Skořápka přehled

Skořápka
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349491/bmid_skorapka-Qxf-349491.jpg 4 220 220

Trudy podvádí Johna, svého manžela. Bydlí stále v domě, v němž John kdysi vyrůstal a kde mladí manželé strávili první měsíce svého svazku. Vila je zchátralá, ale v lepší londýnské čtvrti má i tak nedozírnou hodnotu. Snílek a básník John zde však už nebydlí. Trudy se místo něj schází s jeho bratrem, naprosto banálním Claudem, a spolu vymyslí jednoduchý plán, jak se Johna zbavit. Jejich intriky však sleduje nečekaný svědek: zvídavý, chytrý a všetečný devítiměsíční obyvatel Trudina lůna…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Odeon
Originální název:

Nutshell , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skořápka. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (77)

Luigi1
03.03.2024 4 z 5

Kniha byla docela dobrá bylo to zajímavé když to bylo z pohledu nenarozeného dítěte

azur
17.01.2024 4 z 5

Na knize se mi nejvíce líbil originální vypravěč - doposud nenarozené dítě. A jelikož jeho matka, Trudy, dost často poslouchá rádio a podcasty, je tento plod dost vzdělaný. Zjišťuje však, že Trudy má milostný vztah s jeho strýcem - a ti dva chtějí společně zabít jeho otce. Můžeme se tedy ponořit do myšlenek, které usilovně hloubají nad tím, jak tuto vraždu zastavit. V díle je hojný počet literární odkazů a to nejen na Hamleta a ironie. Stojí za přečtení.


esma
19.11.2023 5 z 5

Iana McEwana mám po tolika jeho knížkách zapsaného jako autora, kterému stačí malý podnět a píše velký příběh se všemi atributy kvalitní knihy. Píše k věci, tématem vždy překvapí, takřka pravidelně dokáže do svých knih vměstnat aktuální stav světa. Žádné sladké příběhy, naopak. Nabízí zločin : do nemocného světa nemocné postavy, které strhne mamon a žárlivost, to vše řešeno z pohledu nenarozeného dítěte, které se cítí oprávněno konat a zasáhnout do světa dospělých.

všechny komentáře

Související novinky (1)

64 knižních novinek (9. - 23. října)

09.10.2017


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Skořápka v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených286x
ve Čtenářské výzvě20x
v Doporučených13x
v Knihotéce129x
v Chystám se číst105x
v Chci si koupit24x
v dalších seznamech2x