Podpis všech věcí

Román sleduje osudy nadané Almy Whittakerové (dcery smělého a charismatického botanického objevitele), jež se snaží osamostatnit ve světě rostlin a vědy. Zatímco studium mechů vede Almu blíž a blíž k záhadám evoluce, muž, kterého miluje, ji táhne opačným směrem – do království duchovna, božství a zázraků. Alma je střízlivá vědkyně, Ambrose je snivý umělec. Spojuje je však láska k vědění – zoufalá touha pochopit fungování tohoto světa a principy všeho bytí. Podpis všech věcí je důležitý román o důležitém století. Strhující, do detailu propracovaný příběh se odehrává ve všech koutech světa – od Londýna po Peru, Filadelfii, Tahiti či Amsterodam. Je napsán s odvážným a zvídavým duchem jedinečné doby. Alma Whittakerová je svědkem historických událostí a zároveň je sama jejich tvůrkyní. Kráčí po hranici osvícenství a moderní doby a dozajista si získá sympatie čtenářů z celého světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218817/podpis-vsech-veci-qwO-218817.jpg 4.1189
Vydáno, Jota

The Signature of All Things, 2013

Kniha Podpis všech věcí

radynka
25.12.2020

Zkrátit a přepsat anotaci!

Giraffe357
02.08.2020

Nádherná, čtivá, barvitá, plná hlubokých myšlenek... Za mě opravdu kvalitní literatura.Přečetla jsem extrémně rychle, protože jsem nemohla přestat... Doporučuji.

Akťavs
30.07.2020

Knížka mě moc nenadchla, děj velmi pomalu plynul, znalost prostředí byla sice dobrá, ale vydržela jsem jen proto, že jsem ji měla na dovolené a neměla jsem nic jiného ke čtení.

bara587
28.07.2020

Tak tohle byla becka. Nádherný příběh nutící k zamyšlení. Kde všude zanechal Bůh svůj podpis ve věcech kolem nás?

Imor
26.07.2020

Překrásný obal knihy a stejně tak i její obsah. Byla to radost se ke knize vracet. Určitě to není čtení pro každého, ale pro milovníky botaniky zcela určitě. Když si knihu budete vychutnávat a nenecháte se odradit dlouhými popisy najdete tam mnoho krásných myšlenek :

"Hlavní trik je vydržet zkoušky života tak dlouho, jak to jen jde. Šance na přežití jsou neúnosně malé, protože svět není nic jiného než jedna velká pohroma a věčně sálající pec soužení. Ale ti, kteří přežili, formovali svět, stejně jako svět zároveň formoval je."

"Věřím, že život se nedá přežít - to je zjevné! -ale pokud má člověk štěstí, dá se žít poměrně dlouho a občas si život můžete i užít."

Tak vám všem přeji - užívejte si života.

sona8864
14.07.2020

Kniha je fyzicky krásna a snaží sa byť aj dobrá a zaujímavá.
ALE niečo tam nefunguje...Je to akási snaha o historický román trocha naruby. Príbeh, fakty, popisy žitia v dobe. Prišla mi však nejako prázdna. Žiadne veľké emócie, žiadne veľké objavy a ani forma nie je príliš inovatívna.
Akoby povrchnosť a rýchlosť dnešnej doby spôsobovala, že aj autori už nevedia písať "veľké" romány.
Podobné sklamanie ako napríklad Stehlík.
Tak 50% Atwoodovej Alias Grace - posledný veľký román, čo som mala v ruke.
Jediná veta, ktorá má zaujala:
" ...obe sme pristaré, aby sme sa báli veľkých životných zmien."

Luci136
11.05.2020

Krásný román. Doba, kdy je se příběh odehrával mne bavila a učila zároveň.
Příběh šel s každým otočením stránky ruku v ruce a tak se nenechte odradit počtem stran. Naopak, druh knihy- pro mne- která je psaná stylem, který nepouští.
Druh knihy u který přijde malé zklamání tím, že už skončila.
Doporučuji :)

zofie3000
27.03.2020

Absolutně bez námitek, skvělý příběh, který mě totálně strhnul a emocně sejmul. Třetí část podle mě byla slabší, ale jinak to bylo skvělé