Skořápka

Trudy podvádí Johna, svého manžela. Bydlí stále v domě, v němž John kdysi vyrůstal a kde mladí manželé strávili první měsíce svého svazku. Vila je zchátralá, ale v lepší londýnské čtvrti má i tak nedozírnou hodnotu. Snílek a básník John zde však už nebydlí. Trudy se místo něj schází s jeho bratrem, naprosto banálním Claudem, a spolu vymyslí jednoduchý plán, jak se Johna zbavit. Jejich intriky však sleduje nečekaný svědek: zvídavý, chytrý a všetečný devítiměsíční obyvatel Trudina lůna…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349491/skorapka-Qxf-349491.jpg 3.9102
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Odeon

The Nutshell (2016)

Kniha Skořápka

tonysojka

Nebyl jsem připraven na takovou dávku sžíravostí a ironie a cynismu v hodnocení naší civilizace.Kape z toho až jed. Ale...postupem času ve vyprávění se dostavuje i jakýsi humor a nadsázka ,snad dokonce i sebeironie?Každopádně ten nápad se mi začíná líbit i když není originální,viz Kdopak to mluví .A začalo mě to bavit a to v tom ,že kritizovat naši hmotařskou ,sobeckou společnost touto formou je podle mě dobrý nápad,i když trochu nevěrohodný ,vzhledem k tomu,že příběh vypráví nenarozené dítě.Zasmál jsem se při jeho jakoby vyjádření víry:Věřím v život po narození" a skoro plakal při jeho údivu nad tím,že on je v tom ději ta úplně poslední osoba o kterou se ze zúčastněných nikdo nezajímá,snad jen čtenář. To zklamání a vypíchnutí našeho nezájmu o děti kvůli honbě...vlastně za čím,je to co v tom díle vidím.Trochu mi to připomnělo Myslete na děti.
Ano, jsou tam nechutné šokující scény,beru to jako úlitbu bohům čtivosti a prodejnosti,pro mne byla nejhorší scéna kdy si manželka uvědomila ,co provedla a její milenec a švagr to úplně ležérně hodil za hlavu.
Jeho knihy nedávají východiska ani naději na lepší příští...snad je to schválně záměr,snad je to kousek jeho nitra ..nevím.
Každopádně mne Ewan vždycky,snad kromě Betonové zahrady ,ulovil na vějičku svého vypravěčského umění.

Citát:"
Pesimismus je příliš snadný, dá se v něm vyžívat, jako zdobnou korouhev ho třímají intelektuálové celého světa. Zprošťuje ty, kteří ostatní převyšují inteligencí, povinnosti hledat řešení.

koudelu

Zajímavá perspektiva vyprávění, svižný příběh, četla se dobře

hs777

Opravdu hodně originální. A vůbec není důležité, o čem to je (o moc víc než je v anotaci nečekejte), ale kdo celé líčí a jak to líčí. Lehce, chytře a vtipně. Velmi příjemný čtenářský zážitek.

adorjas

Vynikajúci hamletovský nápad, avšak s absurdne nesympatickými postavami, ktorým chýbal cit a ľudské emócie úplne.

tweed

Je čas na nepříjemné pravdy:
---- Nemám ráda malé děti a úplně ze všeho mám nejméně ráda ty, které se ještě nenarodily. Když vidím těhotnou ženu, snažím se nemyslet na to, že v ní něco žije a odebírám se pryč.
TUTO KNIHU VYPRÁVÍ EMBRYO A JE V NÍ SPOUSTA SEXU V POZDNÍM TĚHOTENSTVÍ. Navíc to embryo je jediná sympatická postava.
---- Jsem nemocná a za poslední týden jsem zhlédla tři série Myšlenek zločince, tudíž mě teď maximálně šokují masové vraždy, kdy se na místě činu najde sperma rok mrtvých lidí.
TADY SE PLÁNUJE JEN JEDNA VRAŽDA A NAVÍC SE ŠIROKO DALEKO NEVYSKYTUJE ŽÁDNÝ REID.
---- Nemám ráda Shakespeara
TOTO MÁ BÝT JAKOŽE HAMLET

I tak dávám tři hvězdičky, takže pro člověka, který je psychicky v pořádku, to bude mít ještě vyšší hodnotu.
Mějte však na paměti, že to je McEwan, který nechává alkoembryo čumět na penis, že ano. Takže zase až tak moc v pořádku být nemůžete.

Aneleh

Opravdu velmi neobvyklá, přímo sci-fi detektivka z pohledu ještě nenarozeného dítěte, které vše z matčiny dělohy sleduje, hodnotí a přemýšlí, jak by mohlo směr vyšetřování ovlivnit. To se mu nakonec povede, když se rozhodne přijít na svět v tu nejnevhodnější dobu. Při jeho úvahách někdy až přímo mrazí v zádech, jindy se dočkáme ironie i povedeného humoru. Docela jsem se pobavila a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, patří k těm opravdu hodně originálním.

ladna

Kniha je zajimavá, šokující, zvláštní, divná, zvrácená a místy jsem ji měla chuť vyhodit, ale nakonec jsem ji prečetla a teda nelituju, budu si ji určitě pamatovat. Není ovšem pro každého.

Enehy

Naprosto zahlcující verbální zážitek, kde hra se slovy převládá nad dějovou linkou. A nenarozené dítě, které je chytřejší a zodpovědnější než jeho matka? Asi by se mělo rodit víc dětí jako tohle. Celkově mám ale trochu zmatek v tom, jestli mě ta kniha bavila nebo ne a jestli mě donutila víc přemýšlet.