Já a pan Darcy

Po sérii katastrofálních vztahů se Emily rozhodla odpočinout si od všech „dnešních“ mužů. Věnovat se chvíli sama sobě, dát si skleničku vína a strávit zas nějaký čas četbou milovaného románu Pýcha a předsudek. Vrátit se do časů pana Darcyho, kdy muži byli oddaní, čestní a elegantní. Když ji nejlepší kamarádka pozve na týdenní dovolenou do Mexika, přetékající margaritou a exotickými milenci, Emily dá přednost výletu do míst, kde žila Jane Austenová. V autobuse plném penzistů je jasné, že tady muže svých snů nepotká. Slibně nevypadá ani mizerně naladěný novinář, nedobrovolně vyslaný napsat článek, proč byl pan Darcy zvolen „NEJ“ mužem všech dob. Když Emily vstoupí do pokoje tváří v tvář samotnému panu Darcymu, všechny holčičí sny se náhle začnou plnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/122040/ja-a-pan-darcy-122040.jpg 3.2555

Me and Mr.. Darcy (2007)

Vydáno:, Kristián

Kniha Já a pan Darcy

Greg25
předevčírem

Za mě - je to strašně špatně napsané. Ten styl je hrozně slohový, propojení neohrabané, předvídatelné a nudné. Nerespektující vlastně i Jane Austen, ke které se hlásí. Propojení je tak mizerně zapracované, že vlastně nezbývá čas ani na současnou hlavní mužskou postavu. "Scén" s ním je vlastně tak strašně málo, že to celé působí děsně nereálně. Ale to všechno by šlo u oddechovky ještě přežít, ale to jak je to napsaný je otřesný. Za mě ne, v daném žánru existují mnohem, ale mnohem lepší spisovatelky a spisovatelé, aspoň tací, kteří mají smysl pro čtivost a skvělý jazyk včetně vtipných dialogů. 35%

pingu1

A mě se to líbilo :-) Četlo se to samo, chtěla jsem nějakou oddychovku na dovču a pěkně jsem se trefila... :-) Od autorky první knížka, chci zkusit i další...

Erinien

Velké zklamání. Mám teorii, že všechno, v čem se autoři inspirují Jane Austinovou,nemůže dopadnout špatně. U této knihy to bohužel asi neplatí. Hlavní hrdinka si nezískala mé sympatie a celá linie s panem Darcym mi přišla hodně přitažená za vlasy. Kniha se mi četla velmi ztěžka, možná je na vině drobnější písmo a nebo překladatel.

BlueTer
29.12.2018

Jediné romantické knihy, které snesu jsou právě ty od Alexandry Potter. Tahle mě opět nezklamala. Nechává reálný pohled na dnešní vztahy a celkově bere vše s humorem. Trochu mi její knihy připomínají Deník Bridget Jones :)

avalonek
19.09.2018

Nebylo to špatné,ale zbytečně dlouhé a konec až moc uspěchaný..Takový průměr.

koczanska
27.08.2018

Pan Darcy. Při těchto dvou slovech se zachvěje srdéčko kdejaké ženy, ale nezapomínejme, že pan Darcy nebyl dokonalý. V této knize ho autorka vylíčila úplně jinak než J.A. a to mě asi nejvíce zklamalo. Ale chápu - za panem Darcym se schovává ideál, který vidíme každý jinak.
Každopádně mi přišlo, že postavy i děj jsou prostě nijaké. Takové nezajímavé až nudné.

MonicElli
09.07.2018odpad!

Dobrý nápad, ale už v první třetině mě kniha přestala bavit. Konec, kdy se měla potkat se Spikem, jsem prošla očima. Říkala jsem si, že knihu musím dočíst, bohužel nešlo to. Hl. postava není vůbec sympatická, ničím kouzelná a ani Spike, vůbec nechápu proč se do sebe zamilovali, to ví asi jenom autorka. Čekání na pana Darcyho bylo hezké, ale přišlo v niveč. Zatím nejhorší kniha co jsem četla, ploché dějové pasáže, monology velmi jednoduché, myšlenkové posuny hl. postavy na 15 roků.

katerina9618
09.06.2018

Nenáročná kniha s nepoutavým dějem...

pro ženy

Alexandra Potter