Dvojitý kříž

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106709/big_dvojity-kriz-m0N-106709.jpg 4.63035

Robert Hunter 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

Kniha Dvojitý kříž

Carcaril
včera

Knihu jsem měl přečtenou za 3 dny. Autor píše velmi čtivě, krátké kapitoly, žádná výplň. Popisy jsou úplně jako bych to viděl ve filmu. Hlavní postava detektiv Hunter i jeho parťák Garcia jsou mi sympatičtí. Jaká to změna oproti Kim Stoneové od Angely Marsons, která mi byla z duše protivná. Je sice pravdou, že popisy vražd jsou až příliš brutální a trochu nerealistické, nicméně autor to kompenzuje skvělým stylem psaní. Je to prostě kniha do které se rychle začtete, děj dobře ubíhá a odpočinete si u toho. Je to prostě knížka na odreagování. A o tom to přece je. Přece není účelem knihy, aby to bylo vysoce realistické, abyste se museli prokousávat zbytečnými deskriptivními pasážemi a aby vám hlavní hrdina šel pořád na nervy tím, jak se chová. Tohle všechno máte třeba u Angely Marsons a její Kim Stoneové. Tady je to však jiná káva. Těším se už na další díly!

Criosphinxx
předevčírem

Krucifix!!!
Začíná to jako scéna z filmu “SAW” a to je rozhodně dobrým začátkem pro detektivní příběh.

Děje se tam toho opravdu hodně a autor umí vyvolat ve čtenáři napětí, strach a i nechuť. Měl to i celkem dost chytře promyšlené a věděl jak to chce celé odvyprávět.

Hunter a Garcia mají mezi sebou vtipné slovní přestřelky a je to skvělá dvojka detektivů.

Jsem svým způsobem rád, že jsem měl teorie o vrahovi a jeho motivaci a měl jsem je správné, ale příště doufám, že na to už v mém zájmu nepřijdu:D

theMarty

(+ SPOILER) Po nadšení ze Zloby jsem se vrhla na Dvojitý kříž, ale připadá mi, jako by byl Hunter úplně jiná postava. Zahraju si teď taky na detektiva:

1. Chová se jinak (což je ještě v pořádku, lidi se mění).

2. Pak tu ale mluví o kolegovi Scottovi, který zemřel - a ve Zlobě to je zas kolega Kevin, který zemřel - ale úplně jinak (tak je to Robert Hunter, nebo Simír Gerkhan? Kolik těch kolegů mu sakra umřelo? :D) - a v žádné z knih se o tom druhým nezmíní.

3. Pak Robert a vztahy - ve Zlobě máme z Roberta truchlícího skorovdovce, tady je to starý mládenec (přitom Jess by už měla být mrtvá - zas ani zmínka o ní).

4. A Robert a insomnie - tady způsobena smrtí otce, ve Zlobě matky.

Jinak detektivka pohodová, ne teda nějak těžká na rozlousknutí, jen ta nesouvislost mě vytáčí.

Čmeláček

Konečně se dostala první kniha z této kultovní série až ke mně :). A byla to fakt perfektní jízda! Hunter i Garcia jsou skvělí a já se určitě brzy pustím do dalšího dílu :).

Nuttelka

(+ SPOILER) (Audiokniha)
Konečně jsem se také odhodlala a pustila se do této série, kterou každý vychvaluje do nebes :-) A jelikož miluju hlas Jakuba Saice, zvolila jsem audio verzi a moc jsem si to užila. Robert Hunter se mi zalíbil hodně a jeho parťák Garcia ho skvěle doplňuje. Jejich vyšetřování mě baví, takže se budu těšit na další díly a budu doufat, že se snad v dohledné době dočkáme dovydání i ostatních dílů v audio podobě :-)
A co týče odhalení vraha, překvapení velké to vlastně ani moc nebylo. Hodně velká náhoda, že zrovna Hunter se zaplete se ženou, která se jakože setká s tímto důležitým "křížem", i když to na něj vše narafičila. A také se mi nechce moc věřit, že všechnu tu brutalitu a a vše s tím spojené zvládne jedna žena. Ale budiž odpuštěno, mě to fakt bavilo :-)

Drahuska12

Kniha byla čtivá, hlavní hrdinové sympatický a celý příběh vás nutil číst dal a dal.
Doporučuji a těším se na další knihy od pana autora :-)

lukaso89

Čtivá, do děje vtahující knížka, která rychle utíkala, ale zkazilo ji z mého pohledu jen těžko uvěřitelné, až odfláknuté rozuzlení.

KadetJaina

Až na "vyřešení vraha" mě knížka opravdu bavila. Odsýpala, líbilo se mi, jak nás táhne na jinou kolej. Nebyl tam dostatek postav, aby člověk mohl zvažovat víc podezřelých, ale ve finále to nevadilo, já mám radost, když vraha uhádnu.