Znamení hada

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bývalý velitel hradu v Sarnaux markýz de Borbolla je usvědčen ze zrady a uvržen do Bastily, kde čeká na soud. Za spiknutí s nepřítelem v čase války existuje pouze jediný trest - smrt. Začátek procesu se však neustále oddaluje, je zřejmé, že se kdosi v pozadí pokouší zachránit markýzi život. Jeho manželka Céline je pod královou ochranou a snaží se ještě před procesem dosáhnout anulace manželství. Než stačí k soudnímu jednání dojít, přichází zpráva o Borbollově smrti. Vdova Céline se za královy účasti vdává za nového velitele hradu Francesca de la Roche. Její štěstí však netrvá dlouho. Zasáhne osud a Céline se ze dne na den ocitá v přímém ohrožení života. Zbývá jí jediné - útěk. Pod cizím jménem prchá za bratrem Brianem. V čase války však není nikde bezpečno a Céline, která čeká dítě, téměř zahyne. Pomoc a útočiště najde až u člověka, který je stejně jako ona na útěku, a svou totožnost musí tajit. Přežití je někdy jen otázkou náhody…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398908/znameni-hada-An4-398908.jpg 56
Série:

Znamení (2.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Znamení hada

Přidat komentář
TaLu
04. června

Jak já ráda otevřela další knihu své oblíbené autorky ! Hned v úvodu "namísto předmluvy" je krátce a přehledně shrnut děj předchozí knihy a tak se paměť nenásilně občerství a je připravena na další dobrodružství. A přesně to také vzápětí nastává. Dobrodružný děj, příjemní hrdinové, čitelní záporáci a trocha romantiky. Dalo by se třeba říci, že nic neobvyklého. Co knihu posouvá výrazně výše je naprosto skvělý vypravěčský talent paní spisovatelky. Podle mě se stále zlepšuje. Vždy mám dojem, že sedíme někde u kávy a já jí doslova visím na rtech, jak umí vyprávět. Doufám, že bude další díl v této sérii, například o Brianovi bych si moc ráda přečetla samostatnou knihu. Bonusem pro mě tentokráte byla postava Thrierryho, jeho zápisky, vzpomínky na cesty po světě a pohled na lékařství 18. století. A pes Grisko nemá chybu !

pip11
31. května

Skvělý druhý díl, napínavý od začátku až do konce.

mariva
23. května

Nečetla jsem první díl, takže jsem na začátku trochu tápala, ale děj nabral rychle obrátky a pak už to bylo příjemné napínavé čtení. Určitě si ještě seženu první díl.

helenah
09. května

Napínavé, trochu předvídatelné, ale těm kdo mají rádi historicko-romantické knihy paní Körnerové se to bude líbit...