Bitva na Hackhamské pláni

Mír v Araluenu je v ohrožení a nově korunovaný král Duncan se připravuje na válku. Morgarath zatím potají shromažďuje armádu divokých bestií známých jako wargalové. Halt se chystá na zdánlivě nemožný úkol – zdolat Deštné a temné hory, připlížit se nepozorovaně k nepříteli a odhalit jeho temné plány. Ví, že jediný chybný krok může mít nedozírné následky, protože v bitvě na Hackhamské pláni se bude rozhodovat o osudu celého království....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332209/bitva-na-hackhamske-plani-D8c-332209.jpg 4.6209

Hraničářův učeň - První roky 2.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The Battle of Hackham Heath, 2016

Kniha Bitva na Hackhamské pláni

TeoK7

Kniha turnaj na Gorlanu mě sice bavila více, ale také (jako ostatní knihy HU) mě moc bavila. Doporučuji všem co četli sérii hraničářův učeň a knihu Turnaj na Gorlanu :-)

Ailee
25.09.2019

Slabší než předchozí díl a konec tak zvláštně vyšuměl, ale ono je vždycky těžké napsat něco, co předchází již napsanému ději. Autor má omezený manévrovací prostor. Možná škoda, že samotný závěr, který se týká už i Willa, byl jen popsán Haltem, že to nebylo rozvedeno víc v ději.

Kariol
14.06.2019

Několikrát jsem se přistihla u toho, že mě něco fakt štvalo. Respektive že to rušilo můj cit. Totiž třeba fakt, že královna odjela do kláštera, který "nebyl náboženský". Nebo že Halt měl kompas. Nebo že se tam zase objevilo až moc postav, které známe až z pozdějších let. Jakoby náhodou tam všichni hrdinové sehráli důležitou roli a jakoby omylem kdokoliv jiný z jejich boje vypadl. Ale ne, nechci tomu křivdit. Je to skvělá série a myslím si, že pokud na ní někdo vyrůstal, mohl se od hraničářů a dalších hrdinů hodně naučit. :)

heliiinka
24.05.2019

Utíká to svižně, trochu předvídatelně, ale vtáhne vás to do děje. A typicky dobro vítězí nad zlem, i když všechno hraje proti nim. Haltova ironie trochu pokulhává, ale Gilan to vynahrazuje. Mám pro tuhle postavu slabost už od začátku série. ♥ Nutno ale říct, že jednička byla krapet lepší.

PhoebePollard
21.05.2019

Ráda jsem dokončila příběh o Haltových začátcích v Araluenu, ale tohle už nebylo ono. Z předchozíhodílu jsem si zvykla mít na každé stránce alespoň jeden vtip a jejich absence v této knize mě neile překvapila. přesto je však příběh hezkým pokračováním.

Sarka14
16.04.2019

Skvělá knížka. Četla se jedním dechem. Můj jediný problém je teď v tom, že to byla moje poslední nepřečtená knížka ze všech sérií a já musím čekat na další.... Všem vřele doporučuji.

hardrock
13.01.2019

Flanagan opat nesklamal. Clovek od zaciatku vie, ako skonci... teda, ak ma precitaneho Hraniciarovho ucna, aspon prvy diel Ruiny Gorlanu, ale aj tak je to napinave.

Etule
01.01.2019

Neumím si představit lepší zahájení čtecího Nového roku, než s Flanaganovou knihou. Tenhle chlap je prostě srdcovka už spoustu let a pro mě je zárukou kvality. Navíc je tohle díl s mým milovaným Haltem a oblíbeným Crowleym. No vlastně asi v celé té sáze neexistuje postava, kterou bych neměla ráda. A teď k samotné knize.
Sice se to bude trošku rozcházet se slovy v předchozím odstavci, ale kniha pro mě měla dost pozvolný rozjezd. Dokonce jsem ji nedočetla na jeden zátah, což se mi u Flanagana snad ještě nestalo. Nicméně! V knize objevilo tolik plusů, že mi to zas tolik nevadilo. V prvé řadě jsem si tady oblíbila Duncana, ne že bych předtím neměla ráda, ale byl jen taková ta postava na pozadí, která je sice sympatická, ale drží se spíš na okraji té hlavní pozornosti. Tady ale naopak byl v jedné z hlavních rolí a ukázal se jako postava hodna postavení se na piedestal k hraničářům. Dále tu byl Arald, další oblíbenec z původní série. No a v neposlední řadě Gilan! Já toho chlapíka zbožňuju a doufám, že autor tam vidí ten prostor, který může využít k napsání knih o Gilanově učení u Halta. Za což bych autora nejspíš povýšila na svatého.
Je pravda, že tentokrát děj trochu brzdilo víc dějových linek, ale ve finále se to tak hezky spojilo, že to nakonec až tolik nevadilo. Prostě nemůžu jinak, srdcovka je srdcovka.

Ostrov zasvěcení
Ostrov zasvěcení