Temné lesy

Před dvaceti lety zmizeli v hlubokých lesích kolem dětského letního tábora čtyři mladí lidé. Dva z nich byli nalezeni s proříznutým hrdlem, dva už nikdy nikdo nespatřil... Okresní státní zástupce Paul Copeland, známý pod přezdívkou "Cope", řeší právě nejdůležitější případ své kariéry. Snaží se dostat za mříže dva mladíky z bohatých a vlivných rodin, kteří znásilnili nezletilou černošskou prostitutku. Z příprav na proces jej ale vytrhne překvapivá událost. Je přivolán k identifikaci mrtvého, v němž poznává chlapce, který tehdy beze stopy zmizel v temnotě oněch krvavých lesů spolu s jeho vlastní sestrou. Ten mrtvý muž je ovšem o dvacet let starší, než by měl být. Cope se záhy pouští do soukromého vyšetřování. Nezahrává si ale s ohněm, když pokouší mocné tohoto světa a ruší dvacet let staré duchy? Tajemná zápletka, skvělá psychologická kresba postav, svižný děj, ale také vtipné dialogy a ironický nadhled - to jsou přednosti nové detektivky Harlana Cobena, kterou přečtete jedním dechem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3500/big_temne-lesy-IUW-3500.jpg 4.4428
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Woods, 2007

Kniha Temné lesy

ladyfromskye
včera

Harlan Coben prostě umí. Tohle byla už má šestá thrillerová lahůdka z jeho pera a mám chuť hned se pustit do další. Top!

mataaskorice

Skvělá, napínavá knížka. Žvásty u soudního líčení mi tedy občas přišly krapet zcestné (zejména připitomělé argumenty obhajoby), záhada se záměnou jmen v případu znásilnění zas jasná od počátku. Takže jisté slabiny příběh má. Ale kniha byla opravdu čtivá, děj přes jisté minizádrhele poutavý, takže mně se v globálu líbila.

Lucek

Zjišťuji, že mě Cobenovy knížky baví tak do 2/3. Pak mi začíná hlavní hrdina vadit, další vyprávění mě neba a s překombinovaným finálem jde celkový dojem dost dolů...

wendulka0502

Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, protože jsem se malinko ztrácela v postavách. Ale bylo to fajn. Teď koukám na seriálové zpracování a zatím fajn.

veronika3141

Zajimava kniha,sice jsem se hned uplne nezacetla,ale nakonec me nadchla a rozuzleni je zajimave .

mi-380
28.12.2021

Typická cobenovská šaráda spletená z několika případů. Záhadné zmizení kdysi před mnoha lety, to patří nerozlučně k autorovu rukopisu. Skvěle popsané napínavé pátrání jsem absolvoval společně s šestidílnou TV minisérií, která knihu příjemně, i když nedůsledně a tentokrát (na rozdíl od titulů Cizinec, Nevina nebo Nadobro ztracený) i kvalitativně o stupínek níž, ilustrovala.
85 % (zatím 405 hodnotících s průměrem 87 %).

P.S.
Je zajímavé, že romány tohoto Američana jsou tak oblíbené u evropských filmařů:
2006 - Nikomu to neříkej – francouzský film
2021 – Nadobro ztracený – francouzský seriál
2021 – Drž se blízko – britský seriál
2022 – Zachowak spokój – polský seriál

P.S.2
V srpnu 2018 podepsal Coben pětiletou smlouvu v hodnotě mnoha milionů dolarů s americkou společností Netflix. Podle dohody by se 14 Cobenových románů rozvinulo do původních seriálů nebo filmů Netflix.

katerina-an9765
25.12.2021

Kniha mě bavila od první do poslední stránky. Děj je relativně svižný s překvapivým rozuzlením. Určitě sáhnu po další knize od tohoto autora.

skipiii
22.10.2021

Chvilku mi trvalo se začíst, nicméně děj mě nakonec vtáhl neuvěřitelným způsobem a ten konec? Myslím ten úplný závěr...panejo! Tomu říkám napínavé až poslední stránky!