Není úniku

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/neni-uniku-8hO-383307.jpg 3.91000
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

No Exit, 2017

Kniha Není úniku

Sany87
včera

Me se kniha líbila...

Akléda_

Od knížky jsem chtěla tři věci: být napjatá, překvapená a aby se to rychle četlo. No, nedostala jsem ani jedno. Napjatá jsem byla v prvních dvou kapitolách a občas v průběhu knížky, ale to mi nestačilo. Překvapená jsem rozhodně nebyla, bylo mi to docela jedno. Pachatele jsem odhadla už na začátku, vlastně možná i před tím, než jsem knížku vůbec začala číst. Sice jsem knížku měla přečtenou za jeden den, ale rozhodně mi stránky nemizely pod rukama rychlostí blesku. Chápu že má knížka své fanoušky, ale mě bohužel neoslovila.

Gracinka

Napínavé čtení od začátku do konce. Je fakt, že to mohlo být malinko kratší. Bylo tam zbytečně moc situaci, kdy hlavní hrdinka uteče a pak ji zase chytí.

ThomasRuhe

Začátek byl slibný, ale pozdější průběh mě moc nenadchnul, spíše štval, a pak jsem čekal v závěru pořádnou tvrdou vendetu, jenže konec byl slabý čajíček... takhle je to maximálně za 3 hvězdy.

Risa605

(+ SPOILER) Napínavé. Hrdinka Darby dokáže využít ve svém osamělém boji o záchranu holčičky Jay všechny své zkušenosti získané z života na ulici. I když není štěstí na její straně a něco se vždy zvrtne, nepřestává bojovat. Zbývá jediný protivník Ashley a ona si to s ním může vyřídit. Záchrana přijde včas, ale pro psychopata. Darby je zastřelena policistou. Neočekávaný zvrat je v epilogu. Nesmrtelná a uzdravená Darby se setkává s Jay a jejími rodiči na hřbitově. Kopíruje si nápis z náhrobku své matky, takže i s prstíky to dobře dopadlo.

Adliczka

Dle recenzí jsem měla menší očekávání, a nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Napětí od začátku do konce. Podle mě je to námět na film do filmovýho klubu na čt 2 :)) Každopádně jsem chtěla, aby to dopadlo jinak. A úplně poslední stránku jsem nějak nepochopila... to už byla asi nějaká fantazie. Shrnuto: stojí za přečtení!

NelaMaty

Jeden den mi na knihu stačil. Po prvních pár stránkách jsem se nemohla od ní odtrhnout. Na konci knihy se mi zatajil dech a byla jsem naprosto nadšená.

nikaxxx

"Není úniku" je podle mě typem knihy, kterou si člověk přečte (poměrně s chutí) a za pár týdnů už přemýšlí, o čem že to vůbec bylo...
Některé dějové zvraty byly předvídatelné, jiné překvapující a mnoho z nich bylo prakticky nereálných. Tolik náhod, no, více postavám přiřkl autor do osudu "krajíc namazaným nahoru"... :).

Let do nebezpečí
Let do nebezpečí