Počkej na moře přehled

Počkej na moře
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503836/bmid_pockej-na-more-sfI-503836.png 4 299 299

Milostný gay příběh z Anglie 60. let pojednávající o křehkosti lidských vztahů, o životních volbách a odvaze jít si za svým. O okamžicích, které by mohly trvat věčnost. O tom, že chceme někam patřit, a o tom, jak poznáme, že jsme nepřiplavali na špatný břeh, kde nás čeká jen konec. Mladý univerzitní student z Göteborgu přijíždí na ostrov Wight u břehů Anglie, aby tam strávil semestr studiem angličtiny. Na první pohled se ničím neliší od desítky výměnných studentů ze Švédska, kteří se v 60. letech 20. století jezdí do Anglie učit cizí jazyk. Brzy po příjezdu potkává staršího muže, profesora literatury a neúspěšného spisovatele. Poznává v něm stejné tajemství, jaké se sám pokouší skrývat, a mezi oběma muži propukne vášnivá milostná aféra, která má navzdory uvolněné atmosféře a proměnlivé době šedesátých let stále nedozírné následky pro jejich životy. Počkej na moře je komorním příběhem o přitažlivosti a oddanosti, zkoumající hloubku lidské duše na pozadí bouřlivých šedesátých let v Anglii.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Počkej na moře. Přihlašte se a napište ho.

Charlesska
19.06.2024 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, jinak by ji asi nedočetla, nebaví mě soustavné patlání se v citech. Přednes Daniela Krejčíka byl úžasný! Velmi mě zaujal popis ostrova Wight a anglického venkova, určitě se tam vypravím. A taky je zajímavé vnímat homosexualitu jako překážku v běžném životě, což už dnes moc neznám.

5tužka
16.06.2024 3 z 5

Knihu jsem přečetla, plynula dobře, ale na konci se vlastně sama sebe ptám: proč byla napsaná? K čemu? Nenacházím odpověď - taková nemastná, neslaná.

VanillaScent
14.06.2024 5 z 5

Chvíli mně trvalo, než jsem se do knihy začetla a naladila se na její vlnovou frekvenci. Je to hodně melancholické, pocitové, až tolik se tam toho vlastně neděje. A přesto, jakmile jsem se naladila na tu správnou vlnu, jsem tu knihu nedokázala odložit a jen se smutkem jsem ji přečtenou odkládala. Hlavní hrdina mně byl velmi sympatický a jeho poslední týdny v Anglii zase velmi sugestivně popsané. Kdo zažil vztah v zahraničí, pochopí.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Most sebevrahů, Jelení vršek a další knižní novinky (47. týden)

20.11.2022

Citáty z knihy (3)

Tolik možností, nevím, která je ta správná, vím jen, která je ta těžší a tu si pro sebe vybírám.

Nejvzácnější chvíle jsou chvíle s tebou a byl jsi to ty, vždycky, od samého začátku, kdo ve mně zářil. Nemohl bych myslet na štěstí a nemyslet přitom na tebe.

Ať tě trápí jakýkoli neduh, vyjdi na čerstvý vzduch. Jdi k moři. Počkej si na něj, zůstaň tak dlouho, jak budeš potřebovat, aby ti tvoje problémy vyhnalo z hlavy.

Kniha Počkej na moře v seznamech

ve Čtenářské výzvě74x