Čokoláda

od:


KoupitKoupit eknihu

Když se do francouzské vesnice Lansquenet nad Tannou bůhvíodkud přistěhuje exoticky vyhlížející cizinka, Vianne Rocherová, a otevře si tu prodejnu čokolády přímo proti kostelu, otec Reynaud v ní od počátku vidí vážné nebezpečí pro své stádečko, především nyní, na počátku období půstu, kdy by si lidé měli tradičně odpírat světská potěšení. Kněz proto nově příchozí, v níž odhaluje pokušitelku k hříchu, vyhlašuje otevřený boj. Viannin obchod se najednou stává předmětem tajemné šeptandy, skvělou příležitostí pro donašeče, farizejsky rozhořčené ovzduším hříchu a toužícími se osvědčit jako poslušné ovečky. Na druhé straně krámek je místo, jež neodolatelně přitahuje mlsné jazýčky. Kdo by také mohl odolat tak sladkému pokušení? Za ty dva zdrávasy, které otec Reynaud za porušení půstu nařizuje, to přece stojí! Vianne se však svých odpůrců nezalekne a rozhodne se, že na Velikonoce uspořádá Čokoládový festival. Její plán rozdělí obec na dva tábory. Následuje střet, jenž je církví vyostřen v "čokoládovou bitvu". Začíná to vypadat, že velebnost církve může být ohrožena pohanskou vášní pro čokoládové opojení. Můžete si být jisti, že při čtení tohoto hravého a možná i trochu uličnického příběhu budete mít bez ustání chuť na čokoládu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/525/cokolada-kBl-525.jpg 4.2434
Série:

Čokoláda (1.)

Orig. název:

Chocolat (1999)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Joanne Harrisová byla spoluscenáristkou slavého a hvězdně obsazené stejnojmenného filmu. Film se natáčel v obci Flavigny-sur-Ozerain v Burgundsku, i když děj novely se odehrává ve fiktivním městečku v jihozápadní Francii. Vesnice Flavigny-sur-Ozerain je zařazená mezi tzv. Nejkrásnější vesnice Francie. Neproslula výrobou čokolády, ale tradičních anýzových pastilek značky Anis de Flavigny. (ddkk)


Romantické drama natočil v roce 2000 švédský režisér Lasse Hallström. Do hlavních rolí obsadil Johnnyho Deppa a Juliette Binoche. (milamarus)