Skořápka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Trudy podvádí Johna, svého manžela. Bydlí stále v domě, v němž John kdysi vyrůstal a kde mladí manželé strávili první měsíce svého svazku. Vila je zchátralá, ale v lepší londýnské čtvrti má i tak nedozírnou hodnotu. Snílek a básník John zde však už nebydlí. Trudy se místo něj schází s jeho bratrem, naprosto banálním Claudem, a spolu vymyslí jednoduchý plán, jak se Johna zbavit. Jejich intriky však sleduje nečekaný svědek: zvídavý, chytrý a všetečný devítiměsíční obyvatel Trudina lůna…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349491/big_skorapka-Qxf-349491.jpg 3.8199
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Nutshell, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (72)

Kniha Skořápka

Dela111
13. května

Audiokniha
Docela chytlavá záležitost a přitom je to taková blbost... ;-)
Autor použil neobvyklý formát - hlavní hrdina knihy jako ještě nenarozené dítko poslouchá svoji matku a jejího milence, jak plánují vraždu jeho otce. Díky poslechu rádia je tohle mládě docela v obraze a komentuje všechno možné. Je to napsané s lehkostí, je to nápadité, místy vtipné, téměř hravé.
Pokud bych měla hodnotit audioknihu, musela bych dát 5*. Je skvěle udělaná a projev Ivana Trojana z ní navíc dělá vynikající zážitek. Samotnou knihu však hodnotím jako jednohubku, která nemá žádný přesah, není to veledílo, ale jako pobavení na pár hodin je to celkem dobré.

janina66
27. dubna

Moc příjemná jednohubka, vyposlechnuta jako rozhlasová hra v podání Ivana Trojana. Líbilo se mi to z pohledu nenarozeného dítěte, co se chystá matka udělat jeho vlastnímu otci.


kopeceli
26. dubna

Zajímavý příběh, protože je podaný netradičním pohledem. Sice kdo jde jen po ději, ten asi nebude nadšený, vcelku rychle mi bylo jasné, jak postavy přibližně dopadnou, ale kdo si užívá při čtení i způsobu vyjádření, práce s jazykem, ten musí být minimálně alespoň spokojený. Neznám originál, ale český překlad se povedl.
Jedná se o mé první setkání s autorem a namlsal mne na další ochutnávku.

jaroiva
01. dubna

Zajímavý úhel pohledu skoro novorozence. Ale jinak celkem nic neřešící příběh. Takový dvourozměrný, mi připadá. Chybí tomu něco víc. Jako delší povídka dobré, od McEwana jsem už ale četla lepší.
K podobnému úhlu pohledu se mi mnohem víc líbila povídka J. Štiftera Rodinná sešlost z knihy Světlo z Pauliny.

opic 12
17.11.2022

Jen jsem se narodil-studená sprcha
chlapče,chlapče,kam jsi se to dostal
To jsem neměl tušení,že je život mrcha
chlapče,chalapče,kam jsi se to dostal

Tak než si jako vylezu na ten svět,co já si musím prožít.Aneb flustrovaný plod.
Už ted vím.Je to túze složitý.Vono to je docela jednoduchý,ale složitý to ty venku dělaj.Jde o moji budoucnost.Nemilovat je tak snadné.Nejsem obnošené prádlo,které se dá jen tak vyměnit za jiné,takže pozor !
Musím zachránit tátu.Pomoct mámě.Nakopat prdel milencoj.
Co nemám rád a co naopak miluju.To vám je táák skvělá věc.Ujíždím na chardonnay a tak podobně.Mamka mě pravidelně zásobuje.I my nenarození víme,co je dobré a máme své dny.A ještě tatíkovy básně.Prostě nádhera.
Zatím má bejvák tady uvnitř.Až nadejde čas,najdu si něco většího.
Pořádně velkou skořápku.
Zatím si moje trable prcka ve vztahuTrudyho a Johne zkuste sami,na vlastní kůži.
Originální pohled a glosování z úst takřka (zatím) nekojence (velmi vzdělaného (život Tě naučí) inteligentního) který se už nemůže dočkat (až na tu šnůru).
Docela takřka rutinní zápletka vztahovka s prvky krimi.Nějaký ty moudra,která neurazí.
Jenže ono to je v podstatě čistě napsáno podáno i vyprávěno.A to se počítá.
Solidně čtivý McEwan,který nezklamal.
No to snad není možný !
A bylo.

jiri2737
04.06.2022

Geniální, dokonalé! I když opravdu makabrózní. Ale nebudete se nudit. Už mám dost banálních knih.

engelbert
06.04.2022

Je zvláštní jak mě knížka hned chytila a nepustila. Vypravěč, přemoudřelý svým založením a omezený svým prostředím, povídá příběh, ze kterého nešlo uniknout. Po odložení knížky si najednou uvědomuji nepravděpodobnosti, které příběh doprovázejí.

mirka0586
03.04.2022

Mě se to moc líbilo...

1