Sandruš

Tajemství QuerburůTajemství QuerburůMichal Vlk

Příběh mě chytil hned od začátku, líbilo se mi že autor do knihy přidal i různá ponaučení. Krásné ilustrace, napínavý děj.
Knížka si určitě získá jak malé tak velké čtenáře. Autorovi za knihu moc děkuji a doporučuji.

Láska v ČeskuLáska v ČeskuLukáš Pazdera

Skvělá knížka, četla se rychle a bavila mě.

14.11.2021

Opravdový životOpravdový životAdeline Dieudonné

Tohle mě dostalo.. přečteno za 3 hodiny.
Krátká, drsná ale přesto velmi čtivá.

16.03.2021

Sluha dvou pánůSluha dvou pánůCarlo Goldoni

Klasika, která pobaví. Několikrát jsem viděla divadelní představení s Miroslavem Donutilem a tak jsem se u knížky víc bavila, když jsem si u scén Truffaldina představila jeho.

15.03.2021

100 perliček pro (ne)milovníky češtiny100 perliček pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Holky sleduju na instagramu a vytvořit knížku byl super nápad, alespoň se knížka dostane i k lidem, kteří IG nemají. Tohle by si totiž měl přečíst každý.

15.03.2021

Malá kniha štěstíMalá kniha štěstíLucy Lane

Knížka která dokáže člověka uklidnit a povzbudit, to je v této době celkem důležité.

15.03.2021

Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Skvělý thriller, originální zápletka, baví mě příběhy vyprávěné z pohledu více postav - v tomto případě se jedná o dvě hlavní postavy Cyruse a Evie. Nechybí napětí, konec byl pro mě celkem šok, takový jsem nečekala.
Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a je škoda že další díl u nás ještě nevyšel, snad se brzo dočkáme.

Dopisy ztracenýmDopisy ztracenýmBrigid Kemmerer

Síla.. ač nejsem vyloženě cílová skupina, knížka mě pohltila už od začátku.
Krátké kapitoly, některé mi vykouzlili úsměv, u jiných jsem měla slzy. Celkově velmi skvěle napsaná kniha u které nebudete litovat že jste ji začali číst. Doporučuji :)

13.03.2021

Nejkrásnější dárekNejkrásnější dárek* antologie

Úžasný!!
Každá povídka se zaměřuje na jiné téma (rodina, vztahy, tajemství, láska, aj.), ale všechny dohromady tvoří tu pravou vánoční atmosféru, navíc obálka a ilustrace jsou skvělý.

14.11.2020

DilemaDilemaB. A. Paris (pseudonym)

Thriller to rozhodně není, už tak nějak od začátku je jasné co se bude dít na dalších stránkách a i když by to člověk čekal, tak bohužel žádný zvrat na konci nepřijde.
Ale i přesto se knížka četla dobře a velmi rychle.

08.11.2020

Návod na vraždu pro hodné holkyNávod na vraždu pro hodné holkyHolly Jackson

Četla se skvěle, young adult thriller co Vás bude bavit. Doporučuji!

11.09.2020

MetaMetaPavel Bareš

Moje první kniha od Pavla Bareše a musím smeknout.
Skvěle napsané, četlo se to samo, hlavní téma knížky je tak moc reálné, že po dočtení si budete říkat že se to vlastně může stát i Vám.
A z toho prostě mrazí..

02.08.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Je to sice jiný žánr než je u autorky obvyklé, ale za mě to bylo super.
Četlo se to rychle, bylo v tom napětí, krátké kapitoly, prolínání současnosti a rukopisu se mi taky líbilo. Hltala jsem stránky, abych už zase četla části rukopisu, myslím že čtenáře toto prolínání nutí knížku přečíst na jeden zátah, jelikož chcete vědět jak to celé nakonec dopadne.
Konec překvapil :)

04.07.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Moje první kniha od Backmana.. a jako vážně wau.
Knížka se čte velmi dobře, je v ní tolik krásných myšlenek. Příběh se někomu může zdát zvláštní, ale na konci pochopíte proč to tak je.. a že to vlastně je skvělé vymyšlené a člověka to až dojme.

