Vážka

Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225312/vazka-eb4-225312.jpg 4.1412

Un avion sans elle (2012)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Motto

ArwenAragorn
11. listopadu

Celou dobu, co knížku čtu dumám, zda zachráněná holčička po havárii letadla je Lyse-Rose nebo Emilie. A závěr? Opět jste mě dostal pane Bussi! Vynikající příběh, který si musíte přečíst.

Sasanka173

Krásný příběh. Nemohla jsme se odtrhnout. Doporučuji!!

Martinka99

Výborně napsaná kniha, originalní a příjemně napínavá s nečekaným rozuzlením. Určitě nebude poslední, ráda s od autora přečtu další.

Liduka

Tak tohle byla pecka. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a potřebovala jsem vědět stále víc a víc o tom, co se tehdy vlastně stalo a kdo je ona nalezená holčička. Úplně jsem cítila tu beznaděj a nejistotu, kterou obě rodiny prožívaly. Knihu mohu jedině doporučit SPOILER: Jediné co bych vytkla, bylo až příliš mrtvol. Podle mě mohl autor nechat oba manžele Carvilleovi žít. Navíc mi tam chybělo vysvětlení, proč vlastně Mathilde zabila svého manžela.

Ronfi

Prima lehká detektivka. Udrží v napětí od začátku do konce.

outzzo

Skvělá kniha čtená jedním dechem, člověk ji ani nechce odložit, dokud se nedočte jaké bude rozuzlení příběhu.

Tulicek404

Za mě musím říct tedy "ne" knížka mě vůbec nebavila, zbytečně roztahaný příběh, žádné napínavé pasáže, až ke konci knížky kdy se začalo konečně něco dít:-( Knížku jsem nakonec dočetla, ale jen pro to, že mi bylo líto ji odložit. Žádná veliká sláva ale :-(

Andi
12. červenceodpad!

Zajímavá anotace, vysoké hodnocení. To musí být dobré. Dobroš tedy, to si přečtu, snad nejen proto, abych nakonec zjistila, že zajímavá byla jen ta anotace a nic víc. Eheh, chyba lávky. Zase jsem něco přecenila. Uvažovala jsem, že daruji jednu hvězdičku za nápad, za překvapivý závěr, snad i za super překlad, ale to zkrátka ta knížka by nemohla být tak nudná a roztahaná, "hlavně aby se tam něco dělo a já napsal více znaků." Je tam až moc blbostí, nelogických jednání postav. Za mě absolutní fail.

JustWomen

Čtivý začátek, táhnoucí se prostředek, skvělý konec. Jednoduchý styl psaní, jako by tomu něco chybělo, ale určitě to bylo originální. Závěr jsem dočetla jedním dechem a odpouštím i trochu té červene knihovny.

PetK

Dala jsem si audio, kde bych si dokázala představit trochu záživnější podání, a možná to i ovlivnilo celkový dojem z knihy. Docela originální námět, ale jazyk mi místy přišel trochu těžkopádný, necivilní, "knižní"... a já radši ten civil. Rozhodně neurazí a dovedu si představit, že někoho i nadchne.

michaela2338

Díky více než kladným recenzím na této straně jsem se s chutí pustila do čtení. Pasáže mimo deník mi přišly strašně rozvláčné, ale recenze slibovaly skvělé rozuzlení. Možná právě kvůli tomuto očekávání nakonec tak skvěle nevyznělo.

jana79

Skvělá kniha, od tohoto autora jsem četla jako první Maminka neříká pravdu. A styl psaní autora mě nadchl, proto jsem sháněla knihu Vážka, než vyjde Nepouštej se mé ruky. Dostala jsem ji jako dárek. A je to to nejlepší co jsem za poslední rok četla. Bussi je můj druhý autor, který bude mít své místo v mojí knihovně. Navždy
Kniha je boží. Četla jsem ji po cestě do práce i z práce. Doslova jedním dechem. Těšila jsem se na ty půlhodinky každý den. Kniha vás pohltí, nutí vás přemýšlet a přesto vás na konci překvapí a vyrazí vám dech. Mě osobně dnes při posledních stránkách pohltila natolik, že jsem zapomněla mávnout na autobus,aby zastavil. Naštěstí řidič zastavil, a zeptal se zda pojedu nebo budu číst :) s úsměvem podotkl, že kniha musí být fakt dobrá.
Takže za mě by tato kniha zasloužila vic hvězdiček a možná i upozornění, že je návyková a způsobuje poruchu vnímání okolí :) :) :) a měla by se číst doma.
Prostě za mě boží a jedinečná.
Těším se na Nepouštej se mé ruky už mi jde poštou :) :)

intelektuálka

Vážka - malé miminko, které jediné přežije leteckou katastrofu...

A kolem jejího původu autor rozehrává děj celé knihy...
A mne tenhle autor dokáže zaujmout a překvapit svým zakončením...

