PavlaA PavlaA komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle byla teda síla. Velice smutné hned od začátku. Příběh mě hodně zasáhl.

21.09.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Popravdě nevím co na to říct. Strašné! Brutálně týraní vězni. Chvílemi jsem chtěla knížku i odložit, ale nedalo mi to a dočetla jsem. Toto vyprávění mi zůstane dlouho v paměti.

29.11.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tohle bylo tak úžasné čtení. Moc jsem si příběh užila.

15.05.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvělé od začátku do konce. Netřeba nic víc dodávat

26.10.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mám ráda knihy od této autorky. Tato byla místy smutná, někdy lehce depresivní, ale příběh se mi líbil.

19.07.2023 5 z 5

Nebylo to vůbec jednoduché čtení. Další připomínka toho, co si museli lidé za 2. světové války prožít.

23.05.2023 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tento příběh mě velice zasáhl, i když vím, že je autorkou smyšlený, Willard přece existoval a takové věci se tam nejspíš opravdu děly. Některé kapitoly jsem doslova četla se zatajeným dechem a nemohla se od čtení odtrhnout. Po dlouhé době kniha, na kterou budu hodně vzpomínat. Vlastně stejně tak jako na Sběratelku sirotků. Ještě mě od této autorky čeká kniha Pro tvoje dobro a očekávám, že to bude opět plně bolesti a slz.

26.01.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Já tedy nebudu patřit mezi ty nadšené čtenáře, kteří hodnotí tuto knihu jako něco úžasného, unikátního, knihu na kterou dlouho nebudou moct zapomenout. Řekla bych, že mě zaujala tak třetina příběhu, zbytek byl utáhaný a zdlouhavý. Četla jsem už několik biografií na toto téma (ano vím, že tento příběh je smyšlený), a musím bohužel říct, že toto mě tedy moc nezaujalo. Asi tak od půlky mi bylo jasné, kdo je Les a jen čekala jak to dopadne. Tady tedy máme opět celkem otevřený konec, tak jak to paní spisovatelka má v oblibě. Paní Mornštajnová má rozhodně lepší knihy.

28.04.2023 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Popravdě jsem čekala víc. I tak musím říct, že se mi kniha celkem líbila.

06.10.2022 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh se mi líbil, i když to bylo velmi bolestné čtení, hlavně na konci a to jsem tušila, jak to dopadne.

29.05.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Děsivé! Tolik zničených mladých životů. Doporučila bych přečíst všem náctiletým.

27.01.2022 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

To byla úžasná kniha. Trochu radosti, trochu slziček. Krásný příběh.

25.10.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se četla dobře, i když jsem tedy očekávala více. Od této autorky to byla první knížka, kterou jsem přečetla. Trošku zklamání, ale přesto si nejspíš časem přečtu i jiné její knihy.

29.08.2021 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tato knížka se mi velmi líbila, a to thrillery moc nečtu. Příběh rychle plynul díky krátkým kapitolám a za dvě odpoledne bylo přečteno (nešlo to jinak, musela jsem pořád číst a číst). Určitě doporučuji

19.07.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Po přečtení této knihy, tak nějak nevím co si o tom mám myslet. Snad jen to, že jsem ráda, že revoluce v 89' roku dopadla tak jak dopadla. Byly mi tenkrát čtyři roky a nejspíš by můj život byl teď jiný, než je. Kniha ve mně zanechává rozporuplné pocity.

07.02.2023 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl se mi líbil snad ještě víc než první. Bylo tu méně z nemocnice, zato více ze života. Na konci mě jen mrzelo, že příběh nebyl tak nějak dotažený/uzavřený. Hodil by se i třetí díl

25.10.2023 5 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Čtení mě nejdříve vůbec nebavilo. Ta malá pubertální Angela mě strašně štvala. Když jsem ale záhy odhalila skutečného viníka jejího utrpení, pohled na ni se změnil a bylo mi ji líto. Příběh dopadl podle očekávání a čtení jsem si nakonec užila.

02.03.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Mám ráda tyto knihy, tedy románové kroniky, avšak stejně jako u knihy Šikmý kostel jsem čekala víc, nějaké to wau, aspoň tedy podle recenzí, které se bohužel nedostavilo. I tak dávám knize plný počet * příběh se četl dobře, měl spád a díky krátkým kapitolám to bylo svižné.

28.11.2022 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Sérii Sestřiček jsem si velice užila. Za těch pár týdnů, které jsem s nimi prožila mi některé hrdinky přirostly k srdci. Až je mi trošku líto, že už je konec.

25.01.2024 5 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Děsivé čtení, i když se mi to líbilo. Není to divné?
Než jsem se pustila do čtení, zjistila jsem si pár informací na netu o škole Willowbrook (stejně jako o psychiatrické léčebně Willard), a tak bylo čtení o maličko těžší s myšlenkou, že autorka příběhu vychází ze skutečných událostí (ostatně tak jako u všech svých knih). Kniha nebyla tak úplně historickým románem, ale měla prvky thrilleru, hlavně ke konci. Čtení jsem si užila a velice doporučuji

09.11.2023 5 z 5