Vážka

Vážka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225312/mid_vazka-eb4-225312.jpg 4 740 222

Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Un avion sans elle , 2012

ennlady
15.02.2021 5 z 5

Úžasná, napínavá, čtivá kniha. Nevím, co víc dodat.

Petronela16
11.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Prednedávnom som čítala Bussiho Návrat na ostrov lži, kde som spomenula, že najviac sa mi páčili jeho knihy Vážka a Čierne lekna.Napriek mojim zásadám, že máloktoru knihu čítam viackrát, už pri hodnotení toho Návratu som vedela ,že sa vrátim, ale nie k ostrovu, ale k Važke.Normalne som pociťovala vnútornú potrebu túto knihu odniekiaľ zohnať a opäť sa ponoriť do jej stránok.Podarilo sa.Sice nie vizuálne, ale audiokniha mi to plne vynahradila.Mozem len potvrdiť, že dej, ktorý som si matne spominala a ktorý tu nebudem bližšie opisovať, ma znovu pohltil.Mozno málinko sem tam nejaká opakujúca sa omáčka, ale pre mňa to bola vyborna oddychovka s prekvapivym záverom. No dobre,nie celkom prekvapivym lebo ako som už spomenula, knihu som už dávnejšie čítala, a jedna zo spomienok bola aj, že hlavná postava nebude ani jednych, ani druhych, podľa vzoru, kde sa dvaja bijú..
V každom pripade veľmi pútavé čítanie, u mna tentokrát počúvanie.Suverénne jedna z dvoch najlepších Bussiho knih , podľa môjho skromného subjektivneho názoru.Jednu *si nechávam ako zálohu, čo keď ešte napíše niečo lepšie.Budem veriť.

janina66
02.02.2021 5 z 5

Audiokniha. Výborný příběh s originální zápletkou, vyšetřováním a překvapivým a velice napínavým závěrem. Malvína byla opravdu hezky šáhlá, ale nakonec se zachovala úžasně. Hezký poslech.

Faila
14.12.2020 3 z 5

V knize mi pár míst nesedlo a příběh se někdy až zbytečně táhl. Žádná postava mi nebyla sympatická a v půlce jsem se přistihla, že je mi vlastně jedno, jak to dopadne. Knihu jsem dočítala jen ze setrvačnosti, ale ke konci mě opět vtáhla. Přibylo pár zvratů a překvapujících rozuzlení. Vážka mě sice vyloženě nedostala, oceňuji ale nápaditost a originalitu. Zpracování neurazí.

kudrdlinka
20.10.2020 4 z 5

Je to první knížka, kterou jsem od Bussi četla. Není to špatný příběh, je rozhodně zajímavý a zdá se mi originální. Ale asi mi úplně nesedl styl psaní, chvílemi se to táhlo a nebyla jsem natěšená na další chvíle s Vážkou, možná i proto, že mi tam nebyl nikdo vysloveně sympatický a komu bych fandila. Závěr byl ale napínavý a pro mě překvapivý. Časem zkusím i další autorovu knihu.

petula6844
25.09.2020 5 z 5

Skvělý příběh, napínavé od začátku až do konce! Určitě sáhnu po další knížce od tohoto autora. Doporučuji!

Arsi
13.09.2020 3 z 5

Kniha byla napínavá a čtivá. Nečekané rozuzlení.

jarmila6295
13.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, velmi čtivá, člověk pořád musí číst dál a dál, aby věděl, jak to vlastně všechno bylo.

DagmarMo
13.08.2020 3 z 5

Čtivá kniha, jen to už v poslední třetině autor moc natahoval a opakoval se.

dom.ini
02.08.2020 2 z 5

Tak pro me byla tato knizka velkym zklamanim. Namet byl sice velmi zajimavy, ale knizka mi pripada zbytecne rozvlekla, k zadne z postav jsem si nedokaza vytvorit alespon nejaky vztah a cely vyvoj situaci mi pripadal neverohodny a nesmyslny, takze jsem se k docteni musela docela premlouvat. Mozna zkusim dat v budoucnu sanci nejake jine autorove knize a doufam, ze uz nebudu takto zklamana.

