Vážka

Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225312/big_vazka-eb4-225312.jpg 4640
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Motto

Un avion sans elle, 2012

Kniha Vážka

evineckY
11. listopadu

I když je to detektivní příběh a jsou v něm vraždy, přesto je to hodně emotivní a napínavé.
A jak píše ANDY 28, to bylo fakticky přehnané. Poslouchala jsem audioknihu.

ANDY28
09. listopadu

dost mě rozčilovalo, že 20-letý kluk je tak geniální, že to vše vyřeší sám, ale konečný dojem z knížky 95%

wooloong

Černé lekníny se mi líbily víc. Tušila jsem, o co půjde, ale přesto jsem čekala ještě něco dalšího, něco, co jsem neodhalila, a doufala jsem, že mi spadne čelist překvapením jako o Leknínů. Tohle mi na Bussiho přišlo trochu moc průhledné a přímočaré.

laura

Kniha se nečte lehce. Musela jsem si zvyknout na autorův styl vyprávění, ale když to do sebe konečně začne zapadat, je to mazec. Zajímavý, neotřelý příběh o hledání sebe sama, o odkrývání minulosti, o chybách, omylech, bolesti i o naději. Příběh, který přináší spoustu otázek a jen málo odpovědí.

Které dítě přežilo havárii letadla - Lyle Rose nebo Emílie? Komu miminko, zázračně nalezené na úpatí hory, vlastně patří?

Příběh o tom, co všechno můžeme ztratit, i o tom, co můžeme získat. Všechny odpovědi máme v sobě - jen je musíme umět hledat. Někdy to trvá jen chvíli a někdy celá léta, než najdeme uspokojivé odpovědi na otázku: Proč? A někdy je nenajdeme nikdy. Některé otázky mají prostě zůstat nezodpovězeny...

Terka1975

Těšila jsem se po dokonalých Černých leknínech na tuto knihu moc. Námět se mi moc líbil, ale občas jsem se v ději ztrácela. Něco mi tam scházelo, asi větší přehlednost a motivy postav, hodně času a myslím, ze zbytečně moc se rozebírala postava detektiva a chybělo mi víc emocí a propojení Emilie, Marca a jejich rodin.

šipek

Tak za mě to thriller moc nebyl, spíše výborně napsaný příběh.

simona g.

Taaak. A přesně proto, že někdo píše "nuuudaaa" a jiný "juuuwaaa", je za mě nejlepší si ji přečíst a udělat si vlastní názor :). Za mě juwaaa, mi se líbila. Jako měla slabší místečka, ale malé. Nápad super, líbila se mi a hotovooo :).

Nikusha

Nápad dobrý, ale zpracování nudné, zdlouhavé. Drželo mě to do půlky, pak už ze setrvačnosti.