koupit knihy

Ernest Hemingway

americká, 1899 - 1961

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 27 knih

Komentáře (11)

Kuža007
28.03.2018

Sbohem, armádo, Stařec a moře, Komu zvoní hrana a Zelené pahorky africké důvody, proč jsem četl Hemingwaye a knihy, díky nimž je jeden z mých oblíbených autorů.

ddkk
13.02.2018

Ernest Hemingway přežil antrax, malárii, zápal plic, úplavici, rakovinu kůže, hepatitidu, anémii, diabates, vysoký krevní tlak, dva pády letadel, protržené ledviny, protrženou slezinu, protržená játra, frakturu lebky a mnoho dalšího. Nakonec zemřel na výstřel ze své zbraně.

Peternikdy
09.02.2018

Divné, jak jsou jeho díla odlišné. Málem jakoby je nepsal jeden a týž autor. Mistr stručnosti, pár tahy pérem načrtne hrozně moc a jste tam - a pak kecá a kecá o pitomostoch jako je nezajímavé šoustání v Komu zvoní hrana; napíše fantastickou knížku o lovu ve východní rovníkové Africe (Zalené pahorky africké) a také nevěrohodnou rudou krávovinu pro Vasile Bilaka (Mít a nemít); silný román mohutné konstrukce (Ostrovy uprostřed proudu) a také román o klácení mladinké naivky, sentimentální a nanicovatý; úžasnou novelu Stařec a moře, ve které ukázal, jak se to dělá, napsat něco dlouhýho a dobrýho z materiálu sotva na povídku. Pár hezkých povídek, a také pár povídek o sobě a o ničem. Až na výjimky má víceméně jenom jednoho hlavního hrdinu, cynického chlápka ve středním věku. Mám Hemingwaye moc rád; miluju jeho opisy pŕírody a lovu zvěře i rybolovu.

Voňavá
09.01.2018

Stařec a moře, krásné čtení

Šerďa2012
17.03.2017

Komu zvoní hrana a Sbohem armádo byla má povinná četba k maturitě. A právem. Ať se mládež dozví, o čem může být život. Jak se dají určité situace vnímat.

Andrsen
21.03.2016

"Komu zvoní hrana" je jednou z mých "zásadních" knih. Četla jsem ji jako dospívající holka a tehdy mi poprvé došlo, že vztahy, které jsou zde popisovány a prožívány, vůbec mohou existovat.... A že vlastně smyslem života může být je chtít prožít... Být vevnitř opravdový, ne jen pozér... Diky, papá...

vojtaruzek
07.11.2013

Byl to šílenec, vrahoun a alkoholik, ale zároveň brilantní literát.
Ps. Jeho smrt podle mého nebyla sebevražda, byl opilý a čistil si pušku, ze které nevyndal náboje.

1