PavkaHu PavkaHu komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jsem ráda, že pro rozmělnění hrůz byl k dispozici milostný příběh. Sice nemohl vyvážit strašlivou mašinérii koncentračních táborů, ale alespoň dal čtenáři naději.

17.04.2019 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Vynikající. Marťan v nejlepší formě. Napínavé až do konce.

03.04.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příjemné čtení, postavy zaujaly. Nejen krimi zápletka.

03.04.2022 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Hrůzná klasika, realita, kterou nikdo nechce zažít.

03.10.2020 5 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Nenarozené dítě jako vypravěč? Velmi originální. Bavily mě zvláštní postřehy, nevadilo mi filozofování dítěte. Děj samotný byl příjemný, užívala jsem si intimní blízkosti postav i jednoduchost prostředí. Za mě příjemné čtení, pokud někdo hledá odbočku od prostinkých kriminálek a pseudohistorických románů.

06.03.2020 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Neobvyklé prostředí, příjemně plynoucí děj. Možná trochu prvoplanove a předvídatelné, ale i tak příjemné čtení.

10.07.2019 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ve válce nejsou žádní vítězové, zato spousta tragických příběhů. Žádné krutosti, přesto velmi dojemná kniha, která mi dlouho zůstane v hlavě. Stačil by mi příběh chlapce a dívky, ostatní bylo tak trochu navíc.

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Vynikající, nemohla jsem se odtrhnout. Tři časové linie mě nenechaly oddechnout, nebyl čas se nudit. Jsem nadšená.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Pokolikáté už a stále šokující! Dobro a zlo v krystalické podobě. Děkuji za syrový, nezaujatý výklad, pomáhá překonat vše odporné.

01.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Citlivé, překvapivé čtení. Tušíte, že všechno nebude tak, jak to zpočátku vypadá, ale i tak je to silný příběh.

17.04.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Stejně jako první díl - akce, akce, akce. Super. Co bude ve třetím?

04.03.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Jen to mlasklo. Ještě hnusnější než minule, ale o to dramatičtější. Dobře!

31.07.2019 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Jedna z mála kriminálek, která mě nutí neustále klást si otázku kdo a proč, ale také opakovaně přehodnocovat svou odpověď. Skvělé čtení.

10.07.2019 5 z 5

Už vím, proč čtu raději romány - vím, že je to jen fikce a že se mohu bezpečně bát :(

10.07.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Pár příjemných zvratů udělalo ze slušného sci-fi velmi dobré.

23.05.2019 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Ani chvilku jsem se nenudila, hlavní postavy jsou sympatické, děj trochu předvídatelný, ale nevadilo. Určitě půjdu do dalšího dílu.

18.02.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

*** spoiler *** Škoda, že autor víc nevyužil nájemného zabijáka. Těšila jsem se na souboj rychlosti a důmyslnosti. Tak snad příště.

31.07.2019 4 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Žádná hluchá místa, akce tak akorát, orientace v postavách ok. Příjemné čtení.

10.07.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dlouho jsem už nečetla tak zajímavou knihu! I jsem si na konci poplakala! DOPORUČUJI!
Určitě se podívám i na další autorovu knihu, která byla přeložena - Posel. Jestli ji tedy seženu!

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

V poslední době jsem krimi žánr trochu zanedbavala, ale tohle opravdu stalo za to. Žádná z dejovych linií nebyla nezajímavá.