koupit eknihy

Ian McEwan

britská, 1948, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
PokáníAmsterdamBetonová zahradaPrvní láska, poslední pomazáníSobota

Autor

Jeden z nejznámnějších ostrovních prozaiků své doby. Jedná se o držitele Řádu britského impéria a autora známého románu Betonová zahrada. Pro ni a pro svá raná díla bývá v angličtině a francouzštině přezdíván Ian Macabre (děsivý, makabrózní, hrůzný Ian), v češtině někdy jako básn... celý životopis(zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ian_McEwan)

Komentáře (4)

Přidat komentář
Enehy
05.09.2015

Ian McEwan je prostě literární génius a je úplně jedno, jestli si přečtete jeho povídky nebo romány. Ještě se mi nestalo, že by mě něčím nešokoval. Jeho otevřenost v oblasti "zakázaných" témat je nejspíše pověstná, ale přitom není nechutná. Navíc jeho knihy se opravdu čtou samy.

Lodja
03.03.2014

Nemáte při čtení nějaké veselé myšlenky, aspoň mě se to zatím ještě nestalo, to tedy rozhodně nemáte. Díla provází taková nějaká těžká atmosféra, že byste nějakému happyendu snad ani nevěřili. Ale je to těžká atmosféra, která se čte s respektem a úctou k autorovi, za tak dokonalé popisy, úvahy, postavy, no prostě celé knihy.

Aneleh
29.05.2013

Díla tohoto autora nečtete, ty přímo prožíváte. Po přečtení jeho první knihy určitě vyhledám další. Styl jeho psaní mě zaujal, protože spisovatel dokáže vytvořit vynikající atmosféru, kdy jste stále napnuti co přijde a pocity postav jsou vykresleny do té největší hloubky.

pufina
30.01.2012

McEwan dokáže napsat snad jakoukoli situaci tak, aby přesně dostal čtenáře tam, kam sám chce. Dovede neuvěřitelně vyhrotit situace, napínat až do samého závěru a vytvořit nádherně smutnou (i perverzní) atmosféru. Jeho díla upoutají od začátku do konce.