Petronelka123 Petronelka123 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nenapadá mě jiný komentář ke knize, než ty, které tu již jsou. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale potom se příběh rozeběhl a bylo to příjemné čtení o přírodě a údělu jedné rodiny žijící v bažině Severní Karolíny.

02.04.2024 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dá-li se použít takové slovní spojení, potom to pro mne byla nejkrásnější kniha o holocaustu, jakou jsem četla. Ke knize jsem na pár dní doslova přirostla a bytostně jsem si odžívala příběh Hany a celé její rodiny. Je to kniha, kterou asi opravdu přečtu jen jednou, ale nikdy na ni nezapomenu...

20.03.2024 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Četla jsem už více knih od Jojo Moyesové a tahle se mi líbila o něco méně. Ale vzhledem k tomu, že právě prožívám pubertální období v roli matky, tak mě příběh Sabine a Kate oslovil a četla jsem jej ve správný čas :).

17.03.2024 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Právě dočteno...a nějak se mi nedostává slov. Byla to moje první kniha od Aleny Morštajnové a hned po přečtení prvních stránek jsem si oblíbila její styl psaní a krásnou práci s jazykem. Příběhy Svatopluka a Bohdany mne naprosto vtáhly...

03.03.2024 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Moje první kniha od Ladislava Zibury a byla to paráda. Smála jsem se u čtení nahlas a u některých pasáží jsem i uronila slzu. Doporučuji všemi deseti.

02.02.2024 5 z 5

Pojď, buď Mým světlem Pojď, buď Mým světlem Brian Kolodiejchuk

Tak nějak jsem neměla sílu to dočíst. Ačkoliv práci Matky Terezy obdivuji, nějak jsem nezvládala tu její vytrvalost a jistou urputnost...no, možná dozraji a někdy si ji dočtu.

14.11.2023 1 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Zatím nemám slov...byla to jízda!!!

14.11.2023 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Zase super díl. V každé knize vždycky najdu i nějaké to moudro :). A hlavně se mi líbí ten hraničářský přístup k životu - stát si za svými hodnotami, věřit svojí intuici a sám sobě.

19.07.2023 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

...pořád baví..:))

01.07.2023 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Říkám si, kdy už mě to přestane bavit a ono pořád nic, takže čtu dál :))

01.07.2023 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Opět super a pořád mě to baví.

06.06.2023 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Hraničář je prostě moje současná srdcovka...jdu na další díl!!!

25.05.2023 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Mám novou závislost! :) A i když už dávno nejsem cílová skupina, neskutečně mě to baví.

17.05.2023 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Příběh Louisy a Sama jsem si moc užila. Bavil mne Louisin pohled na svět i její pozitivní přístup ke všemu a ke všem a moc se mi líbilo její objevování sebe sama. Super!

15.05.2023 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Opět paráda. Tahle série se čte úplně sama, styl Lindy Castillo mi naprosto sedí. Trochu jsem se bála, jestli mě to po pár dílech nepřestane bavit, ale je to pořád skvělé a napínavé.

03.05.2023 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Opět skvělé s naprosto originální zápletkou.

11.04.2023 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Knihy Lindy Castillo čtu teprve krátce a říkala jsem si, co na nich všichni mají ....no tak teď už to vím :). Opět skvěle napsáno a závěr zase strhující.

11.04.2023 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Čte se to úplně samo a tenhle díl se mi líbil o něco víc než ten předešlý. Bylo tam méně syrových popisů obětí, což jsem uvítala. Jen se nám amišská komunita povážlivě zmenšuje :). Určitě doporučuji.

21.03.2023 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Moje první kniha od Lindy Castillo. Bylo to hodně temné a popisy obětí byly opravdu detailní. Po dočtení jsem si myslela, že už další díly číst nebudu, ale náčelnice Kate Burkholderová si získala moje sympatie a tak jdu na další díl.

17.03.2023 5 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Díky krátkým kapitolám se kniha četla rychle, ale...tak nějak mne to nenadchlo a nechytlo. Další díly této série vynechám.

11.03.2023 3 z 5