Petronelka123 Petronelka123 komentáře u knih

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Mně se to prostě líbilo. Ráda jsem zase nakoukla do života Louisy a i když to nebyla taková emocionální jízda jako první díl, tak mě to bavilo...a chystám se na závěrečný díl.

26.02.2023 5 z 5

Čtivě popsané manželství Jindřicha VIII. a Kateřiny Aragonské. Přiznám se ale bez mučení, že ač se kniha dobře četla, tak jsem některé pasáže přeskočila a stačil by mi příběh Jindřicha a Kateřiny vyobrazený na menším počtu stran. Dalším dílům ale dám šanci :)

18.02.2023 5 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

(SPOILER) Hraničáře si opravdu užívám a těším se až se ponořím do celé série. Trochu mě sice mrzelo, že Morgarath upláchl, ale o tom asi budou další díly Hraničářské série.

10.02.2023 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Tak po přečtení prvního dílu Hraničářů myslím, že mám novou závislost. I když už dávno nejsem cílová skupina, tak si mne dobrodružství Halta a Crowleyho naprosto získalo. Baví mne na tom ta jednoznačnost, dobro je dobro a zlo je zlo. Navíc Hraničáři jsou skvěle vycvičená jednotka a velice obdivuji jejich dovednosti, včetně střelby z luku...Takže hurá do dalších dílů.

08.02.2023 5 z 5

Dočteno. Lisbeth mi bude chybět. Skvělé a brilantní.

04.02.2023 5 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Božidara byla opravdu jízda, naprosto jsem se do téhle bláznivé babky zamilovala. Vnesla mi do života spoustu otázek, odpovědí a předala mi chuť do života. Byla jsem tak zvědavá jak to mezi Miladou a Rosie dopadne i na to, jak skončí Rosiino putování s Božidarou, že jsem knihu nedokázala odložit. Určitě se k ní ale vrátím a tentokrát se chystám si vychutnat všechna moudra, která Božidara trousí. Našla jsem si na mapě všechna místa v Portugalsku, na kterých se příběh odehrává a naplánovala jsem si cestu po Trilho Dos Pescdores...tak jsem zvědavá, kdy najdu odvahu a vyrazím :). Těším se na další román od Veroniky, který právě sepisuje a ponese název Bohumil.

26.01.2023 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Čtivě napsaný příběh německého chlapce Wernera a francouzské dívky Marie-Laurre. Válka je zde přiblížena skrze životní osudy těchto dvou mladých lidí. V obou příbězích byl velice silný motiv síly vůle. Na jedné straně vůle německého chlapce, kterému se otevíraly možnosti být tím nejlepším v Hitlerjugend a na druhé straně síla vůle slepé dívky zorientovat se ve světě, který nevidí.

16.01.2023 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Druhý díl mě bavil možná ještě o trochu víc než první díl. Opět se setkáváme s Lisbeth Salanderovou a Michaelem Blomkvistem. Tentokrát se dozvídáme více ze života a hlavně dětství Lisbeth...příběh krásně ubíhá a ke konci se kniha prostě nedá vůbec odložit. Jdu na další díl :).

24.11.2022 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zpočátku jsem knihu asi třikrát odložila. Vždycky jsem si šla znovu a znovu přečíst recenze a nakonec jsem překlenula prvních asi osmdesát stran a konečně jsem se začetla. Jsem moc ráda, že jsem to nevzdala, protože Lisbeth Salanderovou i Michaela Blomkvista jsem si oblíbila. Jejich postavy byly v knize tak skvěle vykresleny, že jsem je viděla přímo před sebou. A příběh neměl chybu.

23.11.2022 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Krásná romantická oddechovka. Jdu na další díly.

17.11.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jsou knihy, které se dotknou každé buňky ve vašem těle, celého vás prostoupí, úplně vás rozhodí a pak vás na konci celého příběhu znovu poskládají, ale už tak trochu jinak, něco z nich ve vás zůstane... něco z toho příběhu na papíře se vás nezapomenutelně dotkne a stane se to vaší součástí. A takováhle pro mne byla i tato kniha. Smála jsem se u ní nahlas, když jsem před sebou viděla Lou a její sarkastické poznámky a ulítlé ohozy a pak jsem bulela jak želva nad silou lásky, kterou Lou k Willovi cítila...Nádherně napsaná kniha.

13.11.2022 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje první kniha od této autorky a asi mám novou závislost na Jojo Moyesové :). Chvilku mi trvalo se začíst a zvyknout si na autorčin styl psaní, ale pak už jsem četla skoro bez přestání. Romantický příběh velké lásky mezi Jennifer a Anthonym, kteří nemohou být ani spolu ani bez sebe.

12.11.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Smích prý léčí...a po přečtení Poslední aristokratky jsem se zaručeně zbavila několika neduhů :). Parádní oddechovka.

05.11.2022 5 z 5

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Báječná a jedinečná Astrid Lindgrenová. Tahle kniha mne jako dítě úplně minula, tak jsem si ji dopřála teď v dospělosti v rámci čtenářské výzvy. Nádherně vykreslené prostředí ostrova Saltkrakan se všemi jejími osadníky a rodina Melkerova ze Stockholmu.

05.11.2022 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Útlá knížečka plná krásných a hlubokých myšlenek.

28.10.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Tak tohle bylo hodně chytlavé a četla jsem jedním dechem. A i když vše bylo prvoplánové a předvídatelné, tak jsem si rozvíjející se vztah mezi Benem a Serou užila.

28.10.2022 4 z 5

Prvotřídní vražda Prvotřídní vražda Ann Granger

Poklidná viktoriánská detektivka. Tempo i autorčin styl psaní mne skutečně přenesli do Londýna 19. století. Zpočátku jsem si na obojí musela zvykat, ale potom už mne příběh vtáhl a já jsem si užívala mlhavou londýnskou atmosféru.

27.10.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první kniha od této autorky. Severské detektivky mám ráda a příjemně mne překvapilo, jak dobře se toho zhostila česká autorka. Těším se na další z této série.

14.10.2022 5 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Příběh Martelových mne naprosto uchvátil. Obdivuji vůli a odvahu lidí, kteří si museli projít válečným peklem. Kniha, u které si srovnáte své vlastní životní hodnoty a zjistíte, že naše dnešní problémy jsou naprosto malicherné. Určitě si přečtu další knihy tohoto spisovatele.

14.10.2022 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Velice čtivě popsané začátky profesní dráhy Marie Montessori. Nadchla mě její touha pomáhat dětem, musela to být velice silná žena, která se dokázala prosadit ve světě mužů. Velmi inspirativní čtení, doporučuji!!!

23.08.2022 5 z 5