Kateřina Aragonská: Pravá královna

Šest tudorovských královen. V prvním ze série zamýšlených románů o šesti tudorovských královnách představuje historička Alison Weirová Kateřinu Aragonskou. Fantasticky živý portrét první ženy Jindřicha VIII. bourá mnohé mýty o této hrdé ženě. Už ji nevykresluje jako jednoznačnou oběť dějinných zvratů. Na stránkách knihy ožívá charismatická, nezlomná a odvážná hrdinka, jež na prahu stáří marně bojuje o lásku manžela a budoucnost své královské dcery. Její tragický příběh nikdy nepřestane fascinovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300458/big_katerina-aragonska-prava-kralovna-tIG-300458.jpg 4.6293

Šest tudorovských královen 1.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , BB art

Six Tudor Queens. Katherine of Aragon. The True Queen, 2016

Kniha Kateřina Aragonská: Pravá královna

Gibis

Skvělý historický román, velice poutavě vyprávěný život královny Kateřiny Aragonské. Ze začátku jsem měla strach, že bude čtení moc náročné a já se jako obvykle ztratím mezi všemi těmi příbuzenskými vztahy a rodovými propletenci, ale tady jsem s tím neměla vůbec žádný problém. Ano, bylo to hodně dlouhé, ale autorka prostě chtěla obsáhnout celý Kateřinin život a to se jí opravdu povedlo a mě se na konci s Kateřinou loučilo hodně těžko. Moc jsem si ji oblíbila a bojím se, že ve mě vyvolala takovou nechuť k Anně Boleynové, že pokračování série právě o této ženě se mi bude číst špatně. Ale nechám se překvapit :)

alexis818

Krásná kniha.Autorka velice čtivé popsala život i dějiny této ctnostne ženy,kterou je třeba jen obdivovat.Skvele a obohacují čtení.

tessera

Kniha mě opravdu zaujala, zejména proto, že autorka je zároveň historička, čímž se kniha podle mě odlišuje od jiných historických románů. Oceňuji neuvěřitelnou hitorickou přesnost a smysl pro detail. Samotná královna Kateřina mi za tu dobu, co jsem knihu četla, přirostla k srdci, její životní příběh byl opravdu poutavý. Souhlasím ale s těmi, kteří uvádějí, že by kniha mohla být kratší, zejména na konci. Moc se těším na další knihu ze série.

natynka21

Kniha se mi líbila, je psaná velmi poutavě, oceňuji, jak popisy prostředí, tak královniných pocitů. Musím říct, že mně kniha nepřišla zbytečně dlouhá, jak uvádějí někteří, když vezmeme v potaz vleklost soudního sporu - Velké věci, odpovídá rozsahem stránkám v knize. Jsem zvědavá, jak budou koncipovány další díly série a těším se, až si je přečtu.

Nestorkea

Pěkně napsaná kniha, nicméně myslím, že kdyby byla o 50 stran kratší, nic by se nestalo. O manželkách krále Jindřicha jsem zatím nic nečetla, ale tato kniha mě donutila hledat si historická fakta-natolik mě příběh zaujal. Jana Boleynová je vylíčený jako bezcitná mrcha, takže jsem velmi zvědavá na její vyprávění.

evelýny

,,Ať půjdu kamkoli, zůstávám jeho manželkou a budu se za něj modlit."

Neústupná, ve víře kovaná, fanaticky milující.
Osamělá, královskou korunu těžce odkládající.
Zrazená, však stále hrdá.
Za práva své dcery bez oddychu bojující.
Ubohá Kateřina Aragonská, matka ,,Krvavé Mary," ve jménu víry vraždící...

Velmi podrobně nám anglická historička naservírovala všeobecně známý příběh španělské princezny, první ženy Jindřicha VIII. Tudora, krále Anglie.
Historie všeobecně známá, však nelehký příběh Kateřiny Aragonské se ke konci rozplynul v neskutečné záplavě stále se opakujících popisů, pocitů, slov.
Plášť ze zlatohlavu poprvé, plášť ze zlatohlavu podruhé, plášť ze zlatohlavu po padesáté.
Pro mě moc zdlouhavé, nudné, přesto k zamyšlení.
Kdyby Kateřina Aragonská tušila, jak si povede na anglickém trůnu její dcera Marie I. Tudorovna, možná by se zas až tak nesnažila.

Přesto se chystám číst příběh čtvrté ženy Jindřicha VIII., Anny Klevské. Myslím, že tato ,,vlámská kobyla" konečně na to hovado Jindru vyzrála.

Audiokniha: čte Martina Hudečková, procítěně, poutavě, vytrvalostně.

KnihomolkaKatka

Pěkně zprcovaná kniha, člověk se z ní dozví hodně informací. Je sice napsaná celkem podrobně a popisně, ale zároveň velice čtivě. Je vidět, že autorka důkladně studovala Tudorovce, jejich dobu i vládu. Miluju to. Těším se na Annu Boleynovou. Ještě štěstí, že mám všechny díly (kromě posledního) v knihovně :) Rozhodně doporučuju. Asi nebude pro každého, ale ten, kdo miluje historii, Tudorovce a plesy, intriky a další - bude určitě spokojen.

ADE138

Poslouchala jsem audioknihu - skvěle načtené Martinou Hudečkovou, mezi kapitolami krátký hudební (možná dobový?) předěl.
Čtivě napsané, Kateřina byla neobvyklá žena své doby - inteligentní, vzdělaná, schopná, krásná...a i když je známo, jak to s ní dopadlo - i s jejími dětmi - přesto jsem jí celou dobu držela palce. Těším se na další díly