Vážka

Vážka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225312/mid_vazka-eb4-225312.jpg 4 740 222

Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Un avion sans elle , 2012

jaroiva
18.05.2019 5 z 5

Tahle knížka mě tedy dostala...
Bavila mě od začátku do konce. Určitě si od autora přečtu něco dalšího.
Částečně detektivka, částečně romantický příběh.
Nepřipadalo mi to ani tak jako thriller, ale spíš probouzela knížka mou zvědavost, jak to vlastně je... Proto jsem ji nedokázala odložit, z čiré zvědavosti.

Kdo je zachráněná holčička? Kolik zvratů je možné do knížky zakomponovat? Jak dlouho potrvá, než se záhada vyjasní? Do konce knížky!
Doporučuji.

Rihatama
30.04.2019 4 z 5

Vážka mě bavila. Ne pořád, ale bavila. Originální téma, pěkně matoucí zápletky, prolínající se časové roviny... Kéž by se jenom ten kluk nechoval občas jako zpozdilý pitomec. I když chápu, že důvodem bylo ponechat nás, čtenáře v napětí až do samého konce. I jazyk byl místy na můj vkus až příliš patetický, s pár nelogičnostmi a se zbytnými odbočkami s cílem ještě o něco více emocionálně čtenáře vyždímat, nebo spíše prostě jen knihu natáhnout a bohužel tak její obsah rozmělnit. Takže mně by klidně 300 stran stačilo a textu by to přidalo na naléhavosti. Jenže, přese všechno, Vážku jsem nakonec dočetla s netrpělivým zaujetím, takže občasné kroucení hlavou Bussimu odpouštím.

Pechule
29.04.2019 4 z 5

Na knihu jsem okolo sebe slyšela samou chválu, jen mě trochu od jejího přečtení odrazovala tloušťka, silné knihy moc nemusím. Ale konečně přišel její čas a jsem za doporučení ráda, kniha se mi četla velmi dobře a byla jsem napjatá jak struna, než jsem se dobrala konce :-)

ladyka
16.04.2019 4 z 5

Moje první kniha od spisovatele a vcelku milé překvapení. Děj se sice kroutil všemi možnými směry (místy možná až moc), ale plynul a dobře se četl. Zápletka zajímavá a napínavá, vyústění překvapivé, ale že by mě to ochromilo nadšením, tak to bohužel ne. Nemyslím to kriticky, ale asi jsem čekala trochu větší "pecku". Ovšem jako příjemná a odpočinková kniha si zaslouží 4 hvězdy a jsem zvědavá na ostatní autorovy knihy, určitě si ještě nějakou přečtu.

Pavlnka
09.04.2019 5 z 5

Skvělá a napínavá knížka. Určitě budu knihy tohoto autora vyhledávat i nadále.

AltaMari
05.04.2019 4 z 5

Příběh připomíná pohádku: bylo nebylo, holčička zázrakem přežila leteckou havárii a hádaly se o ni dvě rodiny, jedna chudá a čestná, druhá bohatá, neštítící se ničeho. A teď, pane Bussi, jak to dopadne? Bude pohádkový konec a Dobro zvítězí, anebo bude více reálný konec a vyhrají bezcharakterní bohatí? Nene, tak jednoduché to rozhodně není... Kniha se četla moc pěkně, a i přes četné nelogičnosti a klišé jsem si ji užila.

Greenfingers
17.03.2019 5 z 5

Knihy Michela Bussiho oplývají originalitou a Vážka není v tomto směru výjimkou. Autor graduje příběh až do překvapivého závěru. Líbí se mi, že se nesnaží jenom o dramatičnost a spád svého vyprávění, ale zabývá se také prokreslením jednotlivých postav a jejich motivací.

ddkk
21.02.2019 4 z 5

Vážka je zvláštní - spletitá, pro mne čtivá i napínavá. Těžko však uchopitelná, některé motivy konání hlavních osob ne právě pochopitelné, vyústění celého komplikovaného příběhu překvapivé...Ale to nic nemění na tom, že Bussiho knihy jsou pro mne pořád skvělé. Mají navíc i jakousi přidanou hodnotu - Bussi je vzdělaný člověk, geograf a vědec a moc mě pokaždé potěší, když v jeho knihách sem tam něco z jeho profese probleskne, vždyť kdo kromě nás, geografů, úplně s jistotou ví, co je to taková kuesta....:-))

Pro mne tentokrát za čtyři a doporučuji.

yellowbanna
20.02.2019 4 z 5

Bussi baví. Opravdu dokáže vystavět příběh tak, že ho člověk nechce a nemůže odložit, čte dál a dál, "ještě další stránku, ještě za další zákrutu nahlédnu...". Od samého začátku udržuje čtenáře v pocitu, že ví, že na to přišel. Dokonce je trochu otrávený, že tak brzo, že je to tak jednoduché. Jenže pak se něco stane, Bussi zamíchá kartami a vše je jinak. A o pár stránek dál se ale zase vše změní a tak pořád dokola. Jen ta rozuzlení jsou trochu ve stylu salta vzad a proti pravidlům detektivek pátera Knoxe. Ale proti kterým neprozradím s ohledem na budoucí čtenáře ;-)

