Tajemství Querburů přehled

Tajemství Querburů
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434729/bmid_tajemstvi-querburu-xCA-434729.jpg 4 19 19

Kryštof je chlapec, který se po smrti svého dědy snaží najít novou chuť do života. Ve škole je za otloukánka a ani učení mu nejde tak jako dříve. Navíc dlouhé vysedávání u herní konzole s horou sladkostí si vyžádalo svou daň na chlapcově fyzické kondici a vzhledu. Celý jeho život se však od základu změní potom, co se během bouřky ztratí v hlubokém lese. Dokáže najít cestu zpět domů? A je jeho zmizení pouhá náhoda?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství Querburů. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (14)

Moniska2410
24.09.2022 3 z 5

Taková pěkná pohádka s prvky tajemna.
Nebyla sem vysloveně cílová skupina, ale že by mě příběh vysloveně nebavil, to určitě ne.
Trochu mi to připomnělo animák Mravenčí polepšovna a párkrát sem v tom viděla Avatara.
Plno napětí, dobrodružství a životních mouder, kterými by se každý člověk měl řídit a nejen to, čtenáře nabádá i k tomu, jak se chovat k přírodě okolo nás a žít v souladu s ní, protože všude žijí a mají svůj vlastní svět různá drobná stvoření.
Myslím, že děti od deseti let budou nadšené.

nela3812
06.08.2022 3 z 5

Příběh mi téměř okamžitě připomněl animované pohádky jako Je například mravenec Z, Mravenčí polepšovna nebo Život brouka. Všechny zmíněné jsem v dětství měla velmi rada a nakoukané je mám poměrně dost, napadá mě tedy ze část inspirace ke knize podchází právě z těchto pohádek.

Samotné vyprávění příjemné plyne, avšak čas od času se zde vyskytnou slova, které se v myslích mladších čtenářů běžné nachází a čtení mohou zkomplikovat. Můžeme to však brát jako rozvojový prvek, při kterém si obohatí slovní zásobu. Osobně bych však volila jednodušší styl vyprávění a více jednodušších slov tak, aby to pro děti bylo více čitelné a nemuseli se nad některými výrazy pozastavit.

Příběh zpočátku plyne na nerozvířené hladině a až ke konci knihy začne lekce gradovat. Pro znalé čtenáře je to příliš předvídatelné, ale věřím ze mladší čtenáři si dobrodružnou první část skvěle užijí. Měla jsem však pocit ze místy je příběh překombinovaný a je toho tam příliš, zápletka se stále rozrůstala a nafukovala, až jsem chvílemi ztrácela přehled.

Nakonec musím vyzdvihnout krásné ilustrace, o které je příběh doplněn.

Hodnotím 3,75/5


maryska09
08.05.2022 2 z 5

Kniha je zvláštní, pro dospělého je příliš předvídatelná, pro děti je napsaná v podstatě archaickým jazykem plným slov jako jež, jehož, jenž, přičemž, doufaje atd. Nevím který 13 ti letý kluk uléhá na lože, má mysl naplněnou obavami a v očích mu vyskakují otazníky. Dítě ani neocení moudrosti Querburů. Kniha mi přijde jako slepenec Harryho Pottera, Čtyř dohod, ekologické příručky a výživového poradce.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Tajemství Querburů v seznamech

v Přečtených20x
ve Čtenářské výzvě6x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit2x

Štítky knihy

šikana česká fantasy fantasy pro děti dětská dobrodružství

Autorovy knížky

Michal Vlk
česká, 1985
2020  83%Tajemství Querburů