Stařec a moře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ernest Hemingway obdržel Nobelovu cenu „za mistrovství v umění vyprávět, naposledy prokázané v díle Stařec a moře, a za to, jak ovlivnil literární styl své doby.“ Hemingwayova novela se brzy po svém prvním vydání roku 1952 stala jedním ze zásadních děl moderní americké prózy. Z příběhu rybáře, jenž se v nevelkém člunu pouští do zápasu s obrovským marlínem a potom do posledních sil bojuje s přesilou žraloků, kteří napadnou jeho úlovek, dokázal spisovatel na malém prostoru vytvořit existenciální drama o hrdinství, vůli a vnitřní síle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238863/big_starec-a-more-L6B-238863.jpg 3.76073
Žánr:
Literatura světová, Novely

Vydáno: , Odeon
Originální název:

The Old Man and the Sea, 1952


více info...
Nahrávám...

Komentáře (734)

Kniha Stařec a moře

blazejmartin
03. října

Velmi dobrá kniha.

Knihomol170
30. září

(+ SPOILER) Kniha mě přišla tak trochu o ničem. Protože dej je o tom, že Stařec nemá štěstí na rybaření. Je na oslavě rybáře, který ulovil velkou rybu. Další den chlapec a stařec nachystají člun a stařec vyjede sám na moře. Uloví menší rybu a je spokojený. Potom se mu podaří ulovit mečouna. Ten se ale nedá a plave od starcova domu. 3. den se starci podaří vyhrát nad mečounem. Přiváže ho na bok lodi a pluje zpátky domů. Po cestě zabije 2 žraloky ale je jich příliš mnoho. Žraloci seženou celého mečouna a stařec je v depresi. Dostane se domu a usne. Rybáři přeměřují kostru mečouna a zjisti, že to je největší mečoun, kterého kdy kdo chytil.


Lili
28. září

„Štěstí přichází v mnoha podobách, a kdo je dokáže poznat?“

samkko
25. září

Opravdu úroveň. Bylo to svižné, poutavé a mistrovsky napsané. Nikdy bych nikomu nevěřil, že popis rybaření může být takto geniální.

Adellll
20. září

Kniha pro mne byla tak silná asi právě kvůli vlastně naprosto jednoduchému ději. Smekám před autorovým talentem proměnit něco takového v tak nevídané drama.

Hana62
04. září

Dluh z mládí splněn. Překvapivě snadné, milé, laskavé čtení. Určitě je lepší knihu číst až v druhé polovině života. Více toho pochopíš.

Hakate
03. září

Další z knih, které čekají každého, kdo poctivě čte povinnou četbu.
Pěkný příběh.
Stařec a moře se mi líbil více, než Sbohem, armádo.

HYPNOS88
02. září

Člověk to nejen čte, ale dokonale vidí.

1 ...