Je to příjemné čtení, doporučím.

happy-smile

Opravdu zajímavá detektivka. Stejně jako u ostatních Bussiho knih je styl vyprávění takový hodně "nad věcí". Čtenář do poslední chvíle neví, jaký je původ osiřelé dívky a závěrečným rozuzlením Bussi opět vytře zrak. Bussiho knihy jsou opravdu originální a určitě se ze mě stane jeho pravidelný čtenář.

evasamankova

Originální, skvělou formou vyprávěný příběh. Tajemný nádech a očekávání velkého rozuzlení. Tři čtvrtiny knihy jsem se nemohla odlepit. Poslední část mě ale trochu zklamala, očekávala jsem, že to autor povede trochu jinou cestou. Takto to bylo zbytečně zapletené a propletené, až to ztratilo nemálo ze svého kouzla.

Jelen51

Zvláštní. Nejdřív mě to pohltilo tak,že nějakých prvnich 100 stran bylo přečteno ani nevim jak. Prostředek mě moc nebavil děsně se to táhlo, Marc mi lezl trochu na nervy jak byl hodnej. No ale body nahoru za konec. To jsem zas jen četla a četla až dočetla a byla jsem překvapená a i spokojená jak to vlastně všechno nakonec dopadlo.

mirka71

Příběh se mi líbil, zajímavé téma, velmi nečekané a překvapivé rozuzlení. Jen ten Marc je na můj vkus příliš dokonalý, příliš oddaný, příliš ,,učesaný". Chtělo by to aspoň maličkou charakterovou vadu, takový člověk přece po světě neběhá. Jinak knížka jako celek skvělá, ač ne kriminálka, tak napínavé od začátku do konce, kdo ji vezme do ruky, myslím, že nebude litovat.

Klarkah1

Skvěle napsaná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Velice doporučuji, stojí za to si jí přečíst.

fayne

Genialni pribeh. Clovek by si rekl - to nevymyslis, ale evidentne to jde. Je to tak promyslene do kazdeho detailu, vse propojene a napinave az do konce. 5* je malo!

Moni1005

Velmi dobře a čtivě napsaná detektivka, rozuzlení až v závěru. Parádní

helenn

Kniha se mi líbila , čtivá, příběh vtáhne, některé postavy mi neseděly, rozuzlení překvapivé.

mousegun

Vypraveni deje je zcasti pomoci deniku vysetrovatele a jeho styl mi nesedel. Ale pak to vsechno nakonec do sebe zapadlo, proc mi nebyl sympaticky a pribeh mel prekvapivy zaver.

Radunnie

Po 110 stránkách útrpného louskání textu jsem musela knihu odložit.
Po vcelku zajímavém úvodu jsem očekávala napětí, kvalitní příběh a originální vypravěčský styl, bohužel jsem postrádala v podstatě vše, co by podle mého měla dobrá kniha obsahovat. Přímočarý styl psaní mi vůbec nesedl, spíše oceňuji autory, kteří nechávají trochu prostoru čtenářově fantazii a jazyk využívají i jiným, obrazotvornějším způsobem. Rozuzlení jsem si přečetla jen pro zajímavost ze zahraničních stránek a... skutečně nelituji, že jsem to nedotáhla až do samotného závěru.
Ale proti gustu..., každopádně své fanoušky si, podle zdejších pozitivních komentářů, knížka našla, což je jedině dobře.

Miška.Miška

Zajímavé a velmi čtivé.

HaHa11

Od Vážky jsem čekala trochu (o dost) více. Nedávno přečtené Černé lekníny u mě aspirují na knihu roku, a proto jsem i do dalšího Bussiho díla vkládala velké naděje. Byla jsem zklamaná - zápletka nadějná, rozjezd obstojný, přibližování dvou časových linií slibné. Ale pak se to nějak prapodivně zkrabatí - podivíni, intrikáni, násilníci, zločinci a vrazi - ze všech stran vstupují do příběhu a snaží se v něm zanechat otisk. Trochu neuvěřiteně působí na konci 90. let dosud neodtajněná záhada, čí krev v sobě zachráněné dítě má (mlžení kolem výsledků testů DNA čtenář nemusí zkousnout). A rozuzlení - musím se pochlubit, ale na stopě jsem byla už v polovině knihy. Konec jak z červené knihovny, a proto za tři, ani o chlup lépe!

Evišťátko
28.12.2017

Velmi dobrý počin ! Napínavý příběh , takové psychologické drama či možná thriller, kde však netečou potoky krve. Možná se vám bude zdát, že místy jsou pasáže tam trošku naivní, zejména pak úryvky z deníku a budete si říkat: proboha, kdo by v reálném životě něco takového napsal! Ale nenechte se zmást!

alabra
30.10.2017

I druhá přečtená kniha od Bussyho se mi líbila. Má osobitý styl, úroveň detektivní záplety odpovídá věku hlavních hrdinů, zde je to věk náctiletých, sám autor se stylizuje do tohoto věku způsobem psaní, nechybí zasněnost, očekávání mládí, emoce, ostré hrany neobroušené zkušenostmi. Dobré počtení.

sarka45
30.10.2017

Zajímavá kniha, dobře se čte, svižný děj, zajímavé rozuzlení.

embi
08.10.2017

Líbila se mi. Pohltila, nepustila.

potika
06.10.2017

Nečekala jsem, že se mi bude nějak zvlášť líbit, ale je opravdu dobrá, určitě stojí za přečtení. Vykreslení charakterů u detektivky překvapivé...