29.06.2020

Zdivočelé pohádkyZdivočelé pohádkyRoald Dahl

Celkem zajímavé zpracování pohádek do básniček, občas jsem se i zasmála.

14.06.2020

42 dnů42 dnůSilène Edgar

Čtivý a krásný příběh. Krátké kapitoly, takže knížku přečtete rychle. Téma druhé světové války, je zde velmi dobře zpracované, tak aby to i mladší čtenáři pochopili.
Doporučuji!

14.06.2020

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Další skvělá kniha od Shari!
Napínavé, čtivé, do poslední stránky jsem nevěděla kdo to udělal.

11.06.2020

Robert Šlachta – Třicet let pod přísahouRobert Šlachta – Třicet let pod přísahouJosef Klíma

Skvělé napsaná kniha!
To co se dělo a stále (něco možná "skrytě") děje v naší republice je hrozný..
Při čtení této knihy budete mít všechny pocity, který při čtení můžete mít.. ale až knihu dočtete nebudete toho litovat.

06.06.2020

PodezřelýPodezřelýPaulina Świst

Líbila se mi, velmi čtivá, přečteno za den.. doporučuji celou sérii.

22.05.2020

Slečna pokladníSlečna pokladníNina Hořínová

Ten kdo pracuje v obchodě (jakémkoliv) se tady vyloženě najde (já teda určitě :D )
Knížka pobavila a o to jde :)

02.05.2020

Šesté dítěŠesté dítěJonathan Dylan Barker

Nejlepší série poslední doby!!
Poslední díl, kde všechno do sebe postupně tak krásně zapadne..a vy jen sedíte a říkáte si jestli je to vůbec možný..
A ten konec? No to už jsem vůbec nečekala, díky za takové návykové čtení, kde si sice můžete myslet co bude dál a vytvářet si své teorie, ale vždycky to bude úplně jinak.

Nechybí tu napětí, zvraty, emoce a potřeba kdy nechcete přestat číst dokud to prostě nedočtete.
Knížky rozhodně doporučuji, myslím že nikdo nebude zklamaný.
Snad se brzy dočkáme další knihy.

02.05.2020

Pět neděl v balóněPět neděl v balóněJules Verne

Začátek byl pro mě nudný, až jsem si říkala jak tohle může děti vůbec bavit, ale jakmile se děj posunul o něco dál, tak už to nemělo chybu. Zajímavý dobrodružný román, který stojí za přečtení.

31.03.2020

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

Úžasně napsaná kniha, od které se nedalo odtrhnout.

07.03.2020

Pamatuj na smrtPamatuj na smrtAleš Novotný

Naprosto skvěle napsaná prvotina!
Zaujala mě anotace a pak taky vysoké hodnocení zde, což se po přečtení potvrdilo.
Budu doporučovat dál, aby tato kniha nezůstala nepovšimnutá, jelikož by to byla velká škoda. Díky autorovi za skvělou knihu, snad brzy vydá nějakou další.

23.02.2020

Chlapec na dřevěné bedněChlapec na dřevěné bedněLeon Leyson

Skvěle napsaná kniha. Ty hrůzy co se děly by nechtěl zažít nikdo z nás a ještě když tohle zažívá malé dítě, z toho mrazí, ke konci už jsem měla slzy v očích..

15.02.2020

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Úžasná a velmi čtivá kniha..

10.02.2020

PovzneseníPovzneseníStephen King

Byla to moje první Kingovka a hrozně se mi líbila.

28.01.2020

Matčina hraMatčina hraSandie Jones

Velmi čtivá, zajímavý a nečekaný konec.

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Kniha se mi líbila, napínavá od začátku do konce.

27.01.2020

Šťastní lidé čtou a pijou kávuŠťastní lidé čtou a pijou kávuAgnès Martin-Lugand

Oddychové čtení, nenadchne - neurazí..