Temné lesy

Před dvaceti lety zmizeli v hlubokých lesích kolem dětského letního tábora čtyři mladí lidé. Dva z nich byli nalezeni s proříznutým hrdlem, dva už nikdy nikdo nespatřil... Okresní státní zástupce Paul Copeland, známý pod přezdívkou "Cope", řeší právě nejdůležitější případ své kariéry. Snaží se dostat za mříže dva mladíky z bohatých a vlivných rodin, kteří znásilnili nezletilou černošskou prostitutku. Z příprav na proces jej ale vytrhne překvapivá událost. Je přivolán k identifikaci mrtvého, v němž poznává chlapce, který tehdy beze stopy zmizel v temnotě oněch krvavých lesů spolu s jeho vlastní sestrou. Ten mrtvý muž je ovšem o dvacet let starší, než by měl být. Cope se záhy pouští do soukromého vyšetřování. Nezahrává si ale s ohněm, když pokouší mocné tohoto světa a ruší dvacet let staré duchy? Tajemná zápletka, skvělá psychologická kresba postav, svižný děj, ale také vtipné dialogy a ironický nadhled - to jsou přednosti nové detektivky Harlana Cobena, kterou přečtete jedním dechem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3500/temne-lesy-IUW-3500.jpg 4.4368
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

The Woods, 2007

Kniha Temné lesy

Elapheg

Záměrně jsem si vybral tuto knihu, chtěl jsem zkusit jednu z jeho podle anotace možná ostřejších knih, toto je má třetí kniha od Cobena. Test vyšel, autor brutalitu nestupňuje jako jiní spisovatelé, což jsem chtěl a přesto byl výsledek užasný. Tohle je zatím to nejlepší, co jsem od něj četl. Bylo to napínavé a konec pro mne byl opět neočekáváný. Vyzdvihuji, že autor dokáže čtenáře napínat víc a víc, aniž by při tom byl brutální. V knize není hluché místo. V lesích před dvaceti lety dojde k vraždě a ke zmizení dvou těl, která se nikdy nenašla až do okamžiku dvaceti let později, kdy dávný účastník této vraždy, který byl prohlášen za mrtvého, je nalezen sám zavražděn, ale je mu o dvacet let více. Tato skutečnost rozjíždí nové vyšetřování Paula Copelanda, který tam byl tenkrát hlavním přeživším přítomným a který je nyní statním žalobcem okresu Esex. Paulova vyšetřování přináší nové kostlivce, kteří měli možná zůstat raději ve skříni, kostlivce, jejichž odhalení stojí další životy. Jako vždy nám autor nastiňuje vícero možností a u konce knihy, když už se čtenář domnívá, jak kniha skončí, se vše ještě změní a dojde k odhalení největšího tajemství. Byl to pro mne skvělý čtenářský zážitek a máte-li rádi detektivní thrillery, tato kniha by vám něměla proklouznout. Dávám pět hvězdiček, knihu doporučuji a těším se na další autorův počin. Jste mistr pane Cobene. :-)

Dolik13
02.12.2020

Nebylo to vůbec špatné. Kniha se četla velmi dobře a autor si dokáže udržet pozornost čtenáře. Hlavní postava mi sedla, líbil se mi jeho charakter, ale paradoxně tak moc, že ostatní postavy byly upozaděné a bylo mi tak nějak jedno co se s nimi děje, nebo stane. A závěr, no. Bylo to fajn, ale asi jsem čekal upřímně více. I tak se ale určitě vrhnu na další knížky autora.

Nelly
05.11.2020

Nečekaně napínavé a propletené. Za mě skvělý detektivní thriller.

Arwen777
15.10.2020

Moje druhá od Cobena a za mě absolutní spokojenost. Těšila jsem se na komplikovanější zápletku s napínavým dějem a dostala obojí.
Líbí se mi, jakým způsobem dokáže Coben vystavět napětí, po kouskách odhalovat části pravdy a tady si vlastně až do konce ani nemůžete být jistí, že je to pravda. Zaujalo mě prostředí hlubokých lesů okolo letního tábora, připomnělo mi to noci na táboře plné strašidelných historek. Dotýkání se problematiky KGB a ruských imigrantů mi nijak přitažené za vlasy nepřišlo, však zas tak dávná minulost to není. Stalingrad už byl trochu moc, ale já čtu tyto knížky pro zábavu, tak jsem schopná zamhouřit oči , když to není absolutní nesmysl. Tady už to bylo spíše zbytečné.
Ocenila jsem i současnou vyšetřovací linku, soudní proces a ovlivňování ze strany bohatých a všemocných.
Postavy byly pěkně psychologicky vykreslené, včetně dopadů pocitu viny na celý život.
Takže suma sumárum doporučuji, jedná se o chytrou, svižnou a napínavou detektivku s rozkrýváním tajemné minulosti.

Daenerys
22.09.2020

Místy mi to přišlo natahované, ale fajn, dalo se, příjemná detektivka...

pavla67
16.09.2020

Knizku jsem necetla, ale videla jsem ji na Netflixu.Libilo se mi to.

raty
18.08.2020

Kdysi jsem si dala závazek, že zkusím ještě jednu knihu tohoto opěvovaného autora. Ta první mi až tak skvělá nepřipadala. Vybrala jsem si tedy jeho prvotinu a dobře jsem udělala. Skvělé čtení, propracované, napínavé, bavilo mě to. Takže, nashledanou pane Cobene.

Radim027
06.08.2020

Výborná kniha, četla se sama, Cobena a jeho knihy mám rád.