Není úniku

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/big_neni-uniku-8hO-383307.jpg 3.91091
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

No Exit, 2017

Kniha Není úniku

SilvieSisinka

Thriller mě dostal a už nebylo úniku.Napinava kniha,kterou musíte dočíst hned.

cukrovka

Zajímavé, čtivé a napínavé. Děj má spád a je zde spousta překvapivých zvratů, takže se knížka těžko odkládá. Jen hlavní hrdinka mi přišla jak ze série superhrdinů - ze všeho se dostane a je nesmrtelná. Epilog jsem si musela přečíst dvakrát abych pochopila - snad dobře?

Raddkaa

Kniha je naprosto dokonalý psychothriller, který musíte stále číst, dokud ho nedočtete až na konec. Od začátku do konce to byla dlouhá napínavá jízda s uvěřitelnými postavami s velice zajímavým příběhem, který se odehrává jen na jednom místě jen několik hodin, a přesto se v tomto krátkém čase přihodí spoustu věcí. Knihu rozhodně doporučuji... je to dobře napsaný thriller, který jde přímo k věci od začátku do konce.

Gi0rgi0

Nečekal jsem, že to bude až tak dobré. Děj má spád a řadu překvapivých zvratů, a to doslova až do posledního odstavce. Kniha kterou nemůžete odložit a stále chcete vědět, jak to bude dál.

Comelye

Vcelku dobré čtení, akční, děj ubíhá, akorát některé části na mě už moc brutální nebo jak to nazvat, říkala jsem si že největší psychopat z celé knihy bude nejspíš spisovatel :D Ten epilog radši dělám že jsem nepochopila, protože to by na mě bylo už trochu scifi.

jefff

Moc jsem od knihy nečekal. Spíš se připravoval na rutinní jednorázovku bez špetky nápadu. O to překvapenější jsem byl, když jsem se po sto stranách přistihl, jak nejsem schopen knihu odložit. Veskrze napínavé, trochu překvapivé a v závěru vyloženě infarktové. Super.

Komaeda

Kniha není o tom, KDO to udělal, ale JAK přežít a dostat se ze situace. Víme brzy,kdo je únosce, což není to, co jsem očekávala, ale bylo to napínavé a nemohla jsem knihu odložit!

(+ SPOILER) Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a za vynikající načtení jednu hvězdičku přidávám ;-). Příběh jako takový se rozjíždí opravdu skvěle, autor dokáže navodit perfektní atmosféru a čtenář se hned spolu s Darby ocitá na opuštěném odpočívadle v třeskuté zimě jeden den před Štědrým večerem. Bohužel tam není jen ona, ale ještě další lidé, z nichž většina začne být po určité době značně podezřelá. A to v okamžiku, kdy Darby uvidí v jednom z aut ruku malé holčičky. Původně si není jistá, o co přesně se jedná, ovšem později odhalí nejen, kdo za únosem stojí, ale také mnohem víc. Protože pachatel není jen jeden... Kniha je napsaná svižným stylem, takže se jen těžko odkládá. Co mi však hodně vadilo (stejně jako u autorovy předchozí knihy, která se mi dostala do rukou už před časem), byla velká brutalita jednotlivých scén. V podstatě se příběh později zvrhne v jednu velkou vyvražďovačku s minimální nadějí na přežití - a to není právě můj šálek čaje, i když thrillery jako takové ráda mám. Autorovo pojetí mi ale nesedne, proto dávám poctivé čtyři hvězdičky - tři za knihu jako takovou a jednu za její výborné načtení, jak jsem už uvedla hned na začátku ;-).

Otevřený hrob
Otevřený hrob