ondras666 Online ondras666 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Musím říct, že tuhle knihu jsem si užil. Příběh tak trochu předvídatelný, ale neminul se účinkem. Střídání vyprávění otce a dcery mě hodně bavilo a závěr potěšil.

06.03.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tahle kniha byla fakt jízda. Od začátku jsem se těšil jak to dopadne. Prostředí vesnice na Šumavě, bez signálu a spousta nevyřčeného. Za mě fakt super, navíc autorka je pro mě neznámá, ale svým stylem psaní mi dokonale sedla.

19.06.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tahle kniha si zaslouží všech 5 hvězdiček. Má styl, příběh a dokáže něco předat dál. Postavy mají výborně propracovanou psychologii, vzájemně se prolínají jejich osudy a do toho mistrně zapracované události doby.
Autorka má dobře našlápnuto, tak snad jí to vydrží

08.04.2020 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Velmi silná kniha o hrdinství mnoha lidí, kteří věřili v lepší svět. A i když věděli, že čin, který vykonaji, bude mít nedozírné následky, šli do toho.
I když člověk ví, že tady happy end nebude, pořád nějak čeká, že přeci musí přežít...
Čest jejich památce a díky za činy, které my si neumíme dnes ani představit.

15.06.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak tenhle díl byl za mě asi nejlepší. Začátek sice nudnější, ale od cesty do bytu pana Bendy jsem se smál a smál. Paní Tichá nezklamala a ukázala, co v ní je.
A závěr lákající na další díl... Už aby vyšel.

09.01.2021 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Velice příjemná četba na jedno odpoledne.
Mistrně popsaný souboj vlastního já v zápase o žití či nežití. Jak hluboko si může člověk sáhnout na pomyslné dno a dokázat se ještě odrazit zpátky? Jak se vyrovnat s tím, že veškerá naše snaha je marná a radost zmizí, když nám ji někdo "roztrhá a sežere"? Tato kniha dává hodně otázek a odpověď ale musíme najít v sobě. Zvládli bychom to, co stařec?

22.01.2018 5 z 5

No páni... Skoro až nemám slov.
Když jsem zjistil, že vyjde atypický životopis mé nejmilejší malířky, říkal jsem si, co to bude. A volba byla jasná - knihu co nejdřív přečíst. A nemám slov...
Životopis pojatý formou vyprávění, prolínání všech významných i méně známých umělců, kteří prošli Mance životem a zanechali v něm stopu. Autorka vychází z reálných informací, které o tajemné umělkyni známe a přidala k nim dějovou linku, která to vše dokonale završila. Krátké pasáže, střídání postav a výborný styl psaní, to vše dělá z knihy to, že musíte číst dál a nechcete ji odložit. A jediné, co brání dočtení za jeden den je to, že si prostě musíte ty umělce vyhledat a něco si o nich přečíst a kouknout na jejich díla.
Jediné, co bych knize vytkl je to, že mohla jako správný životopis obsahovat i fotografie nebo minimálně alespoň nějaké kresby. Kniha o malířce bez jediného obrázku, je hodně smutná.

16.08.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Asi zde není co nového napsat, aniž bych neopakoval to, co ostatní.
Za mě krátké kapitoly, velice čtivý styl a navíc i dost vtipné.
Oproti Deníku kastelána velký rozdíl.

07.01.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha české autorky z českého prostředí jedné vesnice. Musím přiznatnat, že jsem knihu moc číst nechtěl, ale nakonec jsem rád, že jsem to udělal.
Výborná charakteristika postav, krásně se prolínající příběhy jednotlivých lidí, nenáročný příběh a docela zajímavá jazyková hra. Sice trochu mix několika dialektů, ale celkově to do sebe ladí.

22.07.2020 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Další pokračování, další otázky bez odpovědí a otevřený konec.
Hodně věcí dává smysl, spousta se dala předvídat, ale i tak příběh dobrý.
Teď jen čekat na další díly.

27.09.2022 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Myslím, že ke knihám pana Niedla není nutné zbytečně dodávat nic. Prostě jako vždy naprostá paráda a skvělá jízda na vlně rytířů.
Historické postavy jsou v knize jen okrajově, ale nenuceně zapadají do děje. A autor neúmyslně nutí čtenáře připomenout si historii. Za to mu díky a hurá na další díl.

29.03.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Sice povídka na pár stran, ale svým obsahem připomíná ságu...
Krásný příběh jednoho muže, co chtěl udělat svět lepší.

26.09.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Originální české fantasy, líbilo a moc. Hned jdu na další díl.

26.08.2022 5 z 5

Knihu mu doporučila kolegyně jinak bych po ní asi nesáhl, protože jsem četl Kafku na pobřeží a to se mi nelíbilo. Ale soudit autora podle jedné knihy je chyba.
Kniha mě překvapila svoji hloubkou postav, hledáním sama sebe a hlavně tou všudypřítomnou samotou v hloubce duše. Opravdu jsem si knihu užil a jsem rád, že jsem ji četl.

13.02.2022 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Tuhle knihu jsem objevil zcela náhodně a musím říct, že to byla velice šťastná náhoda. Výborná kniha o autistickém chlapci, který řeší případ vraždy psa a vlastně netuší, že mu to změní život.
Výborně popsány pocity a stavy chlapce, rodinné problémy jako by do toho všeho patřily.
Dobrý styl vyprávění, doplnění o obrázky navíc super. Určitě stojí za přečtení a zařazení pod heslo "jedním dechem".

25.07.2017 5 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Další pokračování jedné série. Tento díl z mého pohledu trochu víc politický a válečný, ale nevadilo to. První polovina knihy mě nějak nebavila, ale druhá a obzvlášť závěr, mě potěšila.
I zde autor opakuje historii postav a jejich rodů, ale už ne v tak velkém rozsahu a docela to sedlo. Až na pár chyb, podobně jako v minulém díle. Ty koně, ach ty koně...

14.04.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Tohle dílo bych nazval "Malá velká kniha".
Silný příběh, velký trest za banální přečin...
Kniha je dobře psaná, dobře se čte a ukazuje hrůzy té doby.

15.07.2020 5 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Co říct, abych se neopakoval? Snad jen WAU.
Tuhle knihu jsem objevil zcela náhodně a jsem rád, že ta náhoda přišla. Autorka si dokonale pohrála s osudy jedné rodiny v horách Slovenska. Psychologie postav není to hlavní, co chtěla ukázat, ale celkově se jí to velice podařilo. Až jsem měl dojem, že jsem součástí té vesnice. Ta bezprostřednost, nesouhlas s něčím novým, cizím až po hluboký vnitřní cit Rózy a Idy.
A do toho prostupuje Nikdo, který děj oživil.
Doporučuji.

18.05.2017 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Naprosto výborná záležitost. Děj mě strhl jako lavina a nešlo přestat. Viděl jsem následně filmové zpracování a to bylo hrozné.
Atmosféra komunistického Ruska a síla moci je zde výborně vykreslená, stejně tak výborná zápletka a motiv. Jen ten závěr byl moc rychlý. Myslím, že po těch mnoha napínavých stranách závěr nemusel být na dvou...

13.11.2016 5 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Musím říct, že ke knize jsem přistupoval dost skepticky - česká autorka, gay téma, 60.léta, Anglie). Ale během chvíle jsem pochopil, že jsem se obrovsky spletl.
Nádherně poetická, hluboká kniha, která ukazuje lásku studenta a učitele, která přeroste v něco víc.
Jejich vztah nebyl lehký, nebyl dokonalý, ale svým způsobem dokonalý byl. Obavy, strach ze zklamání, opuštění a zároveň žárlivost a bezbřehá láska.
Ke knize se ještě rád vrátím. A kladu si otázku jak by to bylo, kdyby v Anglii zůstal...

08.09.2023 5 z 5