Krysařovy střevíce

od:

Krysařovy střevíce

Vianne Rocherová, kterou si zamilovali čtenáři i filmoví diváci, se znovu objevuje na scéně, tentokrát v zapadlém obchůdku s čokoládou na pařížském Montmartru. Na první pohled byste ji nepoznali. Změnila si jméno, odložila jasně červené šaty a zahalila se do nenápadné šedi. Ze všech sil se snaží zapomenout na městečko Lansquenet a... celý text

Vianne Rocherová, kterou si zamilovali čtenáři i filmoví diváci, se znovu objevuje na scéně, tentokrát v zapadlém obchůdku s čokoládou na pařížském Montmartru. Na první pohled byste ji nepoznali. Změnila si jméno, odložila jasně červené šaty a zahalila se do nenápadné šedi. Ze všech sil se snaží zapomenout na městečko Lansquenet a jeho obyvatele, jejichž životy od základu změnila, i na osudovou lásku. Dokonce se chce provdat za úctyhodného a poněkud nudného obchodníka a dopřát svým dcerám klidnou, spořádanou a finančně zaopatřenou rodinu. Jednoho podzimního dne se však u její chocolaterie objeví výstřední dívka Zozie de l´Alba a věci se dávají do pohybu. Minulost se vrací, kouzla ožívají a sen o poklidném životě mizí v nenávratnu… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1320/krysarovy-strevice-9c5-1320.jpg 4.2100
Série:

Čokoláda (2.)

Originální název:

The Lollipop shoes (2007)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Přidat komentář
Kerberos
20. června

Důstojné pokračování čokolády,možná i trochu lepší.

qinska
12. června

Krysařovi střevíce se mi líbilo mnohem víc,než čokoláda. Moc se mi líbila čarodějnice.

wendulka0502
22. května

moc se mi líbila.

plackaknihomol
11. května

První díl se mi líbil mnohem víc.

Ceit
07.12.2016

Dokonalá knížka pro advent,pro mě tedy určitě.Pokaždé mě naladí,na přípravu vánočního cukroví,pralinek,horké čokolády,vytváření domácího "útulna"které člověk ocení, když přijde domů z prosincového počasí.A také mě inspiruje k nápaditějšímu oblékání a obouvání :-)

Eremites
21.11.2016

Strhující...napínavý....voňavý....lákavý.....temný - takový je tento příběh.
Pro mne srdeční záležitost. Nedokázala jsem se od čtení odtrhnout.
Má jen jednu negativní stránku - pořád vás nutí něco jíst :-)

Ivuska.09
08.09.2016

Příjemné pokračování prvního dílu, při kterém se člověk odreaguje. Pořád budete mít chuť na čokoládu a budete napnutí, jak to celé dopadne.

Jeanie
23.06.2016

Kouzelná atmosféra pařížského Montmartru je neodolatelná. Knížku jsem zhltla na posezení a byla mi i nepatrnou inspirací pro mou dovolenou v Paříži, kam jsem v zápětí jela :-) Vřele doporučuju!! Ještě mě čeká třetí díl (Broskve pro otce Francise) a už se nemůžu dočkat.

Smiley96
20.06.2016

Zajímavě navázaný příběh s hrdiny z první knihy Čokoláda, byla jsem napnutá po celou dobu čtení jestli je Zozie mrcha nebo ne... moc se mi příběh líbil

Ni.kk.i
10.06.2016

Joanne Harris píše nádherně a Čokoláda patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Krysařovy střevíce mě ale trošičku zklamaly. Některé pasáže mi přišli maličko chaotické a celkový děj mě moc nenadchl.
Zkrátka to nebylo tak propracované jako Čokoláda.

Čokoládu jsem si opravdu vychutnávala, Krysařovy střevíce jsem slupla jedním dechem.

morava
17.02.2016

Musim rict, ze i tuto knihu, ktera je take hodne cokoladova, ale hlavni"ingredience" je zde magicno a tajemno, musim opet hodnotit plnym poctem hvezdicek.Pribeh mne do sebe primo vtahnul a ja si naplno uzivala atmosferu jednoho parizskeho obchudku s cokoladou . Uz ted se tesim na to, kam me zavane vitr v poslednim dile teto trilogie.

Netopyr07
25.01.2016

Pokračování se mi, bohužel, nijak zvlášť nelíbilo. Jsou tam pasáže,které jsou dobré, ale už se mi to nečetlo tak hezky jako Čokoláda :-/

alef
29.09.2015

"... cosi upoutalo mou pozornost ... možná prchavá vůně muškátového oříšku a vanilky, která unikala zpod nebesky modrých dveří. Možná ten vítr, flirtující s lemem mé sukně ..."

... a tak jsem vzala knihu do ruky a začala číst ... a zpočátku to dost "drhlo" ... souhlasím, že začátek knihy není příliš povedený ... jako by vítr zamotal slova a rozházel je po stránkách halabala sem - tam ... tak se mi nedařilo se zorientovat a začíst ... přesto cosi upoutalo mou pozornost:

"Montmartre je poslední vesnicí v Paříži, říká se, ... s domky s růžovými či pistáciovými zdmi, okenicemi a pelargoniemi na každém okenním parapetu ..."

