Temné lesy

Před dvaceti lety zmizeli v hlubokých lesích kolem dětského letního tábora čtyři mladí lidé. Dva z nich byli nalezeni s proříznutým hrdlem, dva už nikdy nikdo nespatřil... Okresní státní zástupce Paul Copeland, známý pod přezdívkou "Cope", řeší právě nejdůležitější případ své kariéry. Snaží se dostat za mříže dva mladíky z bohatých a vlivných rodin, kteří znásilnili nezletilou černošskou prostitutku. Z příprav na proces jej ale vytrhne překvapivá událost. Je přivolán k identifikaci mrtvého, v němž poznává chlapce, který tehdy beze stopy zmizel v temnotě oněch krvavých lesů spolu s jeho vlastní sestrou. Ten mrtvý muž je ovšem o dvacet let starší, než by měl být. Cope se záhy pouští do soukromého vyšetřování. Nezahrává si ale s ohněm, když pokouší mocné tohoto světa a ruší dvacet let staré duchy? Tajemná zápletka, skvělá psychologická kresba postav, svižný děj, ale také vtipné dialogy a ironický nadhled - to jsou přednosti nové detektivky Harlana Cobena, kterou přečtete jedním dechem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/3500/temne-lesy-IUW-3500.jpg 4.5176

The Woods (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Kacule88

Nejlepší knížka od Cobena za mě.

intelektuálka

Znovu jsem neodolala, abych se vrátila ke Cobenovi. Tento psychothriller je stejně temný jako lesy, ve kterých zmizí 4 mladí lidé. Opět je tu otázka zločinu, viny a podezření. Když se po letech objeví jeden ze ztracených, minulost se vrací a řeší se otázky svědomí. Velmi spletitý příběh je nakonec u konce, ale závěr nám říká - nebylo opravdu lepší nechat minulost spát?

HaHa11

Pokud hledáte solidní detektivku, u které nebudete nevěřícně kroutit hlavou, co všechno si autor vůči čtenáři dovolí, zkuste tyto Temné lesy. Čtyři mladí lidé, kteří se o prázdninách před dlouhými dvaceti lety nevrátili z noční výpravy do lesa. Těla dvou z nich se zanedlouho našla, ale co ti druzí dva? Byl to opravdu dobrý nápad vyvolávat duchy minulosti, nebo je lepší na některé otázky odpověď nedostat? Kde jsou hranice toho, co je člověk schopen udělat pro své nejbližší, co jim může odpustit? Na některé otázky odpoví autor, jiné zůstanou na čtenářovi. Každopádně do lesa na houby se budu propříště vydávat pouze s prověřenými osobami.
A mimochodem - pokud vás motiv "ztracených v lesích" zaujal, přečtětě si V lesích od Tany French - tam se budete bát ještě více.

bedkniha

Po druhé přečtené knize od H. Cobena, si dávám spisovatele mezi "Oblíbené", tím je řečeno vše...

rozalupe

Zase skvělá kniha. Jak už je pro Cobena typické, chytne vás na první stránce a už nepustí....po otevření každé jeho knihy si říkám, jest-li i tentokrát dokáže udržet laťku stejně vysoko a pokaždé mne znovu překvapí, že ano

Ajuszka

Tak tohle byla pecka! Přečteno za 3dny,byt tady 10* tak je dam.

wooloong

Dobrá detektivní zápletka i osobní linie příběhů. Čtivý příběh. Posledních padesát stránek jsem dočítala v lese na posedu za krásného slunečného dne. Požitek.

Zlatovláska

Kniha je naprosto skvělá... a já jsem vůbec do poslední chvíle neodhadla, jaký bude její konec... Musím říci, že autor píše velmi pěkně a překvapilo mě, že jsem se několikrát i zasmála..., což jsem tedy u tohoto titulu opravdu nečekala. Doporučuji všem, kniha fakt stojí za přečtení..., moc se mi líbila! :-)

konicekbily

Kniha je sice založena na poněkud nestabilních axiomech: strachu, podežírání, lži a podlomené psychice některých předních aktérů, ale to jí nic neubírá na hlavním účelu literatury napětí a zvratů-pobavit čtenáře! Už tady se autor ukázal v dobrém světle a k naší radosti se vypracoval k oblíbenému spisovateli.

Metroušek

Jak je u Cobena zvykem, tradičně nevěrohodné a překombinované. Vysoká hodnocení a slušná čtenost tohoto autora mne opravdu překvapuje. Cizinec se mi dost líbil, ostatní tři knihy, které jsem četl, mne zklamaly. Na jedno brdo, řekl bych.

Olous1

od začátku až do konce paráda,velice pěkná detektivka.

ArwenAragorn

Výborná kniha! Má spád, gradující napětí i vtip. Přečteno jedním dechem- a doporučuji!

Trissi

Ach jo, co napsat. Kniha je opravdu čtivá a pan Coben to ještě obohatil o skupinu KGB, jejiž členové byli sice svalovci, ale rozumu mdlého a zevnějšku odpudivého. Hned je člověku jasné, že se od nich nedá očekávat nic dobrého. A jak se zdá, někteří aktéři jednali tak nelogicky, že asi trpěli ztrátou paměti. Ale jak už jsem řekla, kniha je napsaná velmi čtivě, a taky jsem se chtěla dozvědět, co se to vlastně v těch lesích stalo.