Magrata15
20.07.2020 5 z 5

Kniha byla napínavá až do úplného konce. A rozuzlení opravdu nečekané.
Tohle detektivní pátrání se mi hodně líbilo.

Penicuik333
06.06.2020 2 z 5

Bylo to svižné, ctive a napínavé. Ideální nekomplikovaná jednohubka k odreagovani.

anája
26.05.2020 2 z 5

Těšila jsem se na knihu, ale vyprávění neustále preskakovalo, až mě to přestávalo bavit a začala jsem se ztrácet.Konec vše vysvětlil, ale žádný wow efekt se nekonal.

Twinny
24.05.2020 2 z 5

Anotace slibující originální příběh mě opravdu zaujala a nalákala na knihu. Těšila jsem se, že budu pročítat Grand-Ducův deník a snažit se odhalit pravdu dřív, než on a další postavy. Další postavy, které se z toho totálně zcvokly. Dala jsem si to dohromady společně s aktéry. Oni mi jen dovysvětlili detaily.
Přes polovinu knihy jsem se nudila. Po počátečním hladu po informacích, jsem pomalu ztrácela zájem o vysvětlení. Až po nějaké straně 250 mě to začalo zase zajímat a dočítala jsem rychle.
Vadil mi detektivův deník. Ne, že by byl nudný. Jen jsem měla dojem, že všechno ví a u všeho byl. Ne. Nemožné. Proto z průměru strhnu třetí hvězdu.

hanča34
03.05.2020 4 z 5

Protože je knihovna ještě zavřená, hledala jsem ve vlastních zdrojích a našla Vážku. Zřejmě jsem ji dostala pod stromeček. Vcelku čtivý příběh, jen bych ho trochu zkrátila.

lucie9998
13.04.2020 5 z 5

Kniha je výborná! Napínavý a krásně psaný příběh. Doporučuji!

Alienn
03.04.2020 4 z 5

Velmi podařená a napínavá detektivka, která mě chytila hned od začátku. Sedl mi i styl psaní, takže autora vyhledám určitě znovu.

Květ
01.03.2020 3 z 5

Tuto detektivku jsem měla v hledáčku už dlouho, ať už pro poměrně vysoké hodnocení, nebo pro zajímavý námět, také jsem byla zvědavá na autora, zatím jsem od něj nic nečetla. Bohužel mi knížka nějak nesedla, možná stylem vyprávění, nevím, ale některými pasážemi jsem se pročítala skoro bez zájmu, hlavně deník detektiva Crédule Grand Duca mě občas dost vytáčel svými odbočkami. Autorovi ale nemůžu upřít výborný konec a závěrečné rozuzlení, to se mi líbilo.

Pedias
18.02.2020 3 z 5

Kniha byla sice napínavá, ale moc mi tam neseděl vztah Marca a "Vážky".
Už tak z půlky jsem tušila, že to není tak, jak je popisováno ale i tak jsem knihu dočetla.
Kupodivu nejvíc mě byla sympatická Malvína a Grand-Duc. Znova určitě číst nebudu, od autora nejspíš ještě něco vyzkouším.

Ivan F
13.02.2020 1 z 5

Táto kniha je riadna kravina, vlastne je to znôška kravín. Všetko, čo sa dá knihe vytknúť je napísané v komentári od používateľky "kap66" a ja jej zaň ďakujem a vravím bravo, pretože by som napísal to isté.

Kam sa tento škvár hrabe na Arthura (praotca detektívok), Evana (autora 87 revíru), Roberta (s jeho starobylou Čínou), Agathu (malé šedé bunky alebo prípady starej dievky), Jamesa (skutočný noir štýl), Raymonda (klasická drsná škola) a na mnohých iných. Nikam, alebo vlastne tam, kde to páchne, však? - moji drahí a úžasní autori skutočných krimi príbehov.