Tajemství Querburů

Kryštof je chlapec, který se po smrti svého dědy snaží najít novou chuť do života. Ve škole je za otloukánka a ani učení mu nejde tak jako dříve. Navíc dlouhé vysedávání u herní konzole s horou sladkostí si vyžádalo svou daň na chlapcově fyzické kondici a vzhledu. Celý jeho život se však od základu změní potom, co se během bouřky ztratí v hlubokém lese. Dokáže najít cestu zpět domů? A je jeho zmizení pouhá náhoda?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434729/tajemstvi-querburu-xCA-434729.jpg 53
Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Michal Vlk - knihoVlk

Kniha Tajemství Querburů

25.11.2020

Krásná kniha, kterou jsem po večerech četla pětiletému synovi. Mladším dětem je určitě lepší příběh “dávkovat” pozvolna. Zastavit se, a probrat některé situace v knize, bylo velmi užitečné pro nás oba. Kladný vztah k přírodě, který je pro většinu dětí přirozený, se čtením o Querburech nenásilně prohlubuje. V některých kapitolách jsme se i od srdce zasmáli. Doporučuji!

lucie7680
21.11.2020

Kniha je výborná, každý večer jsme ji četli dětem (5 a 8 let) a netrpěllivě očekávali další vývoj. I menší dcerka všemu rozumněla a bylo hezké o různých situacích v knize následně diskutovat. Příběh je dobrodružný a úzce spjatý s přírodou, což jsme velmi ocenili. Autor knihu sám krásně ilustroval, takže se děti i poučili a sami inspirovali ke kresbám. Knihu vřele doporučujeme a přejeme hodně spokojených čtenářů.

Lzicenka
21.08.2020

Docela napínavá, dobře napsaná kniha, která nevtíravě podsouvá i podklady k přemýšlení.

Autor knihy

Michal Vlk