Turnaj na Gorlanu

Prolog k mezinárodně úspěšné sérii Hraničářův učeň Dlouho předtím, než se z nich stanou hrdinové, jsou Crowley mladým hraničářem a Halt uprchlíkem ze země za mořem… Zrádný baron Morgarath shromažďuje pod svým praporcem další šlechtice hladové po moci. Král Osvald chřadne a princ Duncan – dá-li se věřit zvěstem – pustoší sever země. Halt a Crowley se vydávají prince hledat, aby ho požádali o pomoc a pak mohli obnovit oslabený hraničářský sbor. Kdysi loajální hraničáři jsou roztroušeni po celém království. Podaří se je opět spojit k boji za svou zemi? Dva mladí muži musejí připravit své plány dříve, než začne každoroční turnaj na hradě Gorlanu, protože tentokrát bude v sázce mnohem víc než jen to, kdo se stane vítězem. Pokud si Morgarath prosadí svou, dojde na souboj o život – a o počátek nové vlády....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284763/hranicaruv-ucen-prvni-leta-turnaj-v-SRJ-284763.jpg 4.6278

Hraničářův učeň - První roky 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Egmont (ČR)

The Tournament at Gorlan, 2015

Kniha Turnaj na Gorlanu

TeoK7

Knihu jsem četl už dvakrát a ani podruhé mě nenudila.
Poté co jsem četl všech čtrnáct dílů, je tato kniha skvělým a napínavým dovysvětlení minulosti.

KaMal
08.08.2019

Po přečtení celé Hraničářské série jsem měla spoustu otázek týkajících se Haltova mladí a na mnoho z nich zde najdeme odpovědi. Halt a Crowley byli zamlada prostě frajeři !! :-D

Black54
19.07.2019

Moje první audio kniha. Hraničaři jsou super námět jen mě občas mátla zbytečná omáčka kolem všeho, autor prostě rad dopodrobna vysvětluje i ty nejzákladnější věci. V jeho popisech míst jsem se taky pěkně ztrácel, zato popis postav byl super z toho by si většina autorů měla vzít příklad. Hlavní hrdinové jsou klasikou hraničářů kde mě trochu zaraželo jejich až dětinské popichování. Příběh místy pokulhává, hodně zde chybý autentičnost doby, vlastně v tolika šarvátkách kde se ocitli a nikoho nezabili. Proto jsou postavy v knize hodně černobílé je jasně definováno kdo je padouch a kdo hrdina. Celkově se mi kniha líbila, ale je spíše koncipovaná pro mladší čtenáře.

Kariol
14.06.2019

Halt a Crowley jsou dobrá dvojka. A Morgarath je fajn zloduch. Trochu mě štve, že se tu jako náhodou potkáváme se všemi postavami, které ve svých funkcích pak vydrží dalších dvacet let :D

PhoebePollard
21.05.2019

Ach, jak mi chyběl Halt a jeho suchý humor. On, Crowley a jejich vzájemné špičkování... Spojení nových informací a skvělého humoru zajišťuje perfektní zážitek.

heliiinka
04.05.2019

Původní sérii jsem četla před lety, a tak bylo skvělé vrátit se v čase do svého i hraničářského mládí.
A Halt? Co věta, to perla ♥ Jeho ironie nemá hranic.
Děj byl malinko předvídatelný, ale přece jen jsme u dětských knih, tak se to dá čekat.

Ailee
20.03.2019

Kdo má rád Hraničářova učně, nesmí tohle vynechat. Asi to není lepší než sám HU, ale je to dobré. A možná bych dokonce doporučovala to číst až PO učni, protože pak sice člověk přijde o pár překvapení, zato se ale víc nasměje. Závěr slabší, jak samotný střed knihy, ale vzhledem k tomu, že musí sedět na následující události, to ujde.

Sarka14
12.03.2019

Po všech těch ostatních skvělých knihách jsem měla trošku problém se začíst, ale celkově se mi knížka moc líbila. Místy jsem se musela opravdu smát, některé scény byly výborné. Určitě si přečtu další díl.