Bitva na Hackhamské pláni

od:

Bitva na Hackhamské pláni

Mír v Araluenu je v ohrožení a nově korunovaný král Duncan se připravuje na válku. Morgarath zatím potají shromažďuje armádu divokých bestií známých jako wargalové. Halt se chystá na zdánlivě nemožný úkol – zdolat Deštné a temné hory, připlížit se nepozorovaně k nepříteli a odhalit jeho temné plány. Ví, že jediný chybný krok může mít nedozírné následky, protože v bitvě na Hackhamské pláni se bude rozhodovat o osudu celého království....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332209/bitva-na-hackhamske-plani-D8c-332209.jpg 4.742
Série:

Hraničářův učeň - První roky (2.)

Originální název:

The Battle of Hackham Heath (2016)

Žánr:
Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
Gurus
25. srpna

Tento díl se mi líbil mnohem víc než Turnaj na Gorlanu, jak již někdo psal pode mnou, příběh je temnější a drsnější. To je dané především zasazením do válečného stavu mezi Araluenem a Morgarathem.

*Možný spoiler*
Jak někdo psal, že to je zásluha Gilana a né Halta, že porazili Morgarathovo armádu, tak stím nesouhlasím. Haltovo to byl nápad a také realizace, Gilan figuroval jen jako průvodce.
***
Epilog byl pak super!

Mám také jednu výtku...až moc často se v knize objevilo "Na meči toho a tamtoho se objevil zablesk Slunce.", když už jsem to četl po 3 tak sem si řikal..to nešlo vymyslet něco jiného? :-)

RemiBlack
23. srpna

Druhé první roky taktéž velmi dobré. Právě ten drsnější příběh (viz Viky007) se mi ohromně líbil. Ještě musím citovat Jane007 (viz níže). Je tak, Halt je k sežrání (a jistá lady P. s tím má mnoho společného...) Není co dodat (leda že ta jistá lady P. a jistý Hiberňan mi budou chybět). :)

Viky007
29. července

Sice je to oproti předchozím dílům o něco drsnější příběh, ale stále je to taková milá fantasy pohádka. Flanagan opět nezklamal. Jeho specifický smysl pro humor si prostě nelze neoblíbit. Stejně tak jednoho ubručeného Hiberňana, závislého na kávě :-).

Jane007
22. června

Upřímně musím napsat, že jsem v těžké depresi. Flanagan opět napsal naprosto dokonalou knížku a mě jen mrzí, že další je v nedohlednu. Což je ohromná škoda, protože Halt je k sežrání. Skoro pořád jsem se smála jeho a Crowleyho hláškám a vychutnávala jsem si kouzlo hraničářů a Araluenu. Rozhodně doporučuji všem fanouškům Halta

DragonLover
25. května

Lidi, můžete se prosím omezit ve vyzrazování některých částí děje? Spousta dalších knížku nečetla, tak jim nekažte překvapení. :)

A teď už ke knize - Flanaganovy příběhy o hraničářích prostě miluju a tenhle prequel pro mě není jenom krásným dodatkem, ale plnohodnotnou součástí nádherného světa, který vzešel ze spisovatelova pera. Líbilo se mi to o něco víc, než předchozí díl. Teď už jen vymyslet, jak nacpu tuhle knížku na poličku za dalšími ze série, a budu nejšťastnější člověk na světe.

Natyna3
11. května

Hraničáři si i nadále drží svou vysokou úroveň. Tato série mi zkrátka v dětství přirostla k srdci a tak to bude vždycky.
Přijde mi skvělé číst o mladém Gilanovi a také je úžasné, že se tam objevil malý Will.

Jůšo
08. května

Byla jsem z knížky tak trochu zklamaná. Připadalo mi, že už tolik nešlo o hraničáře, ale na prvním místě byl boj kralovství proti Morgarathovi. Samozřejmě bylo potřeba problém s černým baronem vyřešit, ale hraničáři by mohli mít trošku důležitější roli. A jak už bylo v jednom z předchozích komentářů řečeno, Haltův vpád do zad nepřítele byl spíš Gilanovým dílem. Doufám, že pokračování bude lepší a dočkáme se i toho hraničářského tajemna, které v téhle knížce docela chybělo.

betys6914
30. dubna

Po Turnaji v Gorlanu, který mě hrozně zklamal, jsem byla velmi skeptická. Nakonec jsem ale byla příjemně překvapená. Nebyla tu hluchá místa, děj odsýpal a potkáme staronové postavy z původní série. Za mě dobré.

czpilar
25. dubna

V porovnání s prvním dílem "Prvních roků" mi kniha přišla o trochu slabší. Ale to samozřejmě nemění nic na tom, že to je skvělá kniha, děj krásně ubíhá a velmi dobře se čte. Asi jako ostatní knihy od Johna Flanagana.

PříbuCZ
24. dubna

Pozor spoiler
Od této knihy jsem očekávala opravdu hodně. John Flanagan je můj oblíbený autor, ale tentokrát trochu zklamal. Na to, jak se Halt stal slavným díky vpádu do zad Morgarathovi, jsem očekávala něco velkolepého (jak se na Halta sluší a patří). Přišlo mi to spíše jako Gilanova zásluha. Co mě ale dostalo, byl Haltův výstup průsmykem Tří stupňů. To bylo úžasné. Jinak mi přišlo, že je to trochu "humorově chudé". Chybí mi tady vztah učitel-učeň. Pokud budou další díly, těším se na až Gilan vstoupí k Haltovi do učení.
Malá nepřestnost: Gilan říkal, že ještě ani nevěděl, že chce být hraničář, ale Halt na to upozornil jeho otce a ten dal souhlas. Ale v této knize se Gilan vysloveně ptá Halta, a po bitvě mu Halt řekne, že za pár let má dveře otevřené. To mi trochu nedává smysl.
Jinak stejně jako další knihy od J. Flanagana mohu jen doporučit.