... a tak jsem vytrvala a rozhodně toho nelituji :-) ... nakonec se opět rozvine magický příběh plný čokoládové vůně a dramatických změn ...

bookcase
11.04.2014

tajuplné pokračování Čokolády. První díl je sice nepřekonatelný, ale i tohle je čtivé. Stejně jako někoho tady, i mě zarazila nelogická časová posloupnost.

niknikita
19.03.2014

Skvělé pokračování Čokolády, za které bych autorce ráda poděkovala.

KikiZ
13.03.2014

Kniha má něco, co se mi moc líbí a to je atmosféra, která je opravdu kouzelná. Nicméně zároveň mi knížka přišla až trochu strašidelná a taky se mi přiznám se moc nelíbilo, že ta holka Zozie vlastně nebyla vůbec nijak potrestaná. Ale jinak fajn, četlo se to dobře.

moonchild
27.02.2014

Kniha se mi líbila mnohem více než první díl - Čokoláda.Jen jsem nečekala že Vianne bude v jiném městě,se dvěmi dcerami a jiným mužem.

Miru
02.05.2013

Možná lepší než Čokoláda, možná také ne.... Každopádně důstojné a působivé pokračování nezapomenutelného příběhu. Miluju náladu téhle knížky! :-)

petruska.z
06.11.2012

Ačkoliv je to pokračování Čokolády, zdála se mi úplně jiná. Jiná atmosféra, jiný styl vyprávění (tedy styly), dost překvapivý příběh po Čokoládě. Ale ještě působivější než Čokoláda. I když mi zpočátku dělalo problém se do příběhu začíst, posléze mi dělalo problém knihu odložit. Doporučuji!

mayinka
06.09.2012

vidim celou dobu Johnyho Deppa :) a libi se mi cely pribeh :) tvare holcicek jsem si musela vymyslet .. paradni

Kordula 111
23.07.2011

Ještě lepší kniha než "Čokoláda".

Smiragl
18.07.2011

Jestliže Čokoláda ode mě dostala 100%, Lollipop Shoes (orig. název) by měly dostat 120%. Uchvátil mě příběh vyprávěný třikrát, pokaždé někým jiným a je jen na vás, abyste odhalili kým (což pro mě byl ze začátku trošku problém, než jsem pochopila rozdíly v jednotlivých stylech).

Jíťa
03.01.2011

Přiznávám, že prvních cca 50 stránek jsem zápolila s touhou knihu zahrabat hodně daleko a hodně hluboko a dávala jsem tomu odpad prvního stupně. Ještě štěstí, že jsem vydržela, protože tento příběh se rozrostl do gigantických rozměrů, v jehož středu není nic menšího než touha po svobodě, boj o vlastní identitu či snaha uchránit si vlastní intuici před výdobytky moderní doby. A to zdaleka není vše. S každou přečtenou stránkou se mé hodnocení zvyšovalo, až v samém závěru ustalo na rovných 100%. Protože právě to si Harrisová zaslouží. Vždycky jsem si o ní myslela, že je to velmi intuitivní osoba (nechci říkat čarodějnice), a tato kniha mi to jenom potvrdila. A ten český překlad názvu má taky hodně co do sebe, dokonce bych řekla, že je i lepší než originál.

tessy999

Hrůza, hrůza, hrůza. Kdybych nečetla Čokoládu, tak by se mi to možná i líbilo, ale takhle to byl prostě děs. Naprosto nepochopitelný časový skok (Čokoláda se odehrává někdy v 50. nebo 60. letech a najednou je tady rok 2000 i přes to, že od událostí v Čokoládě uplynuly jen 4 roky).

Čokoládu považuju za jednu z nejlepších knížek, co kdy byly napsány, ale tuhle jednoznačně za jednu z nejhorších. Nejde mi do hlavy, že obě pocházejí od stejné autorky...

mySaints

Nádherná knížka, tisíckrát lepší než Čokoláda. Autorka si krásně hraje se slovíčky, s větami ... člověk z knihy slyší klapot střevíčků na dlažbě zmáčené deštěm, cítí vůni neodolatelných čokoládových pralinek a vidí před sebou Rouxův obličej s jeho trpělivýma očima...

Da.sa

Zpočátku jsem se trošku ztrácela,ale to bylo asi dáno tím,že jsem nečetla knihu Čokoláda,na kterou tato volně navazuje.Ale jakmile jsem se prokousala začátkem,už jsem se nemohla odtrhnout.Líbí se mi jak si autorka hraje se slovy,a když vám nabídne jahody máčené v hořké čokoládě,doslova cítíte jejich chu´t a vůni....nebo že by to bylo.....kouzlo???
...Konečně přišel prosincový vítr,ječí úzkými uličkami,strhává ze stromů cáry konce roku.Prosinec,dej si pozor,prosinec,beznaděj,říkávala vždycky moje matka.A já znovu,jak se rok krátí,mám pocit,jako by se obracela stránka...