Čokoláda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se do francouzské vesnice Lansquenet nad Tannou bůhvíodkud přistěhuje exoticky vyhlížející cizinka, Vianne Rocherová, a otevře si tu prodejnu čokolády přímo proti kostelu, otec Reynaud v ní od počátku vidí vážné nebezpečí pro své stádečko, především nyní, na počátku období půstu, kdy by si lidé měli tradičně odpírat světská potěšení. Kněz proto nově příchozí, v níž odhaluje pokušitelku k hříchu, vyhlašuje otevřený boj. Viannin obchod se najednou stává předmětem tajemné šeptandy, skvělou příležitostí pro donašeče, farizejsky rozhořčené ovzduším hříchu a toužícími se osvědčit jako poslušné ovečky. Na druhé straně krámek je místo, jež neodolatelně přitahuje mlsné jazýčky. Kdo by také mohl odolat tak sladkému pokušení? Za ty dva zdrávasy, které otec Reynaud za porušení půstu nařizuje, to přece stojí! Vianne se však svých odpůrců nezalekne a rozhodne se, že na Velikonoce uspořádá Čokoládový festival. Její plán rozdělí obec na dva tábory. Následuje střet, jenž je církví vyostřen v "čokoládovou bitvu". Začíná to vypadat, že velebnost církve může být ohrožena pohanskou vášní pro čokoládové opojení. Můžete si být jisti, že při čtení tohoto hravého a možná i trochu uličnického příběhu budete mít bez ustání chuť na čokoládu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525/cokolada-kBl-525.jpg 4.1497
Série

Čokoláda 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Chocolat, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (109)

Kniha Čokoláda

Přidat komentář
Nikky000
21. února

Pokud se chcete toulat malou francouzkou vesničkou, poznat místní obyvatele kteří mají svá tajemství, a užít si trochu zábavy u řeky s partou tuláků, vemte hrnek čokolády, pohodlně se usaďte a dejte se do toho.

tereza1198
21.12.2020

Kniha byla zajímavá a od filmu se dost liší. Tady musím přiznat, že se mi film líbil víc, protože dopadl tak nějak pohádkově. Ve filmu lidem čokoláda otevřela srdce a ukázala jejich lepší já. Tady hlavní hrdinka rozpoutá změnu, ale trochu jiným způsobem. Měla jsem pocit, že jestli odejde, tak se všechno zase pomaličku usadí a vrátí do starých kolejí. Taky mi nesedla doba. Kdy se to odehrává? Já tipuji 80. léta. A přeci tam církev funguje inkvizičním způsobem a ženy se chovají jako v letech padesátých. Opravdu by se většina lidí dívala skrz prsty na ženu, která utíká od tyranského manžela? Kvůli porušení svátosti manželství? A jsou tu i jiné věci a vzorce chování, co mi vadily, ale to už bych knihu moc spoilerovala. Stojí za přečtení a porovnat si ji pak může každý sám.


Jessica007
07.12.2020

Viděla jsem film a líbil se mi. Přečetla jsem knížku a líbila se mi ještě víc. Knížka je opravdu pěkná, v něčem se liší od filmu. Je psána z pohledu Vianne a z pohledu kněze.

Evelin2506
06.12.2020

Mnohem, mnohem a mockrát lepší než film!

annes
02.12.2020

OOO...jakože cože? celý život jsem si myslela že film je super, ale ta KNIHA! Dokonce si myslím, že Vianne v podání čarodějky je mnohem lepší, než žena která je ve filmu..Fakt pecka! Vůbec nechápu, jak mi takhle kniha mohla tak dlouho unikat.

natii-vanilkova
04.11.2020

Kniha mnohem hezčí než film. Stojí za přečtení:)

Pulp_catastroph
25.07.2020

Hmmm, nezodpovědná hipísačka si v random malém francouzském městečku otevře cukrárnu. Háček je v tom, že je to na začátku půstu. Roztomilá a svobodomyslná cukrářka spustí v městečku velký rozruch... Samotná osobnost Vianne se mi nelíbí protože BYCH MOC CHTĚLA BÝT JAKO ONA. Milá, roztomilá, hodná, svobodomyslná, tvrdohlavá... Ještě existují další díly, takže určitě přečtu i další.

Richisa
18.09.2019

Moc pěkná kniha. Tak pěkně ubíhá a hladí stejně jako horká čokoláda. Příjemný odpočinek s knihou...

Mám ráda i film, ale kniha je ještě hezčí...

1