Petronelka123 Petronelka123 komentáře u knih

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Moje první kniha od této autorky. Zhltla jsem ji za tři dny, pohodová historická romance. Napsáno s obdivuhodnou lehkostí, napětí a romantika jsou hezky vyvážené, čte se skoro samo ;).

30.01.2021

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Kniha mne chytla od prvního řádku, bylo v ní "cosi" díky čemuž mne děj úplně pohltil. Život Bernata a posléze Arnau jsem si skutečně prožívala spolu s nimi. Autorovi se podařilo věrohodně zachytit atmosféru Španělska 14. století...

25.01.2021 5 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Knihu jsem nedočetla. Nedokázala jsem se začíst a vůbec mi nepřipadala vtipná...

20.11.2020 1 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Doporučuji....názorově s autorkou souzním, jen ta má nedůslednost bude a je velkou překážkou ve výchově. Ale věřím, že se s tím ti naši prckové srovnají a i přes všechny naše chyby ve výchově z nich vyrostou zdravě sebevědomí a upřímní lidé...

20.11.2020 5 z 5

Andělé a démoni - speciální obrazové vydání Andělé a démoni - speciální obrazové vydání Dan Brown

Knihy Dana Browna mám ráda kvůli napínavému ději, který má vždycky úžasný spád a jeho knihy jsou protkány, pro mne obohacujícími, historickými fakty. U téhle knihy tomu nebylo jinak, ale to, co v této knize dokázal přežít symbolog Robert Langdon bylo až neuvěřitelné a závěr knihy byl dle mého názoru překombinovaný, proto jen 4 hvězdy.

10.11.2020 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha měla jako vždycky příjemný spád, napětí a pro mne spoustu nových faktů. Otázky "Kde jsme se tu vzali?" a "Kam směřujeme?" ve mě dlouho rezonovali. Na knihách Dana Browna mám právě tohle moc ráda, že to ve mě probouzí otázky po základních věcech člověka...jak to v sobě mám já? a čemu vlastně věřím?...

08.10.2020 3 z 5

Smrt není zlá Smrt není zlá Antonyj Surožskij

Přečteno jedním dechem. Autor se dívá na smrt z křesťanského (pravoslavného) pohledu. Kniha má úžasnou hloubku, po jejím přečtení mne naplnil nevýslovný klid a radost ze života i ze smrti....

24.09.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Přečteno jedním dechem během pár dní. Bez mučení přiznávám, že více než detektivní zápletka mne zajímal vývoj vztahu mezi Strikem a Robin...J.K.Rowling nezklamala a i pro tentokrát jsem si knihu od ní moc užila.

12.09.2020 5 z 5

Séria detektívok Roberta Galbraitha (box) Séria detektívok Roberta Galbraitha (box) Robert Galbraith (p)

Paráda, napínavá a přitom odpočinková detektivka. Přečetla jsem jedním dechem. I když zde bylo na můj vkus docela dost vulgárních výrazů, tak po čase jsem je přijala jako součást prostředí.

31.07.2020 5 z 5

Zvláštní exkurze do světa lidí s Alzheimerem...knížka nutí k zamyšlením. Ale čekala jsem jiného Backmana, na kterého jsem si zvykla z jeho předchozích knih. Určitě si ji po čase zkusím přečíst ještě jednou.

31.07.2020 2 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Prostě zase ponurá skotská náladička, kterou umí Peter May vykouzlit naprosto skvěle.

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Peter May opět nezklamal. Četla jsem celou trilogii za sebou a moc jsem si skotskou ostrovní atmosféru užila.

Skála Skála Peter May

Na knihu jsem se chystala dlouho, čekala jsem až budu mít to správné rozpoložení na "temný thriller". Zpočátku mi vadily detailní popisy krajiny, prostředí, postav...ale pak jsem si najednou uvědomila, že jsem se díky tomu přenesla v čase i prostoru. Jsem na ostrově Lewis, naprosto živě jsem cítila ve tváři šlehání deště, bičování větrem z moře a pach vřesovišť i rašeliny. Kniha mě moc bavila a není tak děsivá a temná. Doporučuji číst v zimních či podzimních měsících, které svou ponurostí ještě umocní atmosféru knihy.

07.02.2020 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Zaujala mne ta myšlenka, jak by vypadal náš život bez včel. Ale kniha, ač se četla lehce, mne zklamala. Od autora, který se pouští do psaní o životě včel bych čekala, že bude s jejich životem zevrubně obeznámen a zklamala mne spousta nepřesností, co se týče přírodních zákonitostí.

12.01.2020 2 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Četla jsem jí hned po Babičce a tolik mne nechytla, ale i tak prima počtení. Začala jsem používat jedlou sodu snad na všechno :D

06.01.2020 5 z 5

čekala jsem náááprosto něco jiného, ale knížečka mě naprosto dostala. Určitě se k ní po čase vrátím a oživím si některé myšlenky, které mne zasáhly. Doporučuji!!!

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Po prvním dílu Cizinky jsem se těšila na další prima počtení...ale nezvládla jsem dočíst. Intriky královského dvora na mě byly moc rozvláčné a měla jsem pocit, že děj nějak ustrnul. Mám před sebou Mořeplavce, kterému chci dát šanci, ale asi si dám na nějaký čas od Cizinky pauzu.

06.01.2020 2 z 5

Poustevník Poustevník David Torkington

Četla jsem ji v době hledání odpovědí na určité otázky a knížka mi v té době sedla a i pár odpovědí jsem se dopídila.

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Naprosto skvělé. Poutavě napsané a čtivé. Mojí srdcovkou zůstane sice "MUŽ JMÉNEM OWE", ale Babička je taky prima.

Strom života naší rodiny Strom života naší rodiny Monika Kopřivová

Rodokmen až do páté generace. Krásně udělaná kniha. Je zde prostor na fotky i poznámky a zároveň je vše přehledné. Doporučuji jako dárek pro prarodiče, udělá radost a zaměstná je zanecháváním vzpomínek pro své potomky.

09.01.2019 5 z 5