Kateřina Aragonská: Pravá královna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šest tudorovských královen. V prvním ze série zamýšlených románů o šesti tudorovských královnách představuje historička Alison Weirová Kateřinu Aragonskou. Fantasticky živý portrét první ženy Jindřicha VIII. bourá mnohé mýty o této hrdé ženě. Už ji nevykresluje jako jednoznačnou oběť dějinných zvratů. Na stránkách knihy ožívá charismatická, nezlomná a odvážná hrdinka, jež na prahu stáří marně bojuje o lásku manžela a budoucnost své královské dcery. Její tragický příběh nikdy nepřestane fascinovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300458/katerina-aragonska-prava-kralovna-tIG-300458.jpg 4.6204
Série

Šest tudorovských královen 1.

Žánr
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, BB art
Orig. název

Six Tudor Queens. Katherine of Aragon. The True Queen, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Kateřina Aragonská: Pravá královna

Přidat komentář
Šajler
20. února

Pro mě krásně popsána atmosféra,kdy jsem se vžila do děje. Plný intrik,zrad ale i lásky a přátelství.Těším se na zbytek série.

yetti09
25. ledna

Bože, to bylo skvělé! Hned z úvodu řeknu, že nejsem čtenář historických románů, takže nemám s čím srovnávat. Na knihu jsem se nechala zlákat dle pozitivních recenzí, a rozhodně nelituji. Kateřině jsem moc fandila, byla spravedlivá a neuvěřitelně trpělivá, klobouk dolů.
V knize je nádherně popsán její život od dětství, až po její smrt. Samozřejmě se chystám na další knihu, ale už teď Annu Boleynovou nemám vůbec v lásce.


Mo-nička
18. ledna

Historický román pro ženy o první manželce Jindřicha VIII. Tudora.
Kniha mě zaujala svým tématem a celkovou atmosférou, ale některé knižní pasáže byly příliš rozvleklé.

speciale88
27.12.2020

Za mě super. Dlouhá kniha ale stala za přečtení.

barbora7970
27.09.2020

Koupila jsem si na zaklade zdejsich recenzi a trpce lituji. Je to utahany “zensky” roman (Nemam tohle oznaceni rada, proto uvozovky) vcetne popisu gynekologickych potizi hlavni protagonistky... Historicky by to mohlo byt i zajimave, ale muselo by to byt o polovicku kratsi. Ona je to asi i dobra oddechovka, ale ja mela uplne jina ocekavani.

Twinny
06.09.2020

Musím říct, že příběh Kateřiny Aragonské se mi četl těžko. Většině politických a náboženských věcí jsem nerozuměla, ale tak to mám u všech historických knih, filmů a seriálů. Kateřinu vidím jako silnou ženu, která i přes všechna příkoří bojovala o svá práva a o práva své dcery.
Příběhy dalších Jindřichových žen si přečtu. Anna Boleynová byla nejspíš opravdu velká potvora, ale jsem zvědavá i na její příběh a příběhy dalších tudorovských královen. Protože i přes vliv ostatních byl Jindřich králem a to, kam až to všechno zašlo, byla především jeho vina.

akdar72
10.08.2020

Krásně napsaný historický román. Autorku mám ráda a těším se na další její knihu.

Klarus7
07.07.2020

Podrobně a především přehledně zpracovaný život první manželky věhlasného Jindřicha VIII.

1