Sandruš Sandruš komentáře u knih

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Naprosto skvěle napsaná prvotina!
Zaujala mě anotace a pak taky vysoké hodnocení zde, což se po přečtení potvrdilo.
Budu doporučovat dál, aby tato kniha nezůstala nepovšimnutá, jelikož by to byla velká škoda. Díky autorovi za skvělou knihu, snad brzy vydá nějakou další.

23.02.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další, skvěle napsaný, příběh od paní Mornštajnové!
Děj je čtivý, smutný až chvílemi depresivní, ale i tohle se bohužel v našem okolí může dít..

24.04.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Je to sice jiný žánr než je u autorky obvyklé, ale za mě to bylo super.
Četlo se to rychle, bylo v tom napětí, krátké kapitoly, prolínání současnosti a rukopisu se mi taky líbilo. Hltala jsem stránky, abych už zase četla části rukopisu, myslím že čtenáře toto prolínání nutí knížku přečíst na jeden zátah, jelikož chcete vědět jak to celé nakonec dopadne.
Konec překvapil :)

04.07.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Výborný thriller! V dubnu vychází další díl, už se nemohu dočkat.

16.01.2019 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Není co dodat, moje oblíbená série, která je naprosto skvělá.

Autorka umí čtenáře vtáhnout do děje a krátké kapitoly jsou u této série velkou výhodou.
Příběhy NEmají těžko uvěřitelný děj přitažený za vlasy a jednu vraždu za druhou.
Je to příjemné čtení, při kterém na konci budete netrpělivě vyhlížet další díly.

01.04.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Moje první kniha od Backmana.. a jako vážně wau.
Knížka se čte velmi dobře, je v ní tolik krásných myšlenek. Příběh se někomu může zdát zvláštní, ale na konci pochopíte proč to tak je.. a že to vlastně je skvělé vymyšlené a člověka to až dojme.

29.06.2020 5 z 5

Narazila jsem na ni na veletrhu Svět knihy 2017, zaujala mě hned na první pohled, a tak byla jasná volba si ji přečíst. A musím říct že tak krásnou knížku, nejen pro děti, jsem dlouho neviděla. Knížka má své kouzlo, výborný příběh, proto určitě stojí za to si jí koupit a mít ji ve své knihovně. Její ilustrace jsou naprosto krásné. Škoda že tady nejde dát více hvězdiček, tato knížka by si to určitě zasloužila.

16.05.2017 5 z 5

Dost silné čtení, které mě hned od začátku pohltilo. Upřímně napsaný příběh, u kterého je až k neuvěření, že přes to všechno je Matthew stále mezi námi.
Jen škoda že je tam tolik chyb v textu..

01.04.2023 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvělý thriller, originální zápletka, baví mě příběhy vyprávěné z pohledu více postav - v tomto případě se jedná o dvě hlavní postavy Cyruse a Evie. Nechybí napětí, konec byl pro mě celkem šok, takový jsem nečekala.
Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a je škoda že další díl u nás ještě nevyšel, snad se brzo dočkáme.

15.03.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Další skvělá kniha od Shari!
Napínavé, čtivé, do poslední stránky jsem nevěděla kdo to udělal.

11.06.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Nejlepší série poslední doby!!
Poslední díl, kde všechno do sebe postupně tak krásně zapadne..a vy jen sedíte a říkáte si jestli je to vůbec možný..
A ten konec? No to už jsem vůbec nečekala, díky za takové návykové čtení, kde si sice můžete myslet co bude dál a vytvářet si své teorie, ale vždycky to bude úplně jinak.

Nechybí tu napětí, zvraty, emoce a potřeba kdy nechcete přestat číst dokud to prostě nedočtete.
Knížky rozhodně doporučuji, myslím že nikdo nebude zklamaný.
Snad se brzy dočkáme další knihy.

02.05.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Pokukovala jsem po ní již dlouho, ale až díky čtenářské výzvě jsem si ji přečetla. Četla se skvěle, vtáhla mě do děje a já se nemohla odtrhnout. Skvělá fantasy, rozhodně neváhejte a přečtěte si ji, další díly si já osobně nenechám ujít.

26.01.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Krásná kniha, kde se na konci všechny 3 příběhy určitým způsobem spojí.
Člověk si tady uvědomí, že i když si na svůj život stěžuje, jsou lidé kteří se mají mnohem hůř.

23.01.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Skvělá kniha, každý knihomol se v ní najde.

29.10.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Naprosto skvělý thriller!
Od začátku do konce napínavé čtení. Je to opět kniha, která Vás nenechá ani nachvíli vydechnout, a nebudete ji chtít odložit, dokud se nedozvíte jak to nakonec dopadne.
Doporučuji.

30.09.2018 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak tohle mě baví, rozhodně se J.D. Barker řadí mezi mé top spisovatele.
Tuhle sérii doporučuji všem který si chtějí přečíst něco drsného, zvráceného.. Čtvrtá opice byla víc drsná než tohle (asi hlavně díky deníku) ale určitě nebudete zklamaní ani z této knihy.. doufám že další díl vyjde co nejdřív..

10.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Příběh velmi zajímavý a čtivý, nechyběly emoce, napětí a potřeba číst až do konce.

28.04.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborná oddechová knížka u které jsem se smála nahlas. :)

22.01.2017 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Mé první seznámení s autorkou a tímto žánrem. A musím říct, že jsem byla nadšená.
Kniha s prvky napětí a lásky, moc hezky se to četlo.

28.03.2023 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Moje první kniha od Pavla Bareše a musím smeknout.
Skvěle napsané, četlo se to samo, hlavní téma knížky je tak moc reálné, že po dočtení si budete říkat že se to vlastně může stát i Vám.
A z toho prostě mrazí..

02.08.2020 5 z 5