Petronelka123 Petronelka123 komentáře u knih

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Dlouho jsem přemýšlela o komentáři k této knize a o pocitu, který ve mně vyvolala. A jsem z ní věru...rozpačitá. Asi jsem čekala něco trochu jiného a i když je obdivuhodné, co Mysha zvládla, měla jsem z jejího životního příběhu spíše pocit, že se někdy až přespříliš s životem pere. Je pravdou, že cesta ke splnění svého snu nebývá jednoduchá, ale v tomto případě mi připadala až neskutečně krkolomná. Ale číst ji ve věku 22 let, kdy Mysha svůj příběh prožívala, asi se na to dívám jinak.

08.01.2019 2 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Příběh o lásce k půdě a odvaze jít za svým snem. Vinařské prostředí mne úplně pohltilo a přečetla jsem knihu jedním dechem. Se sklenkou dobrého vína je ještě čtivější a úplně cítíte tu vůni Katalánska :o)

06.01.2019 5 z 5

Domácí mlékař Domácí mlékař Klára Hadašová

V současné době moje bible. Je napsaná velice přehledně a srozumitelně. Své si v ní najde naprostý začátečník i mistr sýrař. Obdivuji práci Kláry Hadašové, na této knize odvedla profesionální práci.

26.08.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Bohužel jsem viděla nejprve seriál a teprve poté četla knihu, takže mi chvilku trvalo, než jsem nastartovala vlastní fantazii. Ale kniha nezklamala, je napsaná velice čtivě a těším se na další díly.

26.08.2018 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Četla jsem ji v těhotenství, takže jsem příběh hodně prožívala :). Krásně čtivá kniha pro dloooouuuhé zimní večery. Určitě se k ní vrátím a přečtu si ji znovu.

11.02.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedna z mála knih, která umí rozesmát i rozplakat zároveň. Obyčejný příběh obyčejného života, který je vlastně příběhem neobyčejné lásky dvou lidí. Je psaná velice čtivým stylem, který mě ale zároveň nutil zamyslet se nad životem jako takovým. Nádherná kniha o neobyčejnosti života každého z nás. Na poslední stránky jsem ani pořádně neviděla, protože jsem měla oči zalité slzami, slzami štěstí. Ove mi zkrátka vešel do života a už v něm zůstane. Z této knihy budu čerpat hodně dlouho a určitě patří mezi mé nejoblíbenější.

11.02.2018 5 z 5