Mituli78
08.01.2019 5 z 5

Ten konec v porodnici byl zbytečný, no jo no, jinak paráda.

aralka
06.01.2019 2 z 5

Tak ze začátku celkem dobrý, nahozená zápletka byla zajímavá, ale během četby mě začalo jímat podezření, že při psaní knihy autor sám nevěděl, jak to dopadne... rozhárané, spoustu bezúčelných odboček a únavných dějových zvratů a kombinací, nakonec to nějak dotáhl, ale uf žádný dobrý pocit z četby nemám, bylo to po pravdě trochu nablblé a "přitažené za vlasy".... od tohoto autora jsem už četla Černé lekníny a ty se mi líbily moc, ale toto tedy se nepovedlo :-/

Makyyy
02.01.2019 5 z 5

Tak to bylo super.Jsem nadsena a doporucuji!

ctenarkaEva
01.01.2019 3 z 5

Zvláštní příběh, ale od začátku se mi na zázračném přežití malého miminka něco nezdálo. Kniha se četla celkem lehce, líbil se mi hlavně začátek, prostřední část se spíš vlekla, ale byla jsem zvědavá na rozuzlení, tak jsem četla dál a dál. Oddechové čtení na jedno přečtení, aspoň pro mě.

marrrsch
30.12.2018

Tohle je s odpuštěním strašná kravina.
Nesmyslný příběh, hrozný překlad. Obvykle se nevyjadřuju ke knihám, které nemůžu pochválit, ale uvědomila jsem si, že v tomhle případě bych byla ráda, kdyby mě někdo dopředu varoval.

Evaho73
19.12.2018 3 z 5

Vážka je tajomná, krehká, nepolapiteľná a zrejme aj kniha Michela Bussiho má mať rovnaký charakter. Je už len otázkou vkusu každého čitateľa, ako dokáže knihu oceniť.
Podľa môjho názoru sa autor až príliš zahráva s trpezlivosťou čitateľov. Musím priznať, že som knihu najskôr odložila, lebo ma nebavilo neustále naťahovanie a odvádzanie dejových zápletok novými, z ktorých niektoré odišli úplne do stratena a nemali s podstatou príbehu nič spoločné.
Takisto mi prekážalo množstvo nelogických náhod a konaní jednotlivých postáv, napr. Nicol ?!.....
Záver knihy už bol dynamickejší, ale môj celkový dojem to rozhodne nevylepšilo.
Uveriteľnosť a logická následnosť faktov musí byť. Fantázia je skvelá vec, no aj ona musí mať svoje určené hranice.

maja2712
13.12.2018 2 z 5

Kniha mi přišla slabá. Četla jsem na doporučení a dočetla jen z povinnosti.

Kerberos
09.12.2018 3 z 5

Od začátku mi na té havárii a zázračném přežití něco nezdálo,námět nebyl špatný ,ale nějak zdlouhavě popisovaný.

niknikita
09.12.2018 5 z 5

Příjemné čtení, ale stejně si nejsem jistá s hodnocením. Něco, a já nevím jak to přesně pojmenovat, mi úplně nesedělo - možná pár hluchých míst a zbytečných zápletek. Kdyby nebyl Bussi takový sympaťák, byla bych asi přísnější.

rodak
09.12.2018 4 z 5

Mé první seznámení s autorem a musím říci -hodně mě to bavilo a hodně překvapovalo.Už mám připravené další Bussiho knihy.

Rade
06.12.2018 2 z 5

Po povedených Černých leknínech pro mě zklamání.
Kdysi dávno jsme jako holky u tety na prázdninách čítávaly knihy ze staré knihovničky po prababičce, všechny měly obdobnou obálku (takovou mramorovanou, bez jakýchkoliv nadpisů, možná dodatečně svazované?), hltaly jsme to, byly to příběhy o lásce zklamané a posléze vyslyšené, o dětech, ztracených a znovu objevených, o manželce, nespravedlivě zavržené a ponížené a po letech znovu pozvednuté…. Dnes si pamatuji jen jeden jediný titul, Matčino srdce. Až jeden náš známý řekl, holky už se nemůžu koukat na to, co to tu čtete za brak, a přinesl nám Paní Bovaryovou.
No a tak nějak v duchu těchto knížek mi přišla napsaná i Vážka. Navíc mi dost vadil rozvleklý styl psaní, málo logiky, předvídatelnost příběhu... I červená knihovna může být nakonec dobře napsaná...
(A opravdu se v češtině ženské jméno Emilie neskloňuje? Mě tedy opravdu tahalo za uši - dám to Emilie, půjdu tam s Emilie…)
Dvě minus.