Pojď, buď Mým světlem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soukromá korespondence světice z Kalkaty. Matka Tereza se už za svého života stala doslova symbolem milosrdenství pro lidi všech vyznání a životních cest. Její péče o nemocné, umírající a chudé, žijící na okraji společnosti, se setkala s uznáním a úctou po celém světě. Lidé obdivovali její prostotu a opravdovost a byli přitahováni radostí a pokojem, které z ní vyzařovaly. Málo se však zatím vědělo o jejím skrytém duchovním životě a o jejích vnitřních zápasech. Skoro nic také nebylo až do současné doby známo o zjevení, v kterém jí Kristus odhalil poslání jejího života: Pojď, buď Mým světlem. Otec Kolodiejchuk v této knize zpřístupňuje korespondenci Matky Terezy a další dosud nepublikované texty: její deník, zápisky z duchovních cvičení, veřejné promluvy, svědectví o jejím životě… Zachycuje tak všechny podstatné události jejího života a povolání. Můžeme spatřit pravou tvář její svatosti a odhaluje se nám celá hloubka a dramatičnost jejího vnitřního života. Matka Tereza zde vystupuje jako mystička, jejíž vnitřní život hořel ohněm služebné lásky a jejíž nitro bylo připravováno a očisťováno silnými zkouškami víry a skutečnou temnou nocí duše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116261/pojd-bud-mym-svetlem-116261.jpg 4.78
Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství
Originální název:

Come be my light, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Pojď, buď Mým světlem

archandelka
01.01.2018

"Jestli se někdy stanu svatou - určitě budu světicí "temnoty". Neustále budu z nebe odcházet - abych rozsvěcovala světlo těch, kdo jsou na zemi v temnotě."
Nečetlo se mi to úplně dobře, ale po přečtení této knihy nezbývá, než se ještě hlouběji sklonit před touto mimořádnou ženou a jejím mimořádným dílem. A ty malé střípky, které odhaluje ve své korespondenci, její velikost jen dokreslují.