Manon Lescaut

Hra o sedmi obrazech podle románu Abbé Prévosta. Milostný příběh abbého Prévosta proměnil Vítězslav Nezval v jevištní báseň, v níž jde především o zachycení citových prožitků půvabné Manon a chudého rytíře Des Grieux. Manon, dychtivá přepychu a flirtu, přijímá obdiv a dary bohatých Duvalů a naivně si myslí, že tím pomáhá svému chudému rytíři. Nejrůznější intriky však nakonec dohánějí milence k deportaci za moře a k záhubě. Vydáno ke 100. výročí básníkova narození....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1618/manon-lescaut-1618.jpg 4.31182
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Manon Lescaut

cukrovka

Klasika české literatury. Romantický příběh, který krásně zveršoval V.Nezval. Poetická čeština, příjemná a čtivá hra se slovy.

Artep071

Manon je můj osud, Manon je můj osud.
Manon je všecko, co neznal jsem dosud.
Manon je první a poslední můj hřích,
nepoznat Manon, nemiloval bych.
Manon je motýl. Manon je včela.
Manon je růže, hozená do kostela.

lord-artoo

Námět je otřesný, jednání postav absurdní a i přes Nezvalovu úpornou snahu o formu jsou to pořád rýmovačky naší kačky.

SLD

Moje oblíbená kniha, je o lásce, nevěře a vzpouře. Romantický příběh Manon a des Grieuxe.

veronika6005

Příběh je poměrně jednoduchý, přesto kniha patří k mým oblíbeným, má pro mě jakési kouzlo. Dialogy i monology postav v sobě vždy měly něco krásného.

TajemnýSmrad

Když jsem četl Manon, bylo mi asi osmnáct a bláznivě jsem se do té knihy zamiloval... Cítil jsem se jako des Grieux a rozuměl jsem každé jeho emoci, každému jeho pocitu... Jeho láska byla nahodilá a přitom tak silná a uvěřitelná.

Když jsem četl tuhle knihu ve třiceti, už mě přišel příběh jako naivní a jen těžko uvěřitelný, ale pořád velmi hezký. Jak člověk stárne, mění se zjevně jeho vnímání... Každopádně skvělé počtení a tu jednu hvězdičku strhávám za to, že jsem zestárnul ;-).

lassse

ach ty ženy... :-)

twigxi

Manon byla prvni divadelni hra, kterou jsem kdy videla. Bylo to jeste na zakladni skole. Okamzite jsem se zamilovala do divadla a verse z Manon si pamatuju dodnes, tak moc to na me tenkrat zapusobilo!
Znovu precteno pred par lety a ted i poslechnuto jako audiokniha a ve vsech provedenich je to nadherne dilo!

Strakonický dudák
Strakonický dudák