Krysařovy střevíce

Krysařovy střevíce https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1320/mid_krysarovy-strevice-9c5-1320.jpg 4 138 38

Čokoláda série

Vianne Rocherová, kterou si zamilovali čtenáři i filmoví diváci, se znovu objevuje na scéně, tentokrát v zapadlém obchůdku s čokoládou na pařížském Montmartru. Na první pohled byste ji nepoznali. Změnila si jméno, odložila jasně červené šaty a zahalila se do nenápadné šedi. Ze všech sil se snaží zapomenout na městečko Lansquenet a jeho obyvatele, jejichž životy od základu změnila, i na osudovou lásku. Dokonce se chce provdat za úctyhodného a poněkud nudného obchodníka a dopřát svým dcerám klidnou, spořádanou a finančně zaopatřenou rodinu. Jednoho podzimního dne se však u její chocolaterie objeví výstřední dívka Zozie de l´Alba a věci se dávají do pohybu. Minulost se vrací, kouzla ožívají a sen o poklidném životě mizí v nenávratnu…... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Lollipop Shoes , 2007

elenai
30.01.2024 5 z 5

Nejdřív jsem se docela dost ztrácela. A bůhvíproč jsem si myslela, že se děj odehrává v nějakých 50. letech. To je nejspíš kvůli vizuálu filmu a i první kniha na mě tak působila. Ale najednou jsou tu mobily, kreditní karty, bankovní účty a tak dále. Po pár stranách mě ale kniha opravdu vtáhla. A, odpusť, Vianne, mohla za to především Zozie, které zdatně sekundovala Anouk. Děj byl velmi dlouho takový neurčitý a netušila jsem, co mám čekat, co se z toho vyvrbí? To mě na knize dost bavilo - postupné rozplétání příběhů všech postav jako tenkých provázků. A ačkoliv by Zozie kdekdo označil za hlavní antagonistku knihy, která mě vlastně chvílemi i děsila, já jednoznačně hlasuju pro Thierryho le Tresseta. Je to přesně ten typ muže, který mě naprosto odpuzuje a nedokázala bych ho vystát. Pokud jste si stejně jako já přečetli anotaci ke třetí části příběhu, tak jste si vlastně vyzradili konec části druhé. Kdo nebyl tak zbrklý, tak ať to nedělá a v klidu se ponoří do Krysařových střevíců. :) Název je zpočátku dost matoucí, ale dostane naprostý smysl, a čokolády je zde opravdu hodně, až se vám budou sbíhat sliny. 90%

Marthas
09.01.2024 2 z 5

(SPOILER) 2/5 První díl jsem četla a viděla i film. Můj názor na knihu byl, že je průměrná, film byl lepší. Jelikož jsem ale neměla co číst, rozhodla jsem se, že půjdu do dílu druhého. Chyba lávky. Není lepší. Akorát mnohem tlustší a natažený, jak kšandy Thierryho de Tresseta, kdyby nějaké nosil. To, co mě na prvním díle fascinovalo a nutilo číst, byla nespoutanost hlavní hrdinky Vianne a její charakter, osobnost. V tomto díle se ale vše z Vianne jakoby ztratí. Chápu proč, i proč byla kniha napsána. To ale nic nemění na tom, že mi tentokráte styl psaní seděl ještě méně. Samé květnaté popisy a fantasijno, ale v knize se toho jinak moc neděje. A konec přesně takový, jaký byste čekali od románu pro ženy, zvláště má-li kniha mít ještě pokračování. Nemluvě o tom, že autorka kapánek vykrádá a recykluje sama sebe. V prvním díle Černý muž, v druhém díle Zlodějka srdcí, jež ho zastoupí. Tentokráte dokonce 3 vypravěči, kteří než zjistíte kdo je kdo, stejně jako v prvním díle pěkně matou. Nemluvě o nějakých kiksech ze strany vydavatelství či překladatelky, ne že by nebyly, ba právě naopak. Jak vás ale kniha stále nutí kontrolovat, zda se neztrácíte v postavách a ději, tak jediným výsledkem je, že jsem už neměla kapacitu hledat chyby. Do dalšího dílu se ale pustím stejně, ale až časem, nerada totiž nechávám nedočtené série.

medvídě
31.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Zpočátku jsem trochu vzpomínala, co se stalo v předchozím díle v knize a co zase ve filmu (jsou tam rozdíly).
Vianne žije nyní v jiném městečku, má sice čokoládovnu, ale je to takový malý obyčejný krámek a Anouk má mladší sestřičku. Vianne se snaží zapadnout, nevyčnívat, žít život normálních lidí, kteří nejsou ovládáni kouzly a mocným větrem. Ale objeví se Zozie. Žena, která je tak moc podobná Vianne předtím - všichni si ji oblíbí, oživí čokoládovnu a začne se čím dál tím více podobat staré Vianne, tak moc, že k sobě začne poutat malou Anouk, kterou kouzla lákají a svádí a bohužel nevití temnou stránku toho všeho, ani temné plány, které jsou spřádány, aby se Zozie mohla obléci do nového života, všechnu svou vinu hodit na druhé a žít spokojený život.
Kniha je plná čokolády, intrik, kouzel i touhy. Naštěstí jako druhý díl není vycpávkový, ale plnohodnotný příběh, který vás nenechá bez chuti na ty dobroty, co se tam připravují.
Jen škoda, že se na filmová plátna nedostal i tento díl.

tereza1198
02.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Já opravdu nevím. Moc magie, občas jsem byla zmatená, kdo příběh vypráví a prvních sto stran bylo dost nudných. Pak se příběh rozjel a moc se mi líbil. Ale toho pohádkového bylo nakonec až moc. A taky nechápu, že v dnešní době svobodná matka kupuje falešný snubní prsten a pronásleduje ji kněz kvůli křtu. Jednou se určitě dostanu i k třetímu dílu.

Linda007
19.09.2019 5 z 5

Četla jsem knihu hodně dlouho, ale možná to nebyla chyba knihy. Krásný příběh s kouzelnou atmosférou. Těším se na další díl. Kniha je složitěji psaná, nemusí bavit každého.

hanča34
19.11.2018 4 z 5

Trochu moc kouzel na můj vkus, ale celkově dobré.

ludek.n
24.10.2018 4 z 5

(SPOILER) Životní odysea čokoládové kouzelnice Vienne Rocherové pokračuje druhou knihou s názvem Krysařovy střevíce. Z maloměstského Lansquenetu nad Tannou jsme se přesunuli na pařížský Montmartre a fanatického kněze vyměnili za odpornou podvodnici a sběratelku srdcí, která pro Vienne představuje stejné nebezpečí jako vyslanec Říma, jen v poněkud odlišné podobě. A právě tato proměna dovolila autorce rozehrát ve své podstatě stejnou a současně zcela odlišnou partii zápasu dobra a zla. Tam kde byla dříve strohá a asketická zloba a až primitivní nenávist, je nyní rafinovaná a vrcholně nebezpečná hra na kočku a myš. Joanne Harrisová i v této knize drží opratě příběhu pevně v rukou. Vyprávění si stále uchovává ono nepostižitelné kouzlo lehkosti a hravosti, kterým okouzlovala už předchozí Čokoláda, jenom mám chvílemi pocit jisté rozvláčnosti a zbytečného přešlapování na místě. Je to koneckonců pochopitelné, neboť Krysařovy střevíce jsou dvakrát tak dlouhé jako jejich předchůdce. Také mi trochu vadil onen „pohádkový“ nádech závěrečných kapitol, kde bych si dovedl představit daleko mlhavější a záhadnější introspekci. I přes uvedené výtky mě však čtení bavilo a rozhodně nejsem zklamaný, že jsem po knize sáhl.

Petra de Valo
09.06.2018 3 z 5

Kniha na mňa pôsobila mierne depresívne, zasa ten zvláštny štýl rozprávania a ešte od 3 postáv naraz bol mierne mätúci. Vianne akoby ani nebola Vianne, ustráchaná, nenápadná, bez intuície, necháva sa aj s Anouk manipulovať Zozie. Samé symboly nakreslené či hodené do vzduchu, málo skutočného deja, jedine Roux si tu zachováva zdravý rozum. Na záver happyend ako vyšitý, ktorý som vskutku ani nečakala.

Edlik
30.04.2018 3 z 5

Po prvním skvělém díle přišel díl druhý.... bohužel už ne tak dobrý. Začátek je opravdu nudný, a hodně pomalý. Hodně by pomohlo u každé kapitoly mít uvedeno kdo ji zrovna vypráví. Ke konci se příběh rozjede. Ale víc než 3* dát nejde. Trochu se bojím třetího dílu.

Šárka_D
12.12.2017 4 z 5

Ne tak dobré, jako Čokoláda, přesto stále příjemné odpočinkové čtení dochucené kouzly a magií.

knihovniceS
27.11.2017 1 z 5

nezačetla jsem se, Čokoláda film se mi líbil, ale kniha mi nejde, není to vinou knihy, ale mojí

85098211
10.10.2017 4 z 5

Začátek knihy byl trochu moc zdlouhavý a chaotický, dalo se jen těžko rozlišit, která postava ze tří (žen) právě příběh vypráví. Proto jsem byla hodně zklamaná. Měla jsem pocit, že se vytratila ta nádherná atmosféra a magičnost prvního dílu. Až ve druhé polovině získal příběh na napětí. Potom jsem ale zase knihu nedokázala odložit. Místy jsem se obávala, že snad ještě všechno dopadne špatně a zlo zvítězí... Nakonec to tedy tak nebylo - jinak by snad kniha ani nemohla mít další pokračování ;-).

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Důstojné pokračování čokolády,možná i trochu lepší.

qinska
12.06.2017 5 z 5

Krysařovi střevíce se mi líbilo mnohem víc,než čokoláda. Moc se mi líbila čarodějnice.

wendulka321
22.05.2017 5 z 5

moc se mi líbila.

plackaknihomol
11.05.2017 2 z 5

První díl se mi líbil mnohem víc.

Ceit
07.12.2016 5 z 5

Dokonalá knížka pro advent,pro mě tedy určitě.Pokaždé mě naladí,na přípravu vánočního cukroví,pralinek,horké čokolády,vytváření domácího "útulna"které člověk ocení, když přijde domů z prosincového počasí.A také mě inspiruje k nápaditějšímu oblékání a obouvání :-)

Eremites
21.11.2016 4 z 5

Strhující...napínavý....voňavý....lákavý.....temný - takový je tento příběh.
Pro mne srdeční záležitost. Nedokázala jsem se od čtení odtrhnout.
Má jen jednu negativní stránku - pořád vás nutí něco jíst :-)

Ivuska.09
08.09.2016

Příjemné pokračování prvního dílu, při kterém se člověk odreaguje. Pořád budete mít chuť na čokoládu a budete napnutí, jak to celé dopadne.

Jeanie
23.06.2016 5 z 5

Kouzelná atmosféra pařížského Montmartru je neodolatelná. Knížku jsem zhltla na posezení a byla mi i nepatrnou inspirací pro mou dovolenou v Paříži, kam jsem v zápětí jela :-) Vřele doporučuju!! Ještě mě čeká třetí díl (Broskve pro otce Francise) a už se nemůžu dočkat.

kouzla Vánoce Francie čokoláda Paříž cukrárna

Joanne Harris