Šánka
27.12.2016

Jedna ze starších ,,Cobenovek" a musím říci, že moc dobrá. Na rozdíl od předešlých dvou, které jsem četla, kniha nemá placku Světový bestseller, ale.....mně se z nich snad líbila nejvíce.
Temný, napínavý příběh s kapkou vtipných dialogů, velkým množstvím zvratů a překvapení až do poslední stránky. A líbily se mně tam ty psychologické prvky, morální dilemata, otázky viny a odpovědnosti za své činy.
Takže.....detektivkáři, za mě velké ano !

mulder
22.12.2016

Moje druhá kniha tohoto autora a už je mým oblíbencem. Styl psaní mi vyhovuje, ten chlap umí vymyslet příběh, který mě drží v napětí a jsem schopen knížku přečíst téměř na jeden zátah. Už se těším na další lahůdky.

Adelka123456
19.12.2016

Skvělé, napínavé :-) Klasický Coben...

mynamail
14.12.2016

Nevím, čím to je, ale nějak jsem z toho nesedla na zadek... že by to bylo tím, že jsem knížku četla relativně dlouho a po maličkých kouscích? Že bych tím pádem neměla čas zapadnout do děje? Nevím. Každopádně vracet se k něčemu, co bylo, obvykle nepřináší světlejší zítřky. Obvykle to jen rozbolí staré jizvy, rány začnou krvácet. A to platí i o Temných lesích. Hledání starých viníků? Hledání nových viníků? Cope je mi sympatický, narozdíl od jeho dávné lásky, která mi vůbec nesedla (potvora jedna...). Rozuzlení na konci bylo i pro mě vysvobozením. Posledních 20 stran už mě nebavilo vůbec. No a ještě ta "politická zápletka" s Ruskem, KGB... tak tohle jsem už nestrávila vůbec. Škoda. Knihu hodnotíte hodně dobře. Tak uvidím, co přinese další Coben na mém reading listu.

šipek
19.10.2016

Tak dávám plný počet hvězdiček, Coben nemá chybu. Dvě dějové linie nezávislé na sobě. Hlavní téma knihy vyřešení rodinné tragédie odehrávající se před 20 léty je plné neskutečných zvratů. Kniha má spád nemá slabé chvilky, čtenář je v neustálém napětí. Při každé volné chvilce jsem musel po knize šáhnout a pokračovat ve čtení. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

Miruš
20.09.2016

..jedna z jeho nejlepších...

anais
17.09.2016

Opět moc hezká kniha. Miluju styl psaní tohoto autora. Vždy dovede zaujmout.

motolka
22.08.2016

Moc se mi knížka líbila. Přečtu si určitě další knížky od autora.

Leskodka
06.07.2016

Knihy Harlana Cobena mě nikdy nezklamaly (co jsem teda zatím četla). Tato se mi moc líbila, už už jsem se chtěla dočíst, co se v tom lese stalo!!! Za mě plný počet!

adelaska
03.06.2016

Tak tohle je opravdu vynikající thriller. Coben mě prostě nepřestává překvapovat. Ač není zrovna nejtenčí, je neskutečně čtivý. A takové rozuzlení, jsem naprosto nečekala. Moc jsem si čtení užila.

putpuda
07.12.2015

Moje pátá kniha od H.C. a pro mě tedy zatím nejlepší. Napínavé až do konce. Už se těším na další :). * bych dala i šest.

kanitsuj
16.01.2015

Napínavý příběh od začátku do konce, místy mi přišel trochu překombinovaný. Oproti předchozí knize Harlana Cobena (Šest let), kterou jsem četla, je daleko propracovanější a drží čtenářovu pozornost.

tess.de.veles
16.12.2014

Moje spolubydlící to přečetla v Anglii jedním dechem a byla z toho nadšená...Já to narozdíl od ní přečetla v češtině...a teda nic moc....čekala jsem víc

mirka7503
17.10.2014

Panebože,tak tohle bylo čtivo....Nemohla jsem se odtrhnout, výborný děj, zápletky a to rozuzlení. Klobouk dolů autorovi. Určitě si přečtu i další knihy.

Jingle
05.10.2014

Těžce se mi kniha hodnotí. Je vcelku příjemně čtivá, až na nepříjemný fakt, že mi byla poměrně nesympatická hlavní postava státního zástupce či návladního; a při neustále se opakující větě (jedné z několika) "to dávalo smysl" už jsem se občas snad i ušklíbla :). Nicméně není to zrovna kniha, která by si hrála na literární veledílo, takže na ní člověk nehledí s takovými nároky a celkově je u mě někde mezi třemi až čtyřmi hvězdami - pro zpestření deštivého víkendu se docela dobře hodí.

bookcase
05.02.2014

Líbí se mi takové psychothrillery, nezklamal ani tento.

Gity
02.02.2014

Kniha se mi velmi líbila, zejména úžasný styl psaní. Velmi poutavé, napínavé, tajemné a spletité. Určitě vyhledám i další knihy tohoto mně dosud neznámého autora.