Dvojitý kříž

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106709/dvojity-kriz-106709.gif 4.61522

Robert Hunter (1.)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art

The Crucifix Killer (2009)

Kniha Dvojitý kříž

Ticiana
dnes

Tak dlouho jsem se na nej tesila, ze jsem to precetla za jeden den. A opravdu se mi to libilo. Carter a Garcia jsou skvely tim. I presto, ze vrazdy byli tak odporne, u par dialogu jsem se i zasmala. Mela jsem par postav, co se mi nepozdavali, a nakonec se potvrdilo, ze to byla ta postava, co se mi nezdala nejvic. Presto jsem netusila, co je motiv. A ted rychlo na dalsi dil.

Zumina

Velmi napínavý děj, ale ta ten závěr musím ubrat jednu hvězdičku. Těším se na další pokračování.

Ctenar1202

Znate knihy Chrise Cartera? To je smrst napeti, odvraceni oci nad nechutnymi popisy vrazd a dychtivym ctenim, jak cele vysetrovani dopadne.
Absolutne jsem celou dobu ani trosicku netusila, kdo je seriovy vrah. Poslednich asi tricet stran jsem skoro nedychala.

Marjory

Drsné ale velmi čtivé, budu pokračovat a přečtu i ostatní díly.

FlexiMZ

Naprostá paráda! Jsem nadšená! Bylo to čtivé, napínavé, geniální, dech beroucí, občas dost drsné a i přesto, že se mi tak nějak podařilo vraha uhodnout hned ze začátku (což jsem se docela divila :D ) tak mě to velice příjemně překvapilo. Oba hlavní detektivové jsou velcí sympaťáci. Díky kratším kapitolám se to i rychle četlo a stránky ubíhali raz dva. Absolutní spokojenost. Jsem moc ráda, že mám doma hned i druhý díl, do kterého se bez váhání hned pustím! KDO JEŠTĚ NEČETL, OKAMŽITĚ NAPRAVIT!!!

elena2054

Při hodnocení jiné knihy jsem narazila na jméno Chris Carter a koukla se, co píše.
Vypadalo to, že by mi jeho tvorba mohla vyhovovat, tak jsem si jeho sérii koupila.
Dvojitý kříž je tedy mým prvním setkáním s autorem a musím říct, že nejsem vůbec zklamaná.
Kniha se čte lehce, hlavní hrdina není nesympatický.
Jako Chrisova prvotina je kniha velmi zdařilá.
Pachatele jsem dle indícií tušila od třetiny, takže ty další dvě jsem si ho do vyprávění dosazovala. Sice jsem dvakrát zaváhala, zda jsem ho uhodla správně, ale nakonec se ukázalo, že ano.
To, že tuším vraha již tak brzy mi však neubralo z požitku čtení.
Jediné, co mi přišlo jako trapné klišé, bylo závěrečné setkání Huntera s pachatelem a detailní vysvětlování.
Do té doby děj působil záhadně, lehce mysteriózně.
Závěr z toho udělal spíš tuctovku.
Jenže, jak podotýkám v úvodu, jedná se o prvotinu, takže odpuštěno. :)
Kniha má spád, popisy postav a míst jsou srozumitelné a přehledné a děj jako celek drží.
Zítra odjíždím na dovolenou, takže si s sebou balím i Popravčí. Prý má pršet. :)
Knihu i autora vřele doporučuji.

jitka3162

Mělo to spád, pěkně se to četlo a nechyběl překvapivý konec. Líbilo se mi jak jsi autor s čtenáři hraje, že hlavní postava už ví, kdo je vrah a čtenář ještě vlastně ne. Určitě budu číst pokračování

Pettinka

Dalsi povedeny pribeh :)