Anička Skřítek a Slaměný Hubert

Přestože ve veřejné knihovně naleznete tuto pohádku v přihrádce pro děti do 10 let, jedná se o knihu, která rozhodně není určená jen pro děti. Anička Skřítek se dostává z venkova do města, kde se s dětskou bezelstnou naivitou všemu obdivuje. Potkává Slaměného Huberta a spolu s ním se ztratí v zrcadlech výkladní skříně. Sugestivní vyprávění o světě, kde žijí Zulukapříci, Mouřenínové a zběsilé kuří nohy, kde všechno je chvíli tak a pak naopak, vás pohltí na několik desítek stránek a i po dočtení knihy budete mít pocit, že jste v myšlenkách uvízli v krajině, kde se úzkost políbila s fantazií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34409/anicka-skritek-a-slameny-hubert-34409.jpg 3.775

Kniha Anička Skřítek a Slaměný Hubert

ManOfSteel
18.05.2021

Naprostá fantazie! Neuvěřitelná kniha! :-)

Kontryhelka
11.01.2021

Za mně jedno velké NE. Tuhle knihu jsem bohužel doslova nesnášela, takže nízké hodnocení. Prostě mi k srdci nepřirostla a nikdy jsem ji nechtěla mít v knihovně.

Atlantis
16.07.2020

Tuto knihu z celé svojí podstaty nesnáším. Anička skřítek a Slaměný Hubert je psychedelická snaha o vytvoření české Alenky v říši divů, ale ještě podivnější, ještě surrealističtější a nakonec to dopadá tak, že jde o nečitelný mišmaš. Pro děti naprosto nepoužitelné, žádný mladý čtenář ve věku, pro který je tato kniha určená, se v ní nevyzná. Vítězslav Nezval to prostě přehnal, vyhnal svoje metafory do extrému a zapomněl přitom, že nepíše lyrickou sbírku nonsensu.

jeany23
13.08.2019odpad!

Prazvláštní kniha, kterou jsem ani nedokázala dočíst. Nevím co na ni říkají děti, ale na mě to bylo docela psycho.

Lexand
01.10.2018

Kniha pro dospělého čtenáře. Od šíleného a geniálního básníka.

dRobert
19.08.2018

Knihu mi přečítali někdy ve 4 letech a to mně fascinovala, pak jsem jí četl někdy v 12 a při šla mi úplně nesmyslná. Teď mi připadá jako jedno z nesmrtelných děl české literatury. Udělat z ní povinnou četbu je ovšem vražda. Snová, hravá, halucinogenní. Báseň v próze. Tlustej Nezval byl génius, přes všechny své historické omyly.
Celá kniha je vlastně pohled do vitríny hračkářství a přitom má sílu Brautigana.

hakunamatata
26.12.2017

Zvláštní děj, dokonalé slovní hříčky. Nejsem si jista, zda bych knihu četla dětem, ale jako dospělý milovník češtiny jsem si ji velmi užila. :)

marek2800
01.05.2017

Kdysi jsem o této knize pronesl, že kdo ji přečte do konce, zblbne. Následně ji moje dcera přečetla třikrát.