Nový začátek

Manželství mezi služebnou Irene a bohatým dědicem Franzem je manželstvím z lásky a mělo by být idylickým. S ním ovšem nesouhlasí Franzův otec a po odhalení tajemství a konfrontaci s tchánem raději těhotná Irene beze slova opouští svého milovaného ženicha. Porodí svého malého syna mimo panství a přijme místo textilní dělnice v továrně. Podmínky jsou kruté a Irene musí pracovat do vyčerpání. Pak ale poznává charismatického vedoucího pracovníka Josefa, který jí dodává sílu a jistotu. Přestože manžela stále miluje, navazuje vztah s Josefem. Může ale Irene skutečně zcela zapomenout na svojí velkou lásku a dostat se z citového zranění, které utrpěla odchodem od milovaného Franze?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452000/novy-zacatek-0jS-452000.jpg 4.913

Vinařství 2.

Vydáno, Ikar (ČR)

Aufbruch in ein neues Leben, 2019

Kniha Nový začátek

Szilvia1
předevčírem

Takjako v prvním díle i tady jsou napsány i dost smutné děje,ale je to i na druhou stranu velmi pěkný milostný příběh,který v té době potkalo asi velmi málo lidí.Strašně se těším i na třetí díl a budu zvědavá,co se ještě dozvím.

zuzana2599

Irena a Franz se na závěr knihy vrací domů, neboť jsou netrpělivě očekáváni... Stejně tak jako já velmi netrpělivě očekávám pokračování této jedinečné ságy.
Opět je to skvělé čtení. Nechybí věrná láska, bohatství a bída, zloba a intriky, a to vše se odehrává v atraktivním prostředí vinařství, či v těžkých pracovních podmínkách textilní továrny na konci 19. století. Nebo třeba v Ústavu pro choromyslné.
To byla radost číst !!! Jsem hodně zvědavá na další díl. Ze srdce doporučuji !!

maryzka

Hups to je tedy zvrat. Majitel vinice hledá Irenu, počátky dělnického hnutí,zlo je potrestáno, konec knihy se blíží ke štastnému happyendu. Tak jsem jinak zvědavá jak autorka bude pokračovat.

Gabusza

Opět autorka skvěle popisovala poměry mezi dělníky a zbohatlými pány 19. století. Dost smutná a chudá doba, ale zároveň pracovitý národ, fascinovalo mě ale, jak se dělnice dokázaly semknout a vzepřít se majitelům továrny.
Příběh skončil krásně. Kniha mě bavila a četla se parádně. Budu se těšit na další pokračování.

helena842

Knížku jsem četla prakticky jedním dechem, druhý díl rodinné ságy se mi velice líbil a nemohu se dočkat dalšího, i když jsem tedy hodně zvědavá, co se v něm bude odehrávat. Pokud se vám líbil první díl, tak se rozhodně pusťte do tohoto! Je parádní.