Séria detektívok Roberta Galbraitha (box)

Séria detektívok Roberta Galbraitha (box) https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416689/bmid_seria-detektivok-roberta-galbraitha-0nF-416689.jpg 4 73 5

Tri knihy, tri detektívne prípady, ale ešte niečo naviac. Cormoran Strike a jeho pôvabná pravá ruka Robin Ellacottová vás prevedú najrôznejšími kútmi Londýna. Zavítate do klubov, kde sa bavia celebrity, ale aj do zapadnutých robotníckych bistier, zistíte, že nebezpečie číha aj vo vydavateľskom svete, a tiež, že tiene z minulosti sa môžu vynoriť kedykoľvek. Volanie Kukučky: Keď sa slávna modelka Lula Landry vrhne dolu zo svojho zasneženého balkóna v londýnskej štvrti Mayfair, vyšetrovatelia rýchlo usúdia, že šlo o samovraždu. Prípad sa zdá byť uzavretý. Lulin brat má však stále isté pochybnosti. A najatý súkromný detektív má za neho odhaliť pravdu. Cormoran Strike je vojnový veterán, ktorý si z Afganistanu odniesol ťažké zranenie a jazvy na duši. Počas riešenia prípadu preniká do sveta distingvovaných mladých mužov a krásnych zvodných žien, prichádza na desivé súvislosti a sám sa ocitá v smrteľnom nebezpečenstve. Tento napínavý kriminálny román pôsobivo zobrazuje atmosféru veľkomestského Londýna – od ospalého pokoja ulíc vo štvrti Mayfair po zabudnuté krčmičky v East Ende a čulý ruch v Soho. Hodvábnik: Keď spisovateľa Owena Quinea vyhlásia za nezvestného, jeho manželka sa obráti na súkromného detektíva Cormorana Strikea. Najskôr si myslí, že sa len na niekoľko dní vytratil, aby mohol byť osamote – ako to už v minulosti urobil – a tak od detektíva chce len, aby ho našiel a priviedol domov. Počas Strikeovho vyšetrovania sa však zistí, že v prípade ide o viac ako si Quineova manželka myslí. Nadaný autor práve dokončil „jedovatý“ rukopis knihy, ktorej vydanie by mohlo mnohým ľuďom skomplikovať alebo dokonca zničiť život. A je tak množstvo podozrivých, ktorí by mali dôvod spisovateľa umlčať... A keď Ouinea nájdu brutálne zavraždeného za bizarných okolností, začína sa boj s časom, aby pochopili motiváciu neľútostného zabijaka, vraha, aký tu doposiaľ ešte nikdy nebol. V službách zla: Tretí prípad Cormorana Strikea a jeho sympatickej asistentky Robin prináša nielen diabolsky rafinovanú zápletku s neočakávanými zvratmi, ale tiež pútavý príbeh o vzťahu obľúbenej dvojice vyšetrovateľov na križovatke osobného a pracovného života. Predstavte si, že jedného dňa dostanete balíček s odseknutou nohou... Neohrozenú Robin Ellacottovú, asistentku súkromného detektíva Cormorana Strikea, tento záhadný balík na smrť vydesí. Jej šéf je síce zvyknutý na všeličo, ale túto výstrahu neberie na ľahkú váhu. Spomenie si na štyri osoby z minulosti, ktoré sa neštítia ani najhoršieho násilia a mohli by mať tento odporný zločin na svedomí. Polícia sa zamerala na jedného z podozrivých, ale Strike čoraz väčšmi pochybuje, že práve on je vinník. Spolu s Robin začnú pátrať na vlastnú päsť a ponoria sa do temného a zvráteného sveta ostatných troch podozrivých. Ďalšie hrozné zločiny však obom sťahujú slučku okolo krku...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Cormoran Strike, Volumes 1–3: Boxed Set , 2015

danny_21
13.09.2022 3 z 5

V prvním díle autorka představila zajímavou ústřední dvojici, u které nemáte problémy s oblíbeností, umění vtáhnutí do děje je už tak bych řekl z její strany už několikrát opakovaná velká přednost a i přes velkou stránkovou obsáhlost to pěkně odsýpá - i když pachatele a motiv není nesnadné odhalit i díky heslu zprvu nepravděpodobné není v zásadě vyloučené pro ty, co už mají v zápletkách něco načteno :-) Dáme pokračování ? No jasně - 75 %

Druhé pokračování sympatické detektiva a jeho asistentky je v mých očích o něco málo slabší než předchozí dobrodrůžo, hlavně díky tomu, že mě prostředí spisovatelské smetánky moc nebavilo. Na nižším hodnocení má taky svůj podíl natahovaná ( nastavovaná ) délka a samotný motiv vraha a způsob provedení mi nepřišel nijak zvlášť pravděpodobný a vyznělo mi to dost překombinovaně, stejně jako neustálé omílání bolavé detektivovy hnáty a mizerné finanční situace. Dávám tentokrát lepší průměr a doufám v lepší zítřky v díle č.3 - 65 %

I třetí setkání s dvojicí londýnských vyšetřovatelů se nese v jakémsi poklidném duchu, z kterého občas vyskočí nějaký ten násilný popis vraždy ( nebo pokusu o ní ) pachatele, který má pifku na pajdavého Kormorána. Bohužel autorka stále dokola lehce našlapuje představených kolem hlavních podezřelých a vlastně nic moc se neděje, soukromé očko stále bolí pahýl, nemá další případy, na účtě míří do debetní pasti a miloučká Robin se pořád topí ve vlastním vztahu, nastávající svatbě a nedostačující důvery od parťáka, se kterým neví, jestli by si měla švihnout nebo ne ( a naopak ) . Zápletka žádná sláva, délka ukrutná, nevím, jestli ještě mám chuť na další díl, už se ta šablona zajídá, četl jsem lepší detektivky - 60 %

TaLu
09.11.2021 5 z 5

Čas od času se podívám zda Volání kukačky konečně zdolalo tu hranici 80% v hodnocení. A stále ne. Při té příležitosti si přečtu několik komentářů a zavzpomínám. Sérii mám moc ráda, ráda jsem jí obohatila i domácí knihovničku. Seriál se podle mého názoru velmi povedl, hlavně díky hereckému obsazení. Představitel Cormorana Strika vložil do role tolik uvěřitelnosti a opravdovosti že přímo srostl s knižní předlohou. Pomalejší děj umožňuje vcítění do atmosféry a ta atmosféra je kouzelná. To prostě paní spisovatelka svými slovy umí - vystihnout atmosféru. A je jedno zda vypráví o kouzelném světě, nebo kouzelně popisuje svět, který známe.

Petronelka123
31.07.2020 5 z 5

Paráda, napínavá a přitom odpočinková detektivka. Přečetla jsem jedním dechem. I když zde bylo na můj vkus docela dost vulgárních výrazů, tak po čase jsem je přijala jako součást prostředí.

betulabi
23.09.2019 5 z 5

Celou sérii mám moc ráda, líbí se mi způsob vyšetřování, ale takové vztah dvou hlavních hrdinů. Je to úžasné propojení detektivky a románu a kdo má rád ságy, tak si Roberta Galbratha zamiluje.

tynucha
11.04.2019 5 z 5

Parádní celá série, trochu slabší druhý díl, naopak třetí díl vnímám jako nejdivočejší.