Petronelka123 Petronelka123 komentáře u knih

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Druhý díl mě bavil o trochu víc, už v něm nebylo tolik válečných scén. Baví mě dozvídat se o společenských poměrech ve Francii v 19. století. Těším se na další pokračování

21.08.2022 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Moje první kniha od Michela Bussiho. Příběh byl plný napětí a nečekaných zvratů a všechny postavy by byly dobrý materiál pro psychiatra. Ale i tak jsem byla v napětí, jaké bude rozuzlení.

01.08.2022 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Po čase jsem si zase přečetla "mayovku" a bylo to fajn. Střídání dvou časových rovin mě bavilo a přiznávám, že ta historická rovina mě bavila chvílemi i víc.

29.07.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Tak tohle jsem opravdu nečekala. Ani si nepamatuji, kdy jsem naposledy přečetla knihu takhle rychle. Přečteno a probrečeno během dvou dní. Dotýkalo se to nějakého hluboko uloženého smutku ve mně a krásně jsem si ho odbrečela. Citlivě a z mého pohledu opravdově popsaný proces smíření se se ztrátou blízké osoby. Paula je mladá studentka biologie, která truchlí nad ztrátou mladšího brášky a po seznámení se s Helmutem, starým mrzoutem, který v životě také lecos a leckoho ztratil, nabere její smutek úplně jinou hloubku. Moc moc knihu doporučuji a kdyby to šlo, tak dám 10 hvězdiček.

20.07.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Láska je silnější než smrt...

20.03.2022 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tak tohle byla jízda, napětí by se dalo krájet. Lord Voldemort se vrátil a začíná přituhovat. Jdu na další díl.

18.02.2022 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Tak jsem, myslím, objevila dalšího svého oblíbeného autora, v tomto případě tedy autorku. Příběhy Emilie i Connie byly napsány tak poutavě, že jsem knihu jen nerada odkládala. Příběhy byly plné napětí, zvratů a romantická linka u Emilie neměla chybu. Tolik jsem si přála, aby jim to s Alexem vyšlo!

08.02.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tak tohle byla fakt paráda. Nutilo mě to zamýšlet se nad svými limity a i když je příběh smyšlený, obdivovala jsem sílu vůle obou dvou hlavních hrdinů. Věru nevím, jestli bych to prostě nevzdala. Těším se na film, který jsem si šetřila ke shlédnutí až po přečtení knihy.

02.02.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Na knihu jsem čekala v knihovně asi dva měsíce a jsem ráda, že jsem to nevzdala. Zpočátku mi styl, jakým je kniha psaná, připadal zvláštní, ale po pár stránkách jsem se začetla a knihu jsem nedokázala skoro odložit. Na poslední stránky jsem přes slzy ani neviděla. Příběh Joany, Floriana a Emilie mě jak se říká dostal. Z pohledu dnešního zhýčkaného člověka mi přijde neskutečné, co všechno si lidé za druhé světové války museli prožít a jakému zoufalství byli v mnohých situacích vystaveni a když se to týkalo dětí, je to pro mne takřka nepředstavitelné. Tragedie lodi Wilhelm Gustloff mi byla neznámá a jsem moc ráda, že jsem si touto knihou mohla doplnit znalosti. Určitě doporučuji!!!

29.01.2022 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tak čtvrtý díl už není taková pohádka jako předchozí tři, na scénu opět přichází lord Voldemort a začíná jít o život. Děj byl strhující a opět jsem si Harryho dobrodružství moc užila. "Co má přijít, to přijde....a my se tomu budeme muset postavit."

23.01.2022

Tak další díl za mnou. Vězeň z Azkabanu je snad můj nejoblíbenější díl z celého Harryho Pottera. Baví mě přemýšlet nad účinky mozkomorů nad naší myslí a duší.

11.01.2022

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další díl a zase paráda, opravdu si to i napodruhé užívám. Líbí se mi, jak je v každém dílu nějaký podnět k zamyšlení: "O tom, jací jsme doopravdy, mnohem víc než naše schopnosti vypovídá to, co si sami zvolíme"...

31.12.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vytáhla jsem ho z knihovny už podruhé a opět po letech parádní čtení.

29.12.2021 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Po přečtení životního příběhu Vincenta van Gogha budu na jeho obrazy nahlížet úplně jinou optikou než dosud. Co mne ale hodně dojalo byla bratrská láska jeho bratra Thea. Nějak nemám slov...ten příběh byl vykreslen tak živě, že jsem chvílemi musela knihu odkládat, protože Vincentovi záchvaty vzrušení, neklidu a zuřivosti byly na mě moc. A přitom na začátku stačilo tak málo, aby jeho láska byla vyslyšena, a mohl prožít naprosto poklidný rodinný život...a nebo také ne. Určitě doporučuji!!!

21.12.2021 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Právě dočteno...páááni...ještě mi na tváři dosychají slzy. Bylo to moje první setkání s autorkou a už teď se těším na další knihy od ní. Zpočátku mi trochu vadilo střídání tří časových rovin a měla jsem zmatek v postavách, ale potom mě příběh cele pohltil a od poloviny jsem knížku takřka neodložila. Napětí, romantika a skvěle vykreslené postavy, příběh se mi odehrával přímo před očima. Určitě doporučuji!!!

03.12.2021 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Jako první ji četla dcera(11) a byla z ní nadšená. Tak jsem si řekla, že ji také zkusím a jsem tomu moc ráda. Není to jen příběh pro děti, ale i dospělý se díky Agnesinu putování na Zakázanou horu může zamyslet nad svým vlastním darem, sebehodnotou, čemu v životě naslouchá a čím přispívá ostatním.

22.11.2021 5 z 5

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Hezky napsaný příběh, který se velice dobře četl. Ale popravdě byly životní příběhy jednotlivých postav zajímavé sami o sobě. Obešla bych se i bez té utopené holčičky, jejíž původ na konci stejně vyzněl tak nějak do ztracena. Vím, že se díky ní začal celý příběh odvíjet, ale přesto mne více zaujaly jednotliví aktéři a byla jsem zvědavá jak se jejich osud vyvine dál, než příběh holčičky. I tak určitě doporučuji.

11.11.2021 4 z 5

A Bůh pravil: Musíme si promluvit! A Bůh pravil: Musíme si promluvit! Hans Rath

Naprostá pohodovka, která i přes svůj lehký tón nutí k zamyšlení.

15.10.2021 4 z 5

Pan Wołodyjowski Pan Wołodyjowski Henryk Sienkiewicz

Příběh mne naprosto pohltil. Poté, co jsem přivykla zastaralému jazyku, jsem hltala každou stránku. A i když jsem až v průběhu čtení zjistila, že čtu vlastně poslední svazek trilogie, vůbec to nevadilo. Dlouho ve mně zůstával údiv a obdiv nad lidmi té doby, jako byl pan Wolodyjowski a hetman Sobieski, kteří dokázali tak statečně hájit naše křesťanské hodnoty.

23.02.2021 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Toto pokračování Celinina dobrodružství se mi líbilo o trochu víc než Znamení Jednorožce. Opět psáno velice čtivou formou, bylo zde více napětí, ale nechyběla ani romantika. Moc jsem si knížku užila.

14.02.2021 5 z 5