PaniJani PaniJani komentáře u knih

Knížku jsem přečetla za dva večery. Ten druhý jsem věděla, že to musím dočíst, protože jsem se bála, že další den bych jí už otevřít nechtěla. Ne proto, že by byla špatná, ale právě proto jak je skvěle napsaná a jak popisuje jaké krutosti lidé zažívali, co všechno museli vytrpět, prožít. Asi nebudu jediná, kdo o Životicích slyšel poprvé právě díky této knize a i díky ni je z hlavy nevymaže. Těším se na další knihy paní Lednické.

13.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná knížka... Člověk se až stydí za to, co v dnešní době řeší za malichernosti.

16.12.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, kterou budu mít dlouho v hlavě. Nebo spíše už ji tam budu mít pořád. Silný příběh plný smutku, utrpení, lidskosti, ale i skutečnosti. A to je na tom asi to nejsmutnější. Knížka, kterou by si měl přečíst snad každý, aby si uvědomil jak dobře se nám teď a tady žije. Za mě Top kniha. Nečetla jsem knihu, která by mě víc dostala.

07.10.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Super, jsem nadšená a jdu pro další díly. Žádná hluchá místa, napsáno opravdu čtivě a konec překvapivý. Zkrátka má vše, co má dobrá detektivka mít .

26.01.2019 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Nádherná knížka, která vás vtáhne snad už první větou. Velice hezky (a rychle!) se četla a nešla odložit. Doporučuji.

25.08.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první přečtená kniha od autora a musím dát 5*. Je skvělá. Sice mně to občas přišlo zdlouhavé, někdy zas trošku k neuvěření, ale celkový dojem super. Jen nevím, jestli v zimě budu s dětmi stavět sněhuláka

14.11.2017 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

To byla síla. Druhou půlku jsem četla se staženým hrdlem a lesknoucíma očima.

17.04.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak krutá a krásná zároveň. Po dlouhé době jsem četla stranu za stranou a nemohla ji odložit.

30.09.2020 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Dneska při čtení Dětí z Bullerbynu dětem na dobrou noc jsem zjistila, že ty Švédy zbožňuju už vlastně od dětství. A další knížka mě v tom utvrdila. Byla skvělá. Ač na to na první pohled nevypadá, ukrývá se v ní tolik mouder a pravd. Ale abych z ní nebyla jen unešená...postupem mi začaly trochu vadit ty vypointované konce kapitol, které Backman má v oblibě a začínala jsem tušit co mě ne/čeká. Ale ani za to bych rozhodně neubrala hvězdičku.

19.09.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Skvělá kniha. Bavilo mě to tak, že jsem to ani nečekala. Trocha napětí s trochou romantiky a vyjde z toho opravdu krásná kniha. Ze začátku mě moc nebavilo Benovo namlouvání na diktafon, časem se mi ale i to zalíbilo a má tam i své opodstatnění.
Já nemám co vytknout. Takové ty maličkosti jakože ztroskotáte se špičkovým lékařem, který se ještě k tomu vyzná v přírodě a má s sebou svůj batoh, to ponecháme stranou. 5/5*.

04.04.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek, že je z těch tří knih nejslabší? Nemyslím si. Je stejně skvělý jako ostatní knihy od paní Mornštajnové. Z mého pohledu se hodně podobá Slepé mapě. Ale ten vypravěčský um autorky je prostě úžasný. Nemám co vytknout a jedině doporučuji.

06.09.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Skvělá kniha. Upoutala mě vlastně už skoro od první stránky. Je napsána hezky, čtivě. Jen ten konec mi připadal takový obyčejný, žádné velké wau, v hlavě jsem měla trošku jiný tip na konec. Za přečtení ale rozhodně stojí a jelikož je tohle první díl série, určitě půjdu i do další knihy :-)

07.06.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Ne, tahle knížka není jen o hokeji, je o vztazích, o lidské morálce, o tom, co jste ochotni udělat pro své nejbližší. Zamilujete si ji i pokud nemusíte hokej. Pokud hokej milujete, je to skoro nutnost. Medvědín se zařadil mezi TOP knihy, dokonce snad i lehce předčil Oveho. Backman je úžasný, ten jeho styl vyprávění, ty věty. Těším se na pokračování.

01.06.2018 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Keplera mám ráda a vždy jsem dychtivě čekala na novou knihu. Tak tomu bylo i teď. Pavouk je ale jeho (jejich) první kniha, nad kterou mám rozporuplné pocity. Klasický Kepler, krásně se to četlo, líbilo, ale... Netočíme se pořád kolem toho jednoho? Nechtělo by to trochu více reality? Těch šílených náhod, nebo naopak dokonalostí a superschopností je na mě už dost. Neříkám však, že se nebudu těšit na další knihu!

04.01.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Po všech nadšených komentářích na tuto knížku, jsem neodolala a pořídila si ji také. Bohužel nic pro mě. Bylo znát, že autorka píše spíše YA literaturu. Ačkoliv tady se jednalo o "thriller", styl psaní byl jednoduchý, prvoplánový až někdy i laciný. Nicméně kniha se četla svižně a i přes výhrady mě zajímalo, jak to celé dopadne.

11.11.2020 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Další krásná kniha o nelehké době a lidských vztazích. V dnešní době téměř nepředstavitelné, jak těžký život naší rodiče, prarodiče žili, jak jim doba komplikovala, někdy až zničila životy. Knížka se četla velmi dobře, je napsána krásně, poutavě a reálně. Musím se jít poohlédnout po dalších autorčiných knihách.

27.05.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Je to autorčin debut a místy je lehce poznat, že autorka ještě není tolik vypsaná. Ale (!) na to, že je to debut, tak je povedený. Příběh má vše, co současné thrillery mají. Detektivové mi moc sympatičtí nebyli,ale o tom to není. Lepší průměr.

28.01.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Stále pořádně nevím co si o ní myslet. První polovina mě poměrně nebavila, poté jsem zas i cítila napětí. Trošku mě to nutí tu hvězdičku přidat, ale více převažuje ten pocit "nebavila". Působilo to nereálně, nevěrohodně. Autorka chtěla zřejmě jen hodně udržovat napětí, místo toho mě to přišlo spíše přitažené za vlasy. Celý ten námět by mohl být super, kdyby byl trošku jinak zpracovaný.

10.01.2019 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Skvělá kniha. Je napsána tak úžasně chytlavým stylem, krátké vypointované kapitoly, styl vyprávění. To vše z toho dělá knihu, ke které se ráda vrátím. Už pár dní jí mám přečtenou a přesto mi stále "visí" v hlavě.

27.07.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Skvělá kniha, líbí se mi jeho čtivý styl psaní a do toho ty krátké kapitoly. Četla jsem tu, že několik lidí postrádalo vysvětlení "proč vlastně to všechno". Myslím, že to tam vysvětleno bylo dostatečně a dá se to z toho i v průběhu pochopit. To, že je Erika taková neohrožená statečná žena, co si dělá a říká co chce, je někdy lehce k pousmání, ale hvězdičku za to brát nebudu.

01.04.2018 5 z 5