Sluha dvou pánů

Koupit

Divadelní hra Sluha dvou pánů je klasické italské dílo žánru commedia dell'arte z roku 1745. Slečna Beatrice, převlečená za svého mrtvého bratra Federica, přijíždí se sluhou Truffaldinem do Benátek, aby zde našla bratrova uprchlého vraha. Ten později skutečně dorazí a Truffaldino, jenž netuší, s kým má tu čest, vstoupí z vypočítavosti i do jeho služeb. Vždyť dva platy jsou přece víc než jeden. Sluha ovšem nejlépe ze všeho umí poplést, zaměnit a pomotat jakýkoli úkol, čímž zakládá dlouhý řetězec omylů, nedorozumění a komických situací. K nejznámějším ztvárněním tohoto příběhu patří inscenace pražského Národního divadla s Miroslavem Donutilem v hlavní roli. (Premiéra 1994.) Toto provedení bylo i zaznamenáno pro televizní vysílání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459611/big_sluha-dvou-panu-bAy-459611.jpg 4.4736
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , 1400

Il servitore di due padroni, 1745

Kniha Sluha dvou pánů

Jenny46

Moje srdeční záležitost viděla jsem několikrát jako divadelní hru s panem Donutilem a chtěla si přečíst i knihu...
Kniha se čte dobře, když znáte obsazené herce musíte se stále usmívat. Vtipná komedie, doporučuji .o))

PavlineCZka

Jako divadelni hra to muze byt super. Ale ctena forma mi neprisla zadny terno, i kdyz dej ma spad, zapletku atd.

-markéta-

Klasika, komedie a k tomu divadelní hra? Anooo! Jednou za čas miluji!
Parádní, oddechové čtení, u kterého se člověk zasměje, zaťuká si na hlavu, trochu se i o některé postavy bojí, za mě super.
Truffaldino je skvělá postava a kvůli němu bych divadelní hru i ráda viděla na jevišti, ne jen v knize.

katallinka

Tento žánr mám obecně moc ráda a toto dílo patří k těm nejlepším. Nicméně na začátku je nutné si zvyknout na hlavní postavy, děj je chvilku malinko zmatený, ale nijak zásadně. Celkově se kniha velmi dobře četla a v některých pasážích jsem se neustále smála. Divadelní hru s Donutilem už od malička zbožňuji a kniha byla stejně dobrá, takže další moje oblíbená ,,povinná četba,,.

Vendy1993

Velmi povedená divadelní hra. Je pravda, že jsem nejdřív viděla inscenaci s panem Donutilem a jako by to Goldoni napsal přímo pro něj ;) i během čtení jsem tu hru úplně viděla :D super pohodové, vtipné a rychle přečtené ;)

Ristridin

Svižná divadelní hra s kupou různorodých zajímavých postav, která má slušný potenciál, pokud jsou pro ni vybráni kvalitní herci. Záznam z Národního pak nezklamal a nostalgicky připomněl normální časy.

Zuzanka45
27.12.2021

Skvělá kniha. Bavila mě. Nejdřív jsem se bála, že knihu nepochopím, protože těch postav je tam mnoho, ale nakonec to dávalo hlavu a patu, a já se v příběhu naprosto vyznala. Milé čtení.

Přítelelfsky
24.12.2021

Většina divadelních her se musí vidět na jevišti. Toto je příklad.

Proto jen za 3.