Krysařovy střevíce

Vianne Rocherová, kterou si zamilovali čtenáři i filmoví diváci, se znovu objevuje na scéně, tentokrát v zapadlém obchůdku s čokoládou na pařížském Montmartru. Na první pohled byste ji nepoznali. Změnila si jméno, odložila jasně červené šaty a zahalila se do nenápadné šedi. Ze všech sil se snaží zapomenout na městečko Lansquenet a jeho obyvatele, jejichž životy od základu změnila, i na osudovou lásku. Dokonce se chce provdat za úctyhodného a poněkud nudného obchodníka a dopřát svým dcerám klidnou, spořádanou a finančně zaopatřenou rodinu. Jednoho podzimního dne se však u její chocolaterie objeví výstřední dívka Zozie de l´Alba a věci se dávají do pohybu. Minulost se vrací, kouzla ožívají a sen o poklidném životě mizí v nenávratnu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1320/big_krysarovy-strevice-9c5-1320.jpg 4.1129

Čokoláda 2.

Vydáno: , Knižní klub

The Lollipop shoes, 2007

Kniha Krysařovy střevíce

medvídě
31.12.2022

(+ SPOILER) Zpočátku jsem trochu vzpomínala, co se stalo v předchozím díle v knize a co zase ve filmu (jsou tam rozdíly).
Vianne žije nyní v jiném městečku, má sice čokoládovnu, ale je to takový malý obyčejný krámek a Anouk má mladší sestřičku. Vianne se snaží zapadnout, nevyčnívat, žít život normálních lidí, kteří nejsou ovládáni kouzly a mocným větrem. Ale objeví se Zozie. Žena, která je tak moc podobná Vianne předtím - všichni si ji oblíbí, oživí čokoládovnu a začne se čím dál tím více podobat staré Vianne, tak moc, že k sobě začne poutat malou Anouk, kterou kouzla lákají a svádí a bohužel nevití temnou stránku toho všeho, ani temné plány, které jsou spřádány, aby se Zozie mohla obléci do nového života, všechnu svou vinu hodit na druhé a žít spokojený život.
Kniha je plná čokolády, intrik, kouzel i touhy. Naštěstí jako druhý díl není vycpávkový, ale plnohodnotný příběh, který vás nenechá bez chuti na ty dobroty, co se tam připravují.
Jen škoda, že se na filmová plátna nedostal i tento díl.

tereza1198
02.04.2022

(+ SPOILER) Já opravdu nevím. Moc magie, občas jsem byla zmatená, kdo příběh vypráví a prvních sto stran bylo dost nudných. Pak se příběh rozjel a moc se mi líbil. Ale toho pohádkového bylo nakonec až moc. A taky nechápu, že v dnešní době svobodná matka kupuje falešný snubní prsten a pronásleduje ji kněz kvůli křtu. Jednou se určitě dostanu i k třetímu dílu.

Linda007
19.09.2019

Četla jsem knihu hodně dlouho, ale možná to nebyla chyba knihy. Krásný příběh s kouzelnou atmosférou. Těším se na další díl. Kniha je složitěji psaná, nemusí bavit každého.

hanča34
19.11.2018

Trochu moc kouzel na můj vkus, ale celkově dobré.

ludek.n
24.10.2018

Životní odysea čokoládové kouzelnice Vienne Rocherové pokračuje druhou knihou s názvem Krysařovy střevíce. Z maloměstského Lansquenetu nad Tannou jsme se přesunuli na pařížský Montmartre a fanatického kněze vyměnili za odpornou podvodnici a sběratelku srdcí, která pro Vienne představuje stejné nebezpečí jako vyslanec Říma, jen v poněkud odlišné podobě. A právě tato proměna dovolila autorce rozehrát ve své podstatě stejnou a současně zcela odlišnou partii zápasu dobra a zla. Tam kde byla dříve strohá a asketická zloba a až primitivní nenávist, je nyní rafinovaná a vrcholně nebezpečná hra na kočku a myš. Joanne Harrisová i v této knize drží opratě příběhu pevně v rukou. Vyprávění si stále uchovává ono nepostižitelné kouzlo lehkosti a hravosti, kterým okouzlovala už předchozí Čokoláda, jenom mám chvílemi pocit jisté rozvláčnosti a zbytečného přešlapování na místě. Je to koneckonců pochopitelné, neboť Krysařovy střevíce jsou dvakrát tak dlouhé jako jejich předchůdce. Také mi trochu vadil onen „pohádkový“ nádech závěrečných kapitol, kde bych si dovedl představit daleko mlhavější a záhadnější introspekci. I přes uvedené výtky mě však čtení bavilo a rozhodně nejsem zklamaný, že jsem po knize sáhl.

Petra de Valo
09.06.2018

Kniha na mňa pôsobila mierne depresívne, zasa ten zvláštny štýl rozprávania a ešte od 3 postáv naraz bol mierne mätúci. Vianne akoby ani nebola Vianne, ustráchaná, nenápadná, bez intuície, necháva sa aj s Anouk manipulovať Zozie. Samé symboly nakreslené či hodené do vzduchu, málo skutočného deja, jedine Roux si tu zachováva zdravý rozum. Na záver happyend ako vyšitý, ktorý som vskutku ani nečakala.

Edlik
30.04.2018

Po prvním skvělém díle přišel díl druhý.... bohužel už ne tak dobrý. Začátek je opravdu nudný, a hodně pomalý. Hodně by pomohlo u každé kapitoly mít uvedeno kdo ji zrovna vypráví. Ke konci se příběh rozjede. Ale víc než 3* dát nejde. Trochu se bojím třetího dílu.

Šárka_D
12.12.2017

Ne tak dobré, jako Čokoláda, přesto stále příjemné odpočinkové čtení dochucené kouzly a magií.