V dobrém i ve zlém

Pokračování světového bestseleru Jíst, meditovat, milovat — mimořádná oslava lásky ve všech jejích podobách, včetně složitostí a problémů, které opravdová láska ve skutečném světě přináší. Dvojice se po romantických cestách světem usazuje v USA. Elizabeth i Felipe si prošli komplikovanými vztahy i dramatickými rozvody, proto se dohodnou, že jejich láska nikdy nebude potřebovat nést pečeť manželství, které stejně není zárukou věrnosti. Záhy si však s nimi pohraje osud a jako záchrana jejich vztahu se paradoxně ukazuje právě sňatek. Felipe totiž potřebuje zelenou kartu, aby směl zůstat v USA. V době, kdy imigrační úřady věc řeší, se Elizabeth vydává na cestu, aby našla smysl a podstatu manželství. Poznává ženy z různých koutů světa od vlastní rodiny až po ženy ze starodávného kmene Hong kdesi v zapadlém koutě Vietnamu a studuje historii manželství, partnerského souladu, zamilovanosti, věrnosti, rodinných i společenských tradic, rozvodových rizik i partnerské odpovědnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71243/v-dobrem-i-ve-zlem-fho-71243.jpg 3.374
Vydáno, Jota

Committed, 2010

Kniha V dobrém i ve zlém

PetraM83

Fajn rozbor historie a současnost statusu manželství, za mne předcházející kniha jist,meditovat,milovat ale lepší.

Starmoon
18.12.2020

Pre mňa je manželstvo niečo také krásne, posvätné a vzácne, že niektoré autorkine názory naň mi pripadajú temer ako svätokrádež.

ctenarka881
06.05.2020

Protoze kniha jist, meditovat, milovat je moje srdcova zalezitost musim dat rovnez plny pocet hvezd.. prvni dil byl samozrejme lepsi.. tahle kniha je spise o vztazich, ale kazdemu fanouskovi eat pray love se bude libit vse s tim spojene:-)

eliska2106
10.01.2018

Tohle není knížka určená ke čtení na jeden zátah. Je potřeba o ní přemýšlet, a tak jsem ji dlouho nosila v kabelce, a když měla náladu, kousek si přečetla. Nejde ani o lovestory, jak se nevhodně píše na obalu. Je to pragmatická dohoda dvou lidí, kteří se mají rádi a chtějí, aby jejich vztah fungoval. Myslím, že jejich počínání je velmi statečné :-) stejně jako zveřejnění soukromého života, neboť: "není osobnější záležitosti než volba člověka, s kterým vstupujete do manželství; podle ní se lidé do značné míry dozvídají, kdo jste."

adorjas
02.11.2017

Nečakajte román v pravom zmysle slova, skôr zbierku esejí na tému manželstva s jednotlivými tematikami. Autorka viac-menej na stranách rozoberá svoj názor o manželstve, ale robí to veľmi kamarátskym spôsobom- máte priam pocit, že s ňou sedíte niekde na káve a filozofujete s ňou. Inak, veľmi podobné napísala aj knihu Veľké kúzlo, ale táto kniha bola taká viac praktická.
SPOILER: Bolo priam úsmevné čítať, ako milovala svojho druhého manžela, keď v súčasnosti viete, že konvertovala na rovnaké pohlavie a svojho milovaného Felipeho opustila kvôli svojej dlhoročnej dobrej priateľke, ku ktorej začala pociťovať romantické pocity...

makkuska
12.04.2017

Výborný rozbor manželství, pokud se opravdu o rozbor manželství zajímáte. Nejedná se o román, což jsem se na začátku domnívala. Doporučuji nečíst knihu, pokud nemáte zájem o manželství a pokud se těšíte na pokračování knihy Jíst meditovat milovat. To budete zklamaní. Ale pokud opravdu tápete nad otázkou, co pro Vás manželství znamená, v této knize se dozvíte mnoho úvah o manželství, faktů, statistik a historie manželství.

Aroucaria
06.09.2016

Bohužel jsem byla asi příliš natěšena po knize Jíst ... Už to nemělo ten spád, to kouzlo. Vlastně jsem to dočetla jen ze zvědavosti.

Eremites
05.08.2016

Volné pokračování knihy Jíst, meditovat, milovat, ve kterém autorka zpracovala své další životní období. Velmi čtivé, psané uvěřitelně, neafektovaně. Autorka si pokládá otázky ohledně smyslu manželského svazku - jak v historii, tak v současnosti. Přiznám se, že jsem se na tohle téma také mnohokrát zamýšlela, ale neměla jsem tolik trpělivosti, abych po faktech sama pátrala.
Název mi přijde vcelku zavádějící - rozhodně bych to nenazvala love story....jde spíše o hlubší zamýšlení, zda má i v dnešní době manželství smysl a jaký. V knize jsem našla spoustu zajímavých historických faktů a informací, náhledy na svazek manželský očima různých kultur a společenství. A v neposlední řadě jsem si díky této knize pokusila konečně na tohle téma ucelit svůj vlastní názor a zaujmout poněkud vstřícnější a mírumilovnější postoj než dosud.