Pokání přehled

Pokání
https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/587/bmid_pokani-VHJ-587.jpg 4 1238 1238

Je to svědomí, co nutí člověka stále znovu a znovu zpytovat duši, anebo existuje cosi mnohem hlubšího, kam obyčejný smrtelník nedosáhne, ale o čem jen tuší, že číhá vyrazit každý okamžikem do útoku? Ian McEwan tuto myšlenku dovedl k dokonalosti. Třináctiletá Briony odvíjí svůj život v jistých představách, které ji mají neomylně dovést ke konkrétnímu, jasně vytyčenému cíli. Těmto snům přizpůsobuje vše, co přizpůsobit lze. Co nelze, tomu je třeba pomoci. S fantastickou úporností pubescenta a fantazií, rozvinutou až do krajnosti, dohání protagonisty své soukromé hry na život k tragédii, za kterou by měla po zbytek života činit pokání. V roce 2007 byl dle knihy natočen film Pokání.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon
Originální název:

Atonement , 2001


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pokání. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (239)

MoniMonika
05.05.2024 2 z 5

"Pokání" od Iana McEwana je strhující a emocionálně nabitý román, který zkoumá sílu lidského svědomí a tíhu viny. Příběh se zaměřuje na třináctiletou Briony Tallis, jejíž dětská naivita a nesprávný úsudek vedou k tragické chybě, která má dramatický dopad na životy všech kolem ní. McEwan mistrně vykresluje vzrušující atmosféru předválečné Británie a umožňuje čtenářům prožít vývoj postav v čase a prostoru.

McEwanova schopnost zachytit složitou lidskou psychologii dělá z "Pokání" jedinečné dílo. Popisy a dialogy jsou přesné a emotivní, přičemž kniha řeší zásadní otázky morálky, odpuštění a pokání. Čtenář je vtáhnut do Brionyina světa, kde se snaží napravit své chyby a hledá cestu ke smíření. "Pokání" je román, který vás dojme a přiměje vás přemýšlet o důsledcích našich činů. Je to kniha, která zanechává trvalý dojem a nabízí silný pohled na hluboká témata, která jsou univerzální a nadčasová.

Adele02
29.03.2024 3 z 5

Nemůžu se rozhodnout mezi 2* a 3*; dost dlouho jsem se nemohla začíst, Robbieho část šla úplně mimo mě. Ale mělo to svoje místa a chápu, proč je kolem toho takový haló.
Na těch knihách, které vás na konci přimějí pochybovat úplně o všem, co se stalo, přece jen něco je.


Luigi1
02.03.2024 3 z 5

Film byl podstatně lepší než kniha která mě moc nebavila

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (3)

2002 - National Book Critics Circle Award (Fiction)
2002 - Commonwealth Writers' Prize (Best Book - Europe and South Asia)
2002 - Los Angeles Times Book Prize (Fiction)


Kniha Pokání v seznamech

v Právě čtených27x
v Přečtených1 686x
ve Čtenářské výzvě214x
v Doporučených181x
v Knihotéce507x
v Chystám se číst839x
v Chci si koupit138x
v dalších seznamech23x