Anička Skřítek a Slaměný Hubert

Staženo z netu - překrásný popis knihy: Přestože ve veřejné knihovně naleznete tuto pohádku v přihrádce pro děti do 10 let, jedná se o knihu, která rozhodně není určená jen pro děti. Anička Skřítek se dostává z venkova do města, kde se s dětskou bezelstnou naivitou všemu obdivuje. Potkává Slaměného Huberta a spolu s ním se ztratí v zrcadlech výkladní skříně. Sugestivní vyprávění o světě, kde žijí Zulukapříci, Mouřenínové a zběsilé kuří nohy, kde všechno je chvíli tak a pak naopak, vás pohltí na několik desítek stránek a i po dočtení knihy budete mít pocit, že jste v myšlenkách uvízli v krajině, kde se úzkost políbila s fantazií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34409/anicka-skritek-a-slameny-hubert-34409.jpg 3.764
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Anička Skřítek a Slaměný Hubert

jeany23
13.08.2019odpad!

Prazvláštní kniha, kterou jsem ani nedokázala dočíst. Nevím co na ni říkají děti, ale na mě to bylo docela psycho.

Lexand
01.10.2018

Kniha pro dospělého čtenáře. Od šíleného a geniálního básníka.

dRobert
19.08.2018

Knihu mi přečítali někdy ve 4 letech a to mně fascinovala, pak jsem jí četl někdy v 12 a při šla mi úplně nesmyslná. Teď mi připadá jako jedno z nesmrtelných děl české literatury. Udělat z ní povinnou četbu je ovšem vražda. Snová, hravá, halucinogenní. Báseň v próze. Tlustej Nezval byl génius, přes všechny své historické omyly.
Celá kniha je vlastně pohled do vitríny hračkářství a přitom má sílu Brautigana.

hakunamatata
26.12.2017

Zvláštní děj, dokonalé slovní hříčky. Nejsem si jista, zda bych knihu četla dětem, ale jako dospělý milovník češtiny jsem si ji velmi užila. :)

marek2800
01.05.2017

Kdysi jsem o této knize pronesl, že kdo ji přečte do konce, zblbne. Následně ji moje dcera přečetla třikrát.

EvikU.
09.04.2017

Trochu divná. Nevím. Mě se moc nelíbila. Četla jako povinnou četbu.

martina.culik
24.02.2017

Knihu jsem četla na střední škole a musím říct, že jsem se jí prokousávala dost obtížně a nebavila mě.

buccaneerka
18.10.2016

Zvláštní, netypické, ale jak stárnu, mám stále raději originální knihy.

pro děti od 10 let

Vítězslav Nezval