Z deníčku neobyčejné patnáctky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nera, hlavní hrdinka nové knihy Sandry Lanczové s trochu temným a strašidelným námětem, není právě nejtypičtější patnáctileté děvče. Musí s maminkou již po několikáté měnit své stálé bydliště, v nové třídě se stane terčem posměchu třídní hvězdičky Mirky a aby toho nebylo málo, dějí se kolem ní různé podivné věci. Ve snu, který nedokáže odlišit od skutečnosti, vidí duchy a vlkodlaky, zamiluje se do kluka, který ji děsí a přitahuje zároveň. Je jisté, že mrazení v zádech zažijí spolu s hlavní hrdinkou i čtenářky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6665/big_z-denicku-neobycejne-patnactky-YuE-6665.jpg 3.891
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Z deníčku neobyčejné patnáctky

DK197
22.12.2020

KNIHA: Na obálce najdete poznámku - čtení pro dívky. To označení mi už přijde trochu jako nadávka. Protože styl psaní opravdu skoro křičí - jsem mladá autorka a píšu pro mladé. Trvalo mi se začíst a na rameni mi seděl čertík, co mě varoval, že to bude jeden kýč vedle druhého. No nebyl. Je tu snaha o určitou originalitu, jak světa, tak děje. Ale přijde mi to takové nedovařené, mělké (např. se hrdinka učí o monstrech, věčně se tváří, že neposlouchá, nudí se, ale když je potřeba, najednou ví většinu toho, co potřebuje). Také uměle natahované (přestože mohla závěrečnou zápletku řešit dřív, samozřejmě to dělá pomalu a místo toho randí, ačkoli se prý bojí). A psychologicky je to naprosto nezvládnuté. Hrdinka prý během děje prošla změnou - já ji nevidím. Prý je nekonfliktní (byla) - já si to nemyslím.

SPOILER: A navíc si asi fakt sedí na vedení, protože jí hlavní hrdina asi čtyřikrát řekne, co je zač, a ona později uvažuje - musím zjistit, co je zač. Až asi popáté jí sepne a řekne - aháá - a její myšlení se změní o 180 stupňů (možná se jí rozsvítí po tom, co dostane facku). KONEC SPOLERU

Jenže přes ty nedostatky, mě není třináct. Já nejsem cílová skupina. A ruku na srdce, když jsem byla mladší, podobné knížky jsem četla - a ráda. Navíc se přiznám, nakonec se mi začíst povedlo a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Takže tak 3 a půl hvězdičky v daném žánru. Ono to nebylo úplně špatný, ale... Ale šlo to napsat i líp. Autorku číst znovu v plánu nemám.

Leona91
13.03.2019

Jako náctileté se mi kniha velmi líbila. Oceňovala jsem, že není typická jako všechny ostatní romány pro dívky. Nadpřirozeno dodalo knize úplně jiný směr, je to příjemné oživení a velmi tento styl psaní vítám. Ráda se ke knize někdy opět vrátím.


Ria.
17.09.2017

Už si ani přesně nepamatuju děj knihy, jediné co vím, že mě opravdu hodně bavila a určitě bych si ji chtěla přečíst znovu. Nevím, jestli bych se teď na ni dívala stejně, jelikož jsem ji četla asi ve 13, ale určitě jí dám šanci. Je to typická YA kniha pro holky, které baví fantasy, ve kterých nechybí nějaký ten románek, s upířím/vlkodlačím námětem.

vlcice326
24.08.2017

Knížka nebyla špatná :) byla zajímavá a měla jsem jí hned přečtenou. Jen ten konec... čekala jsem jinačí.
Jinak jsem si pak uvědomila, že Sandra Lanczová byla vlastně o tři roky napřed než Stephenia Meyer (napsala Stmívání). Kdyby se tahle knížka proslavila,měla by šťastný konec a byla by trochu víc obsáhlá, natočil by se film podle tohohle (a né podle Stmívání) :)

Dym
07.08.2017

Nic, moc. Příběh byl sice docela fajn, ale tato knížka mi prostě nesedla.

denydejna
19.10.2016

Tuto knihu jsem četla asi 3 krát, když mi bylo 13-15 let a vždy se mi moc líbila a znovu mě nadchla. Je to podle mě skvělý nápad a čtenáře se do příběhu snadno začte.

cat5
02.07.2015

Knihu jsem četla,když mi bylo asi 13 let a myslím si, že je i pro tuto věkovou kategorii určená. Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji bleskurychle. Pamatuji se,že jsem zde moc ocenila to, že autorka knihu zbytečně "netrápila" zbytečným rozepisováním ničeho, ale stále se tu něco dělo. Nevím,jaký bych měla na knihu názor dnes, ale to už se zřejmě nedozvím, protože předčíst si ji znovu nemám v plánu.

1v8na
27.08.2014

Když jsem knihu začala číst, tak jsem myslela, že ji snad ani nedočtu do konce a hned ji odložím a založím zase zpátky někam na dno knihovny. Ovšem nakonec se mi to přece jen trochu líbilo.

1