Dvojitý kříž

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106709/dvojity-kriz-m0N-106709.jpg 4.62569

Robert Hunter 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

Kniha Dvojitý kříž

Monyel
dnes

Moje první kniha od tohoto autora. Jedná se o moderní detektivku z prostředí prosluněného LA. Jelikož je to první díl série, teprve se seznamujeme s detektivem Robertem Hunterem a jeho kolegou Garciou. Nejprve mě trošku rušilo, že postava detektiva Huntera je typicky "hollywoodský" vyšetřovatel - tedy, vysoká blonďatá chodící encyklopedie s doktorátem, svaly a perfektním chrupem, který má mimo jiné každá druhá postava v knize. Ale je to Los Angeles, tak to k tomu asi patří. Naštěstí je Hunter i jeho parťák velmi sympatický, takže mi rychle přirostli k srdci. Kniha pěkně odsýpá a je velmi čtivá. Zápletka je promyšlená a popisy vražd sériového vraha jsou velmi brutální. Jako úvod do série, který má navnadit na čtení dalších dílů, na mě kniha zafungovala skvěle, pokračování si určitě přečtu.

orangerose
včera

pěkně akční od začátku do konce , 1 knížka od Chrise Cartera co jsem přečetla, našla jsem jí v levných knihách , nelituji toho že mám knihovně . :)

monishek

Na autora Cartera jsem prisla nahodou a diky skvělým recenzim jsem si koupila sérii 10knizek. Tak mam přečteny prvni dil a musim se pridat ke kladnému hodnoceni. Hned po prvni stránce jsem si rikala, jee, to je neco jako Saw (zahrajeme si takovou hru) a nemohla jsem prestat cist. Postava detektiva mi je velmi sympatická a cely pribeh mel šťávu. Napětí, emoce, detailní popis a i vtipne poznamky me vtahly do deje. Četlo se to samo. Jsem zvědavá a tesim se na další ‘’svinské vraždy’’

NikolOt

Knihu jsem přečetla za pouhé dva večery. Po přečtení Jo Nesbova Haryho Holea jsem hledala nějakou další krimi sérii, která by mě nadchla. Robert Hunter mi je velmi sympatickou knižní postavou. Myslím že jsem natrefila na správnou zlatou žílu. Těším se až se začtu do dalších dílů.

Estarossa

Pouze přidávám další pochvalné polínko do krbu. Výborný první díl série a moc se těším na další.

Pavla79

První kniha, první díl...a jsem chycena do Carterovských sítí :) Myslela jsem si, že po Jo Nesbo (HH) mě jen tak něco neočaruje, ale tento styl mi sedl. Má to spád, četlo se mi to velmi pěkně, žádné zdlouhavé protahování, zbytečné krkolomné komplikace, hlavní hrdinové nejsou úplní supermani..., a navíc mě děsně bavilo, představovat si to jako devadesátkovou filmovou detektivku, klasiku.. Pořídila jsem deset dílů, tak jdu okamžitě na druhý :)

Elara

Nedá sa povedať, že by som z tohto prvého dielu Carterovky padla na zadok, ale solídna
jazda to bola, takže dám tomu šancu a určite siahnem aj po pokračovaní :)

stanislav.janac

vcelku takový průměr, nějak mi trvalo nezvykle dlouho než jsem knihu přečetl. Na můj vkus málo napětí.