Není úniku

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/big_neni-uniku-8hO-383307.jpg 3.81211
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

No Exit, 2017

Kniha Není úniku

1972Sixo
23. listopadu

Premotivovaná (spočiatku teda riadne nesympatická) holčina si siahne na svoje fyzické a psychické dno počas párhodinového náhodného stretnutia na premrznutom odpočivadle kdesi v prdeli lesnatého Oregonu. Tak sa to rozbehlo, že sa to už nedalo zastaviť. Dejovo sa to síce motalo na jednom mieste, ale silne vygradované do osudového finále s hrstkou klišé a nelogičnosťou postáv - čo patrí k tomuto žánru v B-čkovom prevedení.

Timkim
16. listopadu

Dočtena e-kniha. No, popravdě jsem něco podobného očekával. První polovina knihy mi připadala více reálná až na tu zimu? To tam všichni pobíhali v tričkách a teniskach? Některé situace byly dost na hraně a tak nějak nereálné, ale budiž. V podstatě se mi to líbilo, ale objektivně to vidím na 85%

Kopretina18
15. listopadu

Když mladá studentka vysoké školy umění Darby jede před Vánoci za svou umírající matkou, která leží v nemocnici se smrtelnou nemocí a skončí na odpočívadle u dálnice uprostřed ničeho, kvůli vánici, která vypukla, tak by ji nikdy nenapadlo, že se z pár hodin uvěznění na odpočívadle stane boj o holý život. Čtveřice poměrně zvláštních lidí, jedna uvězněná malá dívenka a zmatená Darby, která si celou dobu jen říká „Kdo z nich je psychopat?“ Kniha mně zaujala svou zajímavou anotací a velmi jsem se na ni těšila. Během čtení jsem pociťovala zvláštní strach, měla jsem kolikrát opravdu hodně nepříjemné pocity, ale ne z knihy, ale z toho, co se v příběhu ještě odehraje. Autor krásně vyobrazil a popsal všechny zúčastněné postavy a jejich charaktery. Rozvíjí se celý příběh a věci začnou do sebe pěkně zapadat. Navíc byla kniha velmi pěkně napsaná a velmi dobře se četla, kapitoly nebyly nijak dlouhé, takže i velmi rychle utíkaly. Nebyl ani zbytečně natáhlý děj, což jsem také ocenila, ale potom jak to šlo do finále už to, tak skvělé nebylo. Do více jak třičtvrtě knihy to bylo velmi čtivé, opravdu hodně mě to bavilo, a na to, že to byla autorova prvotina, tak to byl parádní zážitek to číst. Ale bohužel i u tak skvělé knihy se najde nějaké ALE. Ke konci knihy už to bylo pořád dokola jedno, a to samé a děj už se otáčel dokolečka, bylo předvídatelné, jak to skončí. Také mi vadilo, že se v knize děly věci, které by prostě hlavní hrdinka, ani ostatní postavy nemohli přežít. Kniha byla opravdu velice dobrá, ale prostě konec jsem už tak nějak dolouskala a těšila jsem se kdy už kniha skončí, ale i tak si stojím za tím, že to byla opravdu úžasná knížka, která mně úplně vtáhla do děje i do mrazivého Colorada a proto bych jí dala tak 4,5⭐Za sebe můžu vážně jen a jen doporučit.

broskev28
15. listopadu

Začátek mě nenadchnul: už v první kapitole jsem narazila na záměnu příslovce za přídavné jméno. Pak jsem si řekla, že v tom je autor nevinně, a četla jsem dál. Dočetla jsem ještě týž den a dávám za pravdu těm, kdo jsou nadšení.
Thrillerům jakožto literárnímu žánru se pokud možno vyhýbám; jsem totiž toho názoru, že podobně jako horrory jsou psány účelově, takže mnohokrát odporují realitě a fabulují naprosto neuvěřitelné konstrukce a zápletky. Když si odmyslím tuhle prvotní „instanci“, pak mě zajímá následující: nakolik se autorovi povedlo napsat čtivý příběh, jak dlouho nás natahuje na skřipec, jaké typy si vybral pro své postavy.
Kniha T. Adamse mě mile překvapila – rozumnou délkou, minimem postav, omezeným časovým úsekem, svižností vyprávění. Určitě nebyla dokonalá, ale to nejsou ani knihy L. Keplera, a přesto je čtenáři vyhledávají a jsou jimi nadšení, přestože se to v nich nelogičnostmi a nevěrohodnostmi také jen hemží.
Děkuju obzvláště za komentář Rade, měla jsem to úplně stejně a drobnosti, které zmiňuje, byly fakt boží! A pokud jde o mobil na 5% - potvrzuju, že můj prehistorický model s nimi vydrží klidně několik hodin.

Nikky000

Já vám nevím... Čekala jsem thriller plný napětí, hádanku kdo je psychopat ( vrah?), plno strachu,snahy o přežití,emočních výlevů a všech těch věcí co se dají očekávat v případě že zapadnete na zastrčeném odpočívadle s pěti cizími lidmi... Napětí jsem moc nepocítila, v půlce knížky už je vám jasné kdo tu bude dělat problémy, strach se tam jen mihne, a nějakých emocí se dočkáte zřídka na konci celého příběhu. Zkrátka mi to nějak nesedlo....

Kaik

Skvělá mrazivá jízda plná akce, napětí a zvratů. Obzvlášť oceňuji omezené působiště děje, kde je zřejmé, že se hrdinka bude muset spolehnout jen na to, co je na místě. Autor to výborně prokombinoval bez jakýchkoliv hluchých pasáží. Opět jedna z knížek, kdy se čtenář zakousne a skončí o půlnoci, protože prostě nejde přestat číst...

Tereza137

No tak toto byla skvělá a napínavá jízda od začátku do konce !

Měla jsem z toho strach, protože nemám ráda nálepky "bestseller" na knížkách, jelikož na 90% stojí za nic, ale tato mě velice mile překvapila.

Hlavní hrdinka byla velice příjemná, chytrá, sympatická, někdy i vtipná. Bohužel ale strhávám * kvůli její nesmrtelnosti, jelikož v realitě by toto bylo nemožné.

Celá dějová linie byla opravdu moc příjemná, akční, napínavá a ani na sekundu jsem se nenudila. Měla jsem ji přečtenou za 2 dny, což se u mě běžně nestává.

Konec byl skvělý a jsem ráda, že to dopadlo zrovna takto.

Jinak už se těším na autorovo další dílo "Na dostřel." Snad to bude stejná pecka!

aneta2901

Beru jednu hvězdičku za hrdinku, autor vykreslil puberťačku jako Xenu bojovnici kterou nic neskolí, což je v reálném životě fakt blbost..Jinak se mi děj moc líbil.

Otevřený hrob
Otevřený hrob