní několik opravdu chytlavých a zajímavých myšlenek, taky spousta mnohdy užitečných a zajímavých faktů o navštívených zemích, ale taky bohužel spousta nesmyslů okolo.
Příliš mnoho úvah, téměř žádný děj. Na druhou stranu obdivuji autorku, že sdílí se širokou veřejností tolik velmi soukromých záležitostí a hlavně tolik soukromých myšlenek.
Celkově hodnotím okolo 70%.

KamčaPer
13.09.2019

Nádherná knížka.. miluji ji i film :)

hanka33
20.08.2019

Oddechová, odpočinková kniha. Ve srovnání s filmem mě více oslovil film.

blankaa89
30.07.2019

Film se mi celkem líbil a viděla jsem ho už cca 3x a vždy se na něj ráda znovu podívám. Proto jsem si pořídila i tuto knihu a musím říct, že tady se až taková radost z díla nekonala. Nevím, připadá mi to jako nějaký podivný holčičí seriál...hlavní hrdinka se chová na můj v kus až moc rozmazleně. Vím, že to má působit tak, že se hledá, ale nenadchlo mě to. Takových zápisků máme asi skoro každá ve svých deníčkách až moc...nemusím to ještě číst i v knižní podobě. Takže ne-e.