Koupit knihy

Ian McEwan

anglická, 1948


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 20 knih

Komentáře (5)

intelektuálka
07.12.2018

Autor, který nemoralizuje...

Nastíní příběh - většinou velmi neobvyklý - a nechá čtenáře, ať sám zaujme stanovisko. Pro mě nešokuje - jen osvětluje...

Enehy
05.09.2015

Ian McEwan je prostě literární génius a je úplně jedno, jestli si přečtete jeho povídky nebo romány. Ještě se mi nestalo, že by mě něčím nešokoval. Jeho otevřenost v oblasti "zakázaných" témat je nejspíše pověstná, ale přitom není nechutná. Navíc jeho knihy se opravdu čtou samy.

Lodja
03.03.2014

Nemáte při čtení nějaké veselé myšlenky, aspoň mě se to zatím ještě nestalo, to tedy rozhodně nemáte. Díla provází taková nějaká těžká atmosféra, že byste nějakému happyendu snad ani nevěřili. Ale je to těžká atmosféra, která se čte s respektem a úctou k autorovi, za tak dokonalé popisy, úvahy, postavy, no prostě celé knihy.

Aneleh
29.05.2013

Díla tohoto autora nečtete, ty přímo prožíváte. Po přečtení jeho první knihy určitě vyhledám další. Styl jeho psaní mě zaujal, protože spisovatel dokáže vytvořit vynikající atmosféru, kdy jste stále napnuti co přijde a pocity postav jsou vykresleny do té největší hloubky.

pufina
30.01.2012

McEwan dokáže napsat snad jakoukoli situaci tak, aby přesně dostal čtenáře tam, kam sám chce. Dovede neuvěřitelně vyhrotit situace, napínat až do samého závěru a vytvořit nádherně smutnou (i perverzní) atmosféru. Jeho díla upoutají od začátku do konce.