Znamení run přehled

Znamení run https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1324/mid_znameni-run-lKd-1324.jpg 4 102 102

Znamení run série

1. díl

Dívence narozené se znamením runy na ruce se všichni zdaleka vyhýbají. Je poznamenána dávnými bohy, a proto všem nebezpečná. Jediného přítele však má - a ten ji naučil znát runy i ovládat kouzla. Odváží se Maddy proniknout do hory a sestoupit do podzemního světa? Jen tak může zabránit nejhoršímu. Dobrodružný příběh prodchnutý atmosférou severských ság - divoký, nebezpečný a nespoutaný.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Runemarks , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Znamení run. Přihlašte se a napište ho.

Rolada88
25.04.2024 3 z 5

Na to ze to je četba pro mládež tak mi to přišlo docela náročné. Nevím co napsat poradně. severskou mytologii znám jen letmo. Takže někdy jsem se ztrácel ve jménech. Jinak pro mě hrozně těžko hodnotit asi musím přečíst více podobných knih na toto téma a možná že se budu cítit lépe. Za mě děj moc neutikal přišlo mi ze se cele vleče takový celý nezáživný

broskev28
07.12.2020 4 z 5

Po knize Gentlemani a hráči maličké zklamání, ale brala bych to tak, že kniha je zařazena mezi dětskou literaturu. Jenže tomu zase neodpovídá náročnost textu - severská mytologie určitě nepatří k těm nejstravitelnějším, a nutno konstatovat, že autorka náctileté čtenáře rozhodně nijak nešetří.
Jak už bylo řečeno, v knize vystupuje množství postav a není málo těch, které mají více jmen. Děj není nijak výrazně dramatický, takže čtenáři nejsou tolik hnáni dopředu napínavým příběhem. Jazyk překladu mně osobně připadá výborný, ale určitě není jednoduchý, takže kdo je slabší čtenář, neužije si ho. A rozsah textu, bez jediné ilustrace, spíše odrazuje (troufnu si tvrdit, že nejen děti, ale i některé dospěláky).
Výborné jsou mapy v úvodu knihy, především mapa Devíti světů, a já jsem velmi ocenila vysvětlení a ukotvení jmen, která jsem kdysi slyšela, ale jen stěží je zařazuju - za všechny třeba strom života Yggdrasil. Nadchla mě jména skřítků - Cukr v pytli, Okurka v průvanu. A především závěrečné putování, která začalo v oku Červeného koně, mi nedovolilo odejít od knihy až do chvíle, kdy jsem příběh dočetla.
Takže jako knihovnice bych Znamení run doporučila jen velmi specifické skupině čtenářů.

"Na počátku bylo Slovo.
A Slovo zplodilo Člověka.
A Člověk zplodil Sen.
A Sen zplodil bohy.
Takže už jste možná zjistili, že věci
začínají být trochu víc komplikované . . ."
Lokabrenna 6:6:6

nycol
19.08.2020 5 z 5

Za mě luxuska. Jen si nemyslím, že pro mládež to bude uchopitelné. Jak je tu vícekrát napsáno, moc jmen a kdo se nevyzná alespoň rámcově v bozích, bude v tom mít zmatek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Znamení run v seznamech

v Právě